Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wałek rozrządu i szklanki po braku smarowania.


bigos_s

Rekomendowane odpowiedzi

Krótki opis i szybkie pytanie, może ktoś miał podobnie w swoich BPW:

Podczas jazdy zaczęło strasznie hałasować spod maski, myślałem że jakaś nieszczelność w wydechu ale jak już spadła moc to zjechałem po drodze do mechanika.

Po zdjęciu pokrywy okazało się że ułamały się (tak powiedział mechanik) Broki nad wałkiem rozrządu.

Wynikiem tego było brak smarowania na wałek rozrządu-zatarta jedna krzywka i szklanki do wymiany.

Gościu proponował mi jakiś regenerowany wałek za 300 zł a jak mu powiedziałem że się obawiam takich rzeczy i przywiozę mu nowy to powiedział żebym się wstrzymał do pn. a on sprawdzi czy mój da się zregenerować i wtedy będzie to kosztowało do 200 zł.

Teraz pytanie.

Wałek brać nowy, regenerowany mój czy kupić nowy.

A te szklanki to Jakiej firmy najlepiej zakupić ?

I czy przy okazji rozebranego rozrządu i góry silnika powinno się coś jeszcze wymienić przy takiej usterce?

Fotki :

ten mały otworek w poziomie to miejsce po tym wyłamanym broku a górnym otworem powinno wylewać na wałek olej. (tak mi tłumaczył mechanik)

f0e5e51a9d5c.jpg

e3c5cbf367ae.jpg

dd8f07535e97.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz zamiar jeździć tym autem,to wałek nowy Ruville,szklanki INA

po jakim przebiegu masz auto?

PS może się okazać że wałka nie trzeba wymieniać.mechanior jak obluka dokładnie to Ci powie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

222222 KM :decayed:

Szklanki O.K. ale wałek to pewnie będzie słono kosztował

Ten mój jakby nadawał się do regeneracji to go regenerować? czy to się za chwile będzie sypało :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak dopisałem powyżej wałka może nie trzeba wymieniać

a jeśli trzeba by było to bierz nowy Ruville.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak dopisałem powyżej wałka może nie trzeba wymieniać

a jeśli trzeba by było to bierz nowy Ruville.

Na drugim zdjęciu niewiele ale widać że jest delikatnie zmatowiona ta krzywka, pozostałe są o.k.

Przy tej robocie olej się wymienia? żeby mi nie nalali jakiegoś siuwaxu :bicz2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walek do AVF Ruvile kosztuje u DZIKA 400 zl , szklanki 60zl od sztuki.. Ostatnio wlasnie wymianielem same szklanki bo walek dobry mialem.. :) ZAuwazylem ze silnikiem przestalo szarpac tak jak bym mial kiepskie korekcje oraz przestal mrowic tak jak bym mial dwumasa do wymiany :) Rewelacja :) DObrze ze w miare szybko to zauwazylem , dzieki temu walka nie musialem wymianiac :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walek do AVF Ruvile kosztuje u DZIKA 400 zl , szklanki 60zl od sztuki.. Ostatnio wlasnie wymianielem same szklanki bo walek dobry mialem.. :) ZAuwazylem ze silnikiem przestalo szarpac tak jak bym mial kiepskie korekcje oraz przestal mrowic tak jak bym mial dwumasa do wymiany :) Rewelacja :) DObrze ze w miare szybko to zauwazylem , dzieki temu walka nie musialem wymianiac :D

a widzisz,to może mój kumpel płacił 800zł ale za komplet wałek+szklanki skoro mówisz że taka cena:eusathink:,albo po prostu przepłacił

zapytam jutro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma znaczenie.do BPW jest troszkę inny.ten od AVF można zakładać do BPW ale po kastracji DPF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bigos co było powodem braku smarowania?

Specu podobno standardowa usterka 2litrówek (ja o niej nie słyszałem) Mechanik tak stwierdził.

Na pierwszym zdjęciu widać dwa otwory

Pierwszym pionowym od góry wypływa olej na wałek i go smaruje

Drugi poziomy mniejszy to miejsce po "BROKU" (mechanik tak to nazywał) czyli taki element który pełni rolę zaślepki u mnie podobno się odłamał i przez ten otwór wypływał olej, zamiast na wałek stąd zatarcie :kwasny: Nie wiem co to za metoda ale chcą mi to spawać jutro :shock3:

Co do ceny to od razu dzwoniłem to Tomka szklanki ma po 40 zł a cenę wału do BPW poznam jutro rano.

Co ma wałek do DPFa :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podrzuć prosze jakiś namiar na Tomka "od szklanek" :) bo też musze kupić do BKE, z góry dziekuje :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ma wałek do DPFa :eusathink:

na tym forum czytałem, że ma, a dowiesz się jak będziesz skłądał zamówienie.

mnie też wyleciał taki brok, jeździłem tak ponad miesiąc, objaw to słyszalne buczenie na wolnych obrotach dochodzące z okolic filtra paliwa, na zewnątrz też słyszalne, mechanik zaklepał i nie stwierdził, aby wałek/szklanka uległy uszkodzeniu, widać na twój przyszedł już czas, a pomógł mu troszkę "wypadnięty" brok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ma wałek do DPFa :eusathink:

ma,ma.....ten od BPW ma większą krzywkę,a reszta wałka taka sama

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...