Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Włamanie do domu....jak uniknąć, jakie zabezpieczenia, alarmy....


Wojtek_A4

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj w biały dzień ktoś włamał mi się do domu i ukradł biżuterię i parę innych rzeczy.

Wystarczyło, że nie było mnie w domu 2 godziny :facepalm:

Czy ktoś z Was może zajmuje się alarmami i podpowie w co warto zainwestować?

Czy pies na podwórku to rzeczywiście jakaś przeszkoda?

Wszystko co związane z tematem zabezpieczenia domu chętnie przeczytam.

Z góry dzięki za każdą odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepszym zabezpieczeniem to ubezpieczenie, niestety na sqrwysynów nie ma 100% zabezpieczeń, ale można np założyć monitoring lub alarm. Co do psa to żaden sposób u rodziców mojej żony było włamanie jakieś pare lat temu - dom po włamaniu wyglądał jak pobojowisko, wszystko wywalone z szaf i półek na środek pokojów, weszli do domu przez antywłamaniowe drzwi balkonowe, psa próbowali otruć, na szczęście udało się go uratować (duży wyżeł - dla obcych wydaje się groźny). Po tej akcji założyli alarm, na szczęście jeszcze się nie przydał, ale w czasie minionych świąt cztery domu obok nich okradli dom, który miał założony alarm. Obydwie kradzieże były w biały dzień w czasie jakiś 2 godzin nieobecności właścicieli (wyjazd do sklepu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domy zawsze okrada się w biały dzień jak nie ma lokatorów, a sąsiedzi też są przeważnie poza domem - w pracy.

Montaż alarmu tylko z podłączeniem pod agencję ochrony (+ sensowna umowa) - tylko wtedy ma sens - wycie alarmu jest często ignorowane przez sąsiadów - podobnie jak w przypadku samochodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pies dobra sprawa. Osobiście nie mam domku, ale mój dziadek ma. Ma 2 pieski kundle, które są wysokości ok 30cm, ale jak ktoś otworzy brame na ogrodzie to one siedząc w domu już lecą i szczekają :wink:. Ogólnie nikt nie przejdzie przez podwórko nie obszczekany, chyba, że znają kogoś. Jak masz małe dziecko i boisz się kupować dużego psa to taki mały straszak na złodziei byłby odpowiedni. Jak nie chcesz na razie inwestować w monitoring, to można nalepić jakąś fejk tabliczkę "obiekt monitorowany" albo coś. Dziadek ma jeszcze 2 halogeny na posesji, które dosyć mocno świecą, mają czujnik ruchu, więc też mogą odstraszyć złodzieja. Ogólnie metod jest dużo, kwestia funduszy, ale i tak najlepszym jest ubezpieczenie jak kolega wyżej napisał.

"Podłość ludzka nie zna granic" :decayed:, żeby w biały dzień... :facepalm:, współczuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pies tez nie pomoże. We Wrocławiu w nocy wyjechali b7 z garażu(jakiś czas temu) . Pies biegał po podwórku, mieszkańcy sobie spali.jak chcą to nie ma ch... I tak za***rdolą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie byloby jakby ktos z branzy sie wypowiedzial co do alarmu.

poczytalem troche na google ale tego jest tyle, ze juz nic nie wiem:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze zaprojektowany system alarmowy przynajmniej "powiadomi" sądiadów , właściciela i możliwe ze odstraszy potencjalnego amatora cudzej wlasności... Ciezko w jednym poscie opisac metody zabezpieczenia własności. Bez planów, rozmowy z zainteresowanym no i gotówki oczywiście cieżko jest zabezpieczyć mieszkanie :/ pomyslowości naszym "intruzom" tez nie brakuje musze przyznac :) Co do samego alarmu to tez jest wiele rozwiazan. zalaczanie kodem, pilotem (czego raczej sie nie poleca) , powiadomienie na gsm , telefonicznie do grupy interwencyjnej , samych czujnikow jest od groma... co nie zmienia faktu ze kazde pomieszczenie da sie dobrze zabezpieczyc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alarm z powiadomieniem,inaczej szkoda kasy. Mojego kolegę okradli w bloku,weszli przez drzwi,rozwalili drzwi i futrynę łomem w biały dzień i nikt nic nie słyszał, 3 mieszkania na piętrze,12 mieszkań w klatce :facepalm:, nie ma mocnych jak już obiorą cel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle że alarm z agencją ochrony. Jak się włączy to w parę minut będą. Trzeba dać te 4 tysie - w zależności od wielkości domu.

No i miesięczny abo - 30-50zł. Zależy od agencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

