Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Tnie mi tylko letnie opony


łukasz1986

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mój problem polega na tym,że tnie mi prawa oponę od wewnętrznej strony z przodu , tzn tylko letnie opony,zimowe sa juz 2 sezon jak nowe. Po wymianie końcówek drażków kierowniczych i dolnego tylnego wahacza tzw banana (zamontowałem wahacz max gear) z prawej strony. Pojechałem ustawić zbieżność i gość w warsztacie powiedział że z prawej strony nie mam dobrego kąta pochylenia koła. i teraz moje pytanie brzmi czy to wszystko dzieje się przez ten wahacz? i co z tym fantem zrobić żeby było dobrze?czy wymienić poprostu ten wahacz na jakiś lepszy czy co? dodam jeszcze że reszta zawieszenia jest ok bo była sprawdzana i nie najechałem mocno na żaden krawężnik. auto zanim kupiłem miało jakaś mała stłuczke z tej strony ale opony nie "leciały"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze byc wahacz a moze byc dzwonek z tej strony

jakie masz opony zima - lato ? chodzi o rozmiar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się do tematu jeżeli pozwolicie :-)

u mnie z kolei auto ściąga w prawą stronę (opon nie tnie). wymieniłem końcówkę drążka, dwa dolne prawe wahacze (2 razy zbieżność ustawiana) i dalej to samo.

Jakieś sugestie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieje ze moj problem sie rozwiaze, a mianowicie zmieniłem mechanika:grin:. ten co teraz u niego byłem mówił, że mam koła ustawione rozbieznie.tylko za jaja powieśic tego co ustawiał to wcześniej.

do Mlody_GP a wymieniałeś z obydwóch stron te końcówki,bo podobno dobrze jest wymieniać to parami.głupia sugestia a moze poprostu masz w jednym kole mniej powietrza skoro ustawienie zbiezności nie pomaga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolicie że się podepnę. U mnie jest natomiast taka sytuacja. Jeździłem na 17" 225/45 trzy lata nic się z nimi nie działo do dwóch tygodni temu. Przednie opony od wewnętrznej strony zostały nagle "rozszarpane". Wygląda to tak, że na około 3-4cm od krawędzi opony została zerwana guma i wystają druty. Proszę o poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...