Skocz do zawartości
IGNOROWANY

FMIC do B6 !


Dikson

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie i Panie:D

Przeglądam forum od kilku dni i nie mogę znaleźć nic na temat wymiaru orurowania do coolera.

Czy ktoś posiada wymiar orurowania jaki należy przygotować aby połączyć to z coolerem mocowanym przed chłodnicą?

Oczywiście mod do turbo BRD planowane około 200KM standardowo.

Proszę nie pisać że było dużo tematów( bo było),lecz nie znalazłem w żadnych wymiarówki :D

Może macie namiar na sklep z gotowym zestawem FMIC do B6 1,9 TDi 130PS ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega pisze trzeba rezac,poniżej fotki orurowania i IC pod BRD,wszystko zrobione przez juby_p kolegi z forum.

image.jpg

image.jpg

image.jpg

<br /><br />

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba sciagac zderzak kupic troche rurek, zlaczek silikonowych, opasek GBS i do roboty:wink:

tamatów troche jest na forum, choc jak sam masz racje nie ma nigdzie opisane co do ,,cm'' co gdzie i jak:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 metry rury fi 51; 7 kolanek 90 stopni fi 51; dwa silikony pod kontem 120 stopni ; cooler wedle uznania; kilka obejm gbs; mocownie mapsensora; silikon za turbine; silikon na łączeniu dolotu. Tak na szybko to tyle potrzebujesz materiału żeby posprawca dolot do końca. No i najważniejsze dużo wolnego czasu bo docinanie prxymierzanie itp zajmuje dość długo :-P. Na końcu polerka i wszystko błyszczy się jak psu jajca :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za zainteresowanie i za odpowiedzi.

Jeszcze jedno ale .... Jaki wymiar coolera aby nie był za duży i nie powstała turbo dziura,

czy 550x180x65 da radę ? całkowity wymiar 700x180x65

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się podepnę...

może głupie pytanie, ale do slina też podejdzie?

demontuje się oryginalny ic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się podepnę...

może głupie pytanie, ale do slina też podejdzie?

demontuje się oryginalny ic?

Tak demontuje się. Chociaż gdzieś słyszałem o pomyśle z dwoma. Pewnie efekt to duże lagi. Oczywiscie sens FMIC jest przy większym turbo i wtryskach.

wysłane z Commodore 64

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tylko wirusa, ale chciałbym kiedyś większe turbo.

W stłuczce urwałem uchwyty ic i zastanawiam się czy kleić je czy iść w fmic.

Mam zderzak s-line ze spryskami -będzie trzeba coś wycinać pod fmic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w sline nie trzeba było ciąć belki zmieścił się pod nią bez kłopotu. W b6 podobno też da się zamontować bez podcinania belki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kolega nie chce za duzo przerabiac to moze taki IC byl by dobra alternatywa.

a4e7c553ce2c98a1297e_3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest firma w Jastrzębiu w której zamówiłem zestaw FMIC do 1.9 tdi AVF z kwasu z chłodnicą wysoką na 180mm rurą z gniazdem pod mapsensor + opaski+ silikony z wysyłką za 1380 zł.

Adres strony baq-garage.pl Na stronie w dziale realizacje można zobaczyć ich projekty.

Myślę że ciekawa sprawa

Na allegro mają taki zestaw z montażem za 1399 zł ( bez rury z mapsensorem i cooler 140 mm)

Pojechał bym na montaż , ale trochę za daleko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kolega nie chce za duzo przerabiac to moze taki IC byl by dobra alternatywa.

http://s14.postimage.org/rvz7prkn1/a4e7c553ce2c98a1297e_3.jpg

co to jest za IC?

wchodzi to w miejsce seryjnego?:eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się tym interesowałem ale ze zdjęć widać że jest intercooler przygotowany pod map sensor, a w naszych samochodach map sensor jest do góry na rurze. Sam nie wiem czy będzie pasować do A4 B6 czy Passata b5 FL. Aligator swego czasu montował coś takiego ale kosztowało to coś koło 1000zł. Jeśli by to pasowało fajna by była alternatywa i cena nieduża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...