Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podswietlane lusterka zewnetrzne


Hans47

Rekomendowane odpowiedzi

Co potrzeba:

-Moduly diodowe G4

dsc0769p.jpg

-dremel lub inne ustrojstwo do ciecia

-silikon czarny i transparentny

-z 5 metrow kabla linki 2x0,5

-gumowy mlotek dla instalatora :grin: aby pochamowac dewastacyjne zapedy

Wiec tak wykrecamy dolne czarne plastiki lusterka i zabieramy do domu mniej wiecej cenrujemy sobie otworki tak aby nie lampka nie wadzila o wklad lusterka

dsc0770ob.jpg

dsc0772v.jpg

dsc0773m.jpg

dsc0774zc.jpg

dsc0776m.jpg

Wpasowujemy to tak aby diody nie wystawaly poza obrys plastiku poniewaz od tej strony musimy zalac to silikonem transparentnym a wewnetrzna strone czarnym aby dioda nie oswietlala srodka lusterka

dsc0778f.jpg

dsc0779hp.jpg

potem to juz kwestia ciagniecia druta trzeba zdemontowac cale lusterko wyciagnac bebechy i przewlec przewod do srodka potem ciagniemy kabel do lampki oswietlenia wnetrza tam podpinamy staly plus i mase z czujnika otwarcia drzwi.

oto efekt

dsc0795b.jpg

dsc0794p.jpg

dsc0793h.jpg

Troche cierpliwosci i inwencji tworczej i noca nie wdepniemy w gowno wsiadajac do gabloty

Pozdrawiam i zycze powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super mod, też o nim myślę :decayed:

Takie pytanie, czy przypadkiem nie ma tam miejsca na jakąś ori lampkę, np. LAMPKA SWIATEŁKO KABINY AUDI A4 B5 94-99rok (2901694433) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno sie da ale tylko przy zastosowaniu odpowiednich modulow ktore by tym sterowaly to juz zabawa dla tworczych elektronikow. Ja zastosowalem najprostsza metode. Ale i tak musialem zastosowac sciemniacz firmy SFAR ktory wlacza mi zasilanie po otwarciu zamka z klucza lub z pilota poniewaz posiadam przedlift gdzie modul komfortu jest bardzo ubogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno sie da ale tylko przy zastosowaniu odpowiednich modulow ktore by tym sterowaly to juz zabawa dla tworczych elektronikow. Ja zastosowalem najprostsza metode. Ale i tak musialem zastosowac sciemniacz firmy SFAR ktory wlacza mi zasilanie po otwarciu zamka z klucza lub z pilota poniewaz posiadam przedlift gdzie modul komfortu jest bardzo ubogi.

gdzie takie cudo kupiłeś?:decayed:

działa to na zasadzie że jak otwierasz auto to sie światło w środku odpala a jak zamykasz gasi z opóźnieniem?:wink:

co do oświetlenia lusterek, rzuca to światlo na ziemię? bo po zdjęciach wyglada że bardziej drzwi są oświetlone niż ziemia... :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ziemia. Az do tylnego blotnika idzie strumien swiatla. Tak modul firmy SFAR dziala na tej zasadzie. Kupilem na SFAR - O nas .
kolego podeśli link do ich aukcji z modułem który użyłes do lusterek, powiedz mi jaki kupiłeś moduł że zapala ci sie po wyłączeniu alarmu światło dodam że mam dokładany i mi sie światełko zapala dopiero po otwarciu dzwi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już bardziej widziałbym opcję wrzucenia tego modułu diodowego, na dół w boczek drzwi -mniej więcej tak jak w polifcie w oryginale były białe lampki co oświetlały przestrzeń po otwarciu drzwi. Tylko wtedy ten patent jest pomocny przy wysiadaniu z auta a nie przy wsiadaniu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie a opcja w lusterkach nadaje sie do wychodzenia i wchodzenia do samochodu. Wlasnie problem jest taki ze firma sfar nie chce juz tym handlowac na allegro musisz dzwonic i sie lasic zeby ci jedna sztuke w detalu opchnal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja myślałem aby ori lampki białe wmontować w tapicerkę drzwi od dołu, wtedy jak otwieramy drzwi podswietla nam oczywiście podłoże. Lusterka oczywiscie tez. Ale ja kombinuje jak wstawić jakąś ori lampkę. niekoniecznie audi(lub same szkiełko) Chodzi o to aby odeparować leda czynników zewn. od zewn i od środka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam włozoną podsufitke poliftową i mam sciemniacz firmy sfar ale z poliftowymi lampkami to nie działa jak cos moge odsprzedac :) bo zakładam pompke poliftową wraz z całą instalacją :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego wlasnie slozy silikon. Nic tam nie wstawisz jest tak malo miejsca ze ci sie zyletka zaklinuje XD maly pozytek z tych lampek pod tapicerka tylko przy wysiadaniu pomocna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja u mnie wyglada tak, że światło wewnątrz oświeca się po wyłączeniu alarmu. Do lapki wewnętrznej idą 3 kable. Do któego wlutować te z lusterek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze mozna załozyc i podłaczyc to pod moduł doswietlania drogi do domu



Najlepiej to podlaczyc pod CLH. Polecam takie rozwiazanie. Sam mam pod CLH.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, dakine0007 napisał:

 

mozesz jasniej ? bo jestem laikiem ale planuje taki zabieg w swoim aucie i robie rozpoznanie co potrzeba itd chce zrobic podswietlenie drogi do domu + podswietlenie w lusterkach


Najlepiej to podlaczyc pod CLH. Polecam takie rozwiazanie. Sam mam pod CLH.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli aktualnie nie masz clh?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...