system alarmowy z powiadamianiem firmy ochroniarskiej. Siostrze z jakiejś tam firmy oferowali za śmieszną kwotę miesięcznie (do 50zł) gwarancje przyjechania w ciągu 5 minut, a jeśli nie zdążą to jakieś tam ubezpieczenie (coś około 40-50tys). + Dodatkowo samemu ubezpieczać się od włamania/kradzieży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alarm ma sens jedynie wtedy gdy ma powiadomienie...najlepiej zdublowane. 1. Przez GSM leci do wyznaczonych osób (np rodzina, sasiad itd) i 2. niezależna linia (moze byc podlaczone przez telefon - czesto agencje ochrony maja komórki i stacjonarne). Dobry sygnalizator zew i wew... zabezpieczenie okien i drzwi , dobre cyfrowe czujki ruchu i przedewszystkim CERTYFIKOWANA CENTRALA (SATEL , DSC) zadne tam Jablotrony (lubia sie rozprogramowywac i jest jedna wielka kupa!). Dla mega pewności mozna zalozyc dualne czujki dualne : PIR+mikrofala... Dobre zabezpieczenie to podstawa. W takich przypadkach NIE mozna oszczedzac niestety. Zajmuje sie juz tym 14 lat i niejedna cuda juz widzialem. Jak ktos mi mow ze "eee dachem (oknem dachowym) nie wejdą...ze sasiedzi sa itd to SIE MYLI. W bialy dzien potrafią drzwi dookola zamkow wyciac i wejsc do srodka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamery + rejestrator dobrze schowany + powiadomienie gsm właściciela i firmy ochroniarskiej to podstawa . Sam chcę kupić dom pod miastem i nad tym się też zastanawiam mocno . A pies to nie zawsze dobre rozwiązanie - duży może zaszkodzić dzieciom , a małe jak najbardziej bo są szczekate :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zajmuje się alarmami i bzdurą jest opinia że alarm nie zabezpieczy. Obecnie nie da się wejść do domu jeżeli alarm jest założony prawidłowo. Na PW mogę Ci napisać co i jak. Ja używam alarmów Satela, z powiadamianiem. Wejść do domu mogą zawsze, ale jak załączy się alarm gorzej jest wyjść. Mnie próbowali okraść przed Sylwestrem niestety mieli zonka. Zanim zdążyli otworzyć okno już wiedziałem i zadzwoniłem na Policję i do sąsiada żeby pokręcił się przy oknie mieszkania, złodziej już był w środku i został złapany na gorącym uczynku. Tutaj muszę podziękować Łódzkiej Policji, bo byli w ciągu 5 minut.

U mnie alarm się już zwrócił.

---------- Post dopisany at 11:39 ---------- Poprzedni post napisany at 11:36 ----------

Alarm ma sens jedynie wtedy gdy ma powiadomienie...najlepiej zdublowane. 1. Przez GSM leci do wyznaczonych osób (np rodzina, sasiad itd) i 2. niezależna linia (moze byc podlaczone przez telefon - czesto agencje ochrony maja komórki i stacjonarne). Dobry sygnalizator zew i wew... zabezpieczenie okien i drzwi , dobre cyfrowe czujki ruchu i przedewszystkim CERTYFIKOWANA CENTRALA (SATEL , DSC) zadne tam Jablotrony (lubia sie rozprogramowywac i jest jedna wielka kupa!). Dla mega pewności mozna zalozyc dualne czujki dualne : PIR+mikrofala... Dobre zabezpieczenie to podstawa. W takich przypadkach NIE mozna oszczedzac niestety. Zajmuje sie juz tym 14 lat i niejedna cuda juz widzialem. Jak ktos mi mow ze "eee dachem (oknem dachowym) nie wejdą...ze sasiedzi sa itd to SIE MYLI. W bialy dzien potrafią drzwi dookola zamkow wyciac i wejsc do srodka...

Prawie bym się zgodził, oprócz tej firmy ochroniarskiej. Zależy od regionu. U nas firmy ochroniarskie korzystają z najtańszego sprzętu (alarmu), dość łatwo go obejść. Zależy też jak policja reaguje. W Łodzi jak wyżej muszę pochwalić, bo są naprawdę szybcy. To już nie pierwszy raz kiedy korzystam z Łódzkiej i nie miałem sytuacji żeby nie przyjechali na czas. Osobiście nie zamierzam płacić ochronie skoro Policja dość szybko działa. Inaczej sprawa ma się w misteczku z którego pochodzę. Przyjadą, ale po 2 godzinach i tam już bym wynajął ochronę, bo na policje nie ma co liczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamery + rejestrator dobrze schowany + powiadomienie gsm właściciela i firmy ochroniarskiej to podstawa . Sam chcę kupić dom pod miastem i nad tym się też zastanawiam mocno . A pies to nie zawsze dobre rozwiązanie - duży może zaszkodzić dzieciom , a małe jak najbardziej bo są szczekate :)

Chyba kolega trochę przesadza. Ja bym kamer w domku nie montował. Osobiście bym się czuł jak w Big Brother. Moim zdaniem to już jest ograniczenie wolności. Nie czułbym się swobodnie we własnym domu, zwłaszcza jak by ktoś jednak wszedł i ukradł rejestrator lub płyty z nagraniami. U mnie ten pomysł odpada, ale jak koś chce to nie neguje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi, sie pomysli...:wink:

Dzisiaj dzwonili z policji, ze zlapali jakis gowniarzy z bizuteria itp.

Jutro z rana jedziemy na okazanie.

Zdziwilbym sie mocno gdyby to bylo nasze:shock3:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na instalacje lepiej wyłożyć pare groszy więcej i mieć póżniej spokój,

osobiście odradzam czujki bezprzewodowe, znajomy miał włamanie i po nim pozakładał bezprzewodowe bo wkuwanie kabli wiąze sie z lekką demolką ( czyt. kucie rowka o wym. 1cmx1cm)

non stop lata i wymienia pieprzone baterie

do tego zrób osobny dozór parteru, śpisz u góry a na dole masz alarm włączony

znajoma w nocy spała w sypialni na piętrze a kolesie zrobili mały otworek w balkonie pod klamką i cały parter oblecieli, zgineły głównie biżuteria i karty kredytowe

nawet firanki poprawili jak wychodzili

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie szukam jakiegoś alarmu z firmą ochr. w rozsądnych pieniądzach do zabezpieczenia budowy.

Okna mają mieć te czujniki już do alarmu.

Ale dalej jeszcze nie zagłębiałem sie w temat bo jeszcze nie mam prądu podciągniętego - tylko wisi skrzynka na słupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma zadnych zabezpieczen chroniacych w 100%, jesli na rynku pojawia sie nowe zabezpieczenie do złodzieje sa pierwszymi klientami ktore je kupuja, oczywiscie alarm, pies, kraty, rolety wszystko to utrudni ale nie uchroni, najlepiej ubezpieczyć na wartość nowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...