Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Obroty przy 100km/h


roverck

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ile obrotów mają wasze auta przy 100km/h. Moje audi a4 b5 1.8b 125km apt ma tak 2950obr/min czy tak ma być, czy za dużo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ile obrotów mają wasze auta przy 100km/h. Moje audi a4 b5 1.8b 125km apt ma tak 2950obr/min czy tak ma być, czy za dużo?

nie wiem jakoś na to nie zwracam szczególnej uwagi:jerk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest ok, takie obroty powinny być :wink: Chociaż moim zdaniem w tej kwestii audi dało ciała bo jadąc 160-180km/h obroty są na tyle wysokie że robi się dość głośno, a spotkałem się z autami które przy 100km/h na 5 biegu mają 2100-2200 obr/min i wtedy jest cichutko jedzie się o wiele przyjemniej. Ale nic się nie martw wszystko jest w porządku :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie nie chce zakładac nowego tematu, Połamała mi się prowadnica miarki oleju i kupiłem nową, tylko nie wiem jak się zabrać do wymiany, ktoś może już to robił? Czy w serwisie wymienili by mi i ile skasują?

Od pewnego czasu tankuję do audi shell v-power 98 czy mogę jezdzic cały czas na tej benzynie czy jest to niewskazane coś może się uszkodzić, ponieważ na klapce piszę żeby lać 95

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ile obrotów mają wasze auta przy 100km/h. Moje audi a4 b5 1.8b 125km apt ma tak 2950obr/min czy tak ma być, czy za dużo?

u mnie 2500 1.8T ANB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli gdzie jest najepsze 95 bo na shellu jest 95 save fuel nie wiem czy jest dobre. Mam do wyboru orlen,shell,bp, i lukoil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli gdzie jest najepsze 95 bo na shellu jest 95 save fuel nie wiem czy jest dobre. Mam do wyboru orlen,shell,bp, i lukoil

Dla mnie to co napisał kolega wyżej żeby tankować 95 to bzdura. Ja mam 1.8T i powinienem lać 98 ale czasami zalewam 95 i oprócz minimalnego spadku mocy nic się nie dzieje.Ale jeżeli ty masz zwykłe 1.8 i na klapce masz 95 to możesz zalewać 95 i 98 tylko nie wiem czy odczujesz jakiś + na korzyść 98. Jeśli chcesz to możesz lać i 95 lub 98 nic się nie stanie :wink:

A co do paliwa to ciężko wyczuć, ja bym na twoim miejscu tankował po prostu na znanych stacjach typu BP,Orlen, shell itp. a nie na jakiś małych prywatnych stacjach i łasił się o 3-4 grosze na litrze benzyny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie nie chce zakładac nowego tematu, Połamała mi się prowadnica miarki oleju i kupiłem nową, tylko nie wiem jak się zabrać do wymiany, ktoś może już to robił?

Ja poprosiłem o pomoc moją dziewczynę:) Jest sprytna i ma mniejsze dłonie. Wymieniła w minutę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie nie chce zakładac nowego tematu, Połamała mi się prowadnica miarki oleju i kupiłem nową, tylko nie wiem jak się zabrać do wymiany, ktoś może już to robił?

Ja poprosiłem o pomoc moją dziewczynę:) Jest sprytna i ma mniejsze dłonie. Wymieniła w minutę:)

i to by było najlepsze wyjście z tej sytułaci

masz dziewczynę czy żone ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ba, one są czasem sprytniejsze niż myślimy :decayed: Moja kiedyś pomagała mi przy wymianie tylnych łożysk w Cordobie :naughty:

W moim ADP przy 3000 obr./min mam 100km/h a w ADR przy 3000 obr./min o ile dobrze pamiętam bo dawno nim już w trasę nie jechałem mam już 120km/h :wink:

Co do paliwa... Moim zdaniem na co dzień nie ma sensu przepłacać w tym silniku za 98 bo niczego to nie zmienia... Ja czasem tylko zimą jak są mrozy wlewam trochę 98 :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tia tutaj przy 100 km/h mam okolo 2900 a w B4 2.0 90 KM co niby mniejsza moc i wgl i przy 100km/h miałem 2200rpm i tez sie zbierala wiec pojeb*** ich w audi, jezeli padnie mi skrzynia od razu biore od 1.8 T xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

apropo 98 i 95, nie zauważyłem aby po 98 moj samochód jechał lepiej niż na 95 tak jak ktoś wyżej pisał, ale różnica pojawia się przy zrobionych kilometrach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 lat temu miałem jette mk1 1980r 1.1 na gazniku tam jak wlałem 98 to normalnie to czułem:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie adr przy 100km/h 2900obrotów. I raczej każde 1.8 tak ma w b5. Jak miałem audi 80 1.8jn to przy 3tys obrotów miałem 130. Ale różnica jest w przyspieszaniu bo Odrazu na starcie dostała baty 80siatka

---------- Post dopisany at 19:54 ---------- Poprzedni post napisany at 19:53 ----------

a czy leje 95 czy98 to nie odczuwam różnicy w mocy tylko w portfelu mniej jest:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi też Brakuje szustego biegu. Jak jadę ojca b7 2.0tdi i potem przesiadam się w mój to już nie raz bym włączył 6 a tu d*pa bo jest R jak rakieta HEHE:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...