Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wyskoczyla kontrolka a klocki dobre


VR6

Rekomendowane odpowiedzi

witam panowie , mam paki problem . Otoz pomykalem dosc szybko autostrada nagle zapiszczalo mi i wyskoczylo na liczniku takie cos :

ImageShackŽ - Online Photo and Video Hosting

jak sie doczytalem jest to czujnik zuzycia klockow hamulcowych . Jak wrocilem do domu zdjelem kola i popatrzylem na klocki od wew. i zew. strony to jeszcze jest tych okladzin sporo 5-8 mm , tarcza juz troche zuzyta ale klocki nie tra jeszcze blacha.

Ztylu mam wymienione klocki tam czujnikow nie ma wiec wiem ze to przod. kostki podlaczone wiec co moglo sie stac?? czujnik abs?? czy moze to byc tak ze sam czujnik zuzycia sie uszkodzil?

mam plan zakupu i wymiany tarcz z klockami ale jesli sie okaze jakas drobnostka to zawsze te kilka stowek zostanie

:kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam nie ma żadnego specjalnego czujnika, polega to na przerwaniu obwodu (jak dobrze pamiętam) przy zużytych klockach. Jak kolega napisał na 90% masz gdzieś przerwę na kabelku, normalne w cudach VW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem taką sytuacje, pierwszym razem pomogło zmostkowanie jednej z kostek przy klocku a teraz jak drugi raz mi się to stało to już niestety cały czas mi się świeci i nie można dojść gdzie przewód jest uwalony:kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam nie ma żadnego specjalnego czujnika, polega to na przerwaniu obwodu (jak dobrze pamiętam) przy zużytych klockach. Jak kolega napisał na 90% masz gdzieś przerwę na kabelku, normalne w cudach VW.

chodzi o przerwe na kabelku idacego od klockow? dobrze kminie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam nie ma żadnego specjalnego czujnika, polega to na przerwaniu obwodu (jak dobrze pamiętam) przy zużytych klockach. Jak kolega napisał na 90% masz gdzieś przerwę na kabelku, normalne w cudach VW.

chodzi o przerwe na kabelku idacego od klockow? dobrze kminie?

Dokładnie został przerwany obwód i wyskoczył błąd:wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli heble do wymiany ;]

dzieki wszystkim za odp temat do zamkniecia:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, tak jak Waldi mówi przeważnie na początku pomaga zmostkowanie w kostce, ale jak nie to musisz szukać dalej. Chodzi o obwód kabelka idącego do klocka. To działa na zasadzie, że klocek zużywając się przerywa obwód a Tobie się przerwał sam z siebie gdzieś wcześniej :) i wcale nie jest powiedziane, że wymiana klocków pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli to przerwa w tym kabelku to wymiana klockow powinna przyniesc efekty , hmm ale Ty sadzisz ze w ktorym miejscu wczesniej , przy klocku czy juz tym wezyku ktory idzie dalej , chyba czujnik abs?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie czujnik ABS

gdyby tak było zapaliłaby sie kontrolka na desce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zewrzeć styki w kostce jeśli problem zniknie to możesz spróbować wymienić klocki, nie mniej ja obstawiam, że jednak to jest gdzieś dalej w tym kabelku co idzie od klocka. No i to na pewno nie ABS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie tak jak pisales problem lezal w kabelku od klocka bylo tam lekkie przerwanie kabelka izolujacego ale czym spowodowane to nie wiem :] pozdrawiam all

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to samo było u mnie. Klocki zdrowe, a zaświeciła się kontrolka. Zlutowałem kabelek i po problemie:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powiedzcie panowie gdzie szukac tej kostki i ewntualnie ktore kabelki trzeba zlutowac one sa gdzies przy kole?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest to samo, jutro sprawdzę dokładnie przewody elektryczne, może i ja mam gdzieś przerwę na kabelku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem taką sytuacje, pierwszym razem pomogło zmostkowanie jednej z kostek przy klocku a teraz jak drugi raz mi się to stało to już niestety cały czas mi się świeci i nie można dojść gdzie przewód jest uwalony:kwasny:

kolego wladi, przerabiałem temat x razy, jeżeli nie widać uszkodzenia to najczęstszym miejscem gdzie dochodzi do przerwy jest rozwidlenie kabelka ABS i tego od zużycia klocków, parę razy spotkałem się z tym, że w otulinie zaraz na tym rozwidleniu kabelek się przerywa/załamuje od czujnika zużycia, nie widać tego na pierwszy rzut oka, trzeba dobrze wymacać..:whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem, u mnie był urwany przewód elektryczny przy samym klocku.

Naprawiłem i teraz jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja temat też już ogarnąłem musiałem zmostkować przy liczniku bo nie doszedłem gdzie może być przerwany kabelek:thumbup:

memory five-wladi i wszystko jasne:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...