Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przekładka "pleców" tylnej kanapy pod roletę bagażnika (Avant)


shakal

Rekomendowane odpowiedzi

w składanej kanapie jak wytniesz otwór na narty to i tak nie będzie tak jak w oryginale.
Oryginalnie oprócz otworu jest jeszcze przetłoczenie w które wchodzi ramka od rękawa.
Jak masz oba oparcia to widać różnice po wyjęciu rękawa na narty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli pozostaje mi tylko znaleźć plecy pod roletę i otwór na narty?

Wysłane z mojego LT25i przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz innego wyjścia, tak jak kolega pisze, plecki się różnią, a przełożenie ich nie zajmuje dłużej nić 30 min., mnie tyle zajęło, jak znajdziesz tak lub jak mi się trafi to dam ci znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opis, bardzo mi pomógł. Tak jak ktoś napisal, do wyjecia prowadnic zaglowkow z B7 dobrze sprawdza się klucz 18 ;). Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja właśnie zrzuciłem tapicerkę z oparcia z A6 C6 - wygląda to tak samo jak w pierwszym poście za co oczywiście dzięki bo bez tego manuala bym bym pewnie to robił ze dwa dni :grin: a tak to godzinka na spokojnie.w sobotę wrzucam do B6 a to już z pamięci zrobię :hi:


tak się teraz zacząłem zastanawiać czy konieczne było zrzucanie tapicerki z mniejszego oparcia - przecież ono nie różni się niczym od tego z sedana ? a może się mylę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie był inny kolor pleców ;) dlatego mała cześć tez była zmieniona

Wysłane z iPhone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za temat i fotorelacje :) właśnie tego szukałem, to teraz pozostaje tylko brać się do reżanka, aaa i po to jedno piwko muszę wskoczyć co pisałeś ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszy mnie to ze na coś mogłem sie przydać ;) a piw kup więcej to po złożeniu wszystkiego możesz uczcić sukces :decayed:

Wysłane z iPhone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze stary temat ale moze autor tu zaglada. Mam pytanie: mam s4 b5 i kupilem do niej recaro. Komplet okazal sie jednak z sedana i tylne oparcie ma inne zaczepy do blokowania w pozycji rozlozonej. Czy zeby to spasowac tez musze zdjac wszystko z obu stelazy (sedan i avant) i zamienic miejscami? Rozumiem ze przelozenie tych klamek z oparcia avant (identycznych jak na zdjeciu w Twoim poradniku) do oparcia sedan odpada bo nie bedzie jak ich przymocowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze stary temat ale moze autor tu zaglada. Mam pytanie: mam s4 b5 i kupilem do niej recaro. Komplet okazal sie jednak z sedana i tylne oparcie ma inne zaczepy do blokowania w pozycji rozlozonej. Czy zeby to spasowac tez musze zdjac wszystko z obu stelazy (sedan i avant) i zamienic miejscami? Rozumiem ze przelozenie tych klamek z oparcia avant (identycznych jak na zdjeciu w Twoim poradniku) do oparcia sedan odpada bo nie bedzie jak ich przymocowac?

wg mnie wystarczy zmienić same klamki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To gąpka zostaje z a6 czy używamy tej z b7?

Nie wiem do kogo to pytanie :mysli: ale jak do mnie to nie wiem bo ja nic z A6 nie wrzucałem :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, odgrzebuję temat. Pół dnia walczyłem z wyciągnięciem prowadnic po zagłówkach i nic. Znalazłem 2 metody: wkładanie wkrętaka w jakiś otwór wewnątrz prowadnicy oraz pokazany w tym wątku haczyk. Nic nie działa. Prowadnice nie do ruszenia. Mam sedana z niedzieloną kanapą B7. Ktoś to jakoś inaczej ćwiczył? Nie chcę niszczyć siedzenia. Chciałem założyć pokrowce i do tego potrzebuję zdemontować tylne oparcie. Dzisiaj nawet w desperacji zadzwoniłem do ASO, ale jak krzyknęli 400 zł, to sobie odpuściłem. Zapytałem w lokalnym zakładzie tapicerstwa samochodowego i też nie wiedzą, jak podejść do tego modelu. Jak to dziadostwo ściągnąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez specjalnego urządzenia nie wyciągniesz bez wcześniejszego zdjęcia tapicerki. Podejdź do ASO na warsztat i weź flaszkę ze sobą, zapytaj mechanika a nie w biurze to za flachę Ci to wyciągnie któryś.

Wysłane z iPhone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja mam taki problem posiadam avanta b6 ze składaną kanapą, zakupiłem komplet siedzeń z sedana b7 więc muszę zamontować roletę, ale kanapa sedana posiada dodatkowo otwór na narty :/ Więc mam dokręcać mocowanie rolety czy przekładać plecy i wycinać otwór na narty? Pozdrawiam

Wysłane z mojego LT25i przy użyciu Tapatalka

Czyli jak rozumiem, w b7 obie wcześniej opisane metody wyciągania po prostu nie działają i nawet nie ma co zawracać sobie tym głowę. Pozostaje próba załatwienia tego w ASO. dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie męczyłem tym haczykiem chyba z miesiąc i w końcu zdjąłem tapicerkę i od spodu wypchałem prowadnice. Zdjąć tapicerkę to chwila roboty, wypchniesz prowadnice i możesz zakładać tapicerkę z powrotem, pózniej zakładasz te pokrowce i wpychasz prowadnice na swoje miejsce, więcej jak 2h nie powinno Ci zejść ze wszystkim.

Wysłane z iPhone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba rzeczywiście muszę poczytać jak się zabrać do ściągania tapicerki z tylnej kanapy, bo inaczej nigdy nie wyciągnę tych nieszczęsnych prowadnic. Inna sprawa, to temu, kto wymyślił takie rozwiązanie to chyba trzeba Nobla...aby tylko życie utrudnić użytkownikom. No albo aby dać zarobić ASO...


Dla pewności - czy na pewno ściągnę tapicerkę tylnego oparcia w takiej pozycji w której jest normalnie założona? Bo bez wcześniejszego wyciągnięcia prowadnic, ja jej nawet nie mogę ruszyć i nie mam dojścia do tylnej części.


Tutaj jakiś mistrz wyciąga prowadnice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...