Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony 185/65 r15 co sądzicie?


dblk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dostałem komplet opon o rozmiarze 185/65 r15, ponieważ na swoich alusach i tak mam do zmiany myślę żeby je założyć i tu pojawia się pytanie jak będzie się zachowywać auto na tych oponkach, bo zazwyczaj zaleca się zakładanie szerszych opon nie węższych niż sugeruje fabryka. Ktoś ma jakieś doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli zimowe to w sumie dobrze bo wszedzie wyjedziesz i lepiej sie bedziesz trzymac na zasniezonej drodze ale jesli letnie to poraszka... Przynajmniej 195

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robi to róznice. Przyczepnosc samochodu przy dużych predkosciach naprawde sie mocno zmiejsza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie gadajcie, że aż tak źle będzie, skoro dostałeś te opony to od biedy załuż, różnia średnic to o -13mm dla 185, a a jazda z prękoscią 100km/h na 195 po zmianie na 185 spadnie licznikowo o niecałe 3km/h bo do 97.91 km/h ...:whistling:

pozatym passat b4 też miał montowany 1.9tdi i wychodził fabrycznie na 185 i jakość w poślizgi nie wpada przez wąskie opony:grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W klapce wlewu paliwa mam że jest to rozmiar zalecany więc nie może być tak źle co prawda na zimę jest to rozmiar. Sam jeżdżę na takich oponach zimą. Chyba że jeździsz z prędkościami autostradowymi :wink: to możesz odczuć jakiś dyskomfort np w zakrętach. Na plus napewno spadnie zużycie paliwa w porównaniu z szerszymi oponami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie szalejesz to Ci to wystarczy, natomiast jakbyś chciał szybciej wejść w zakręt to czym szerszą opona tym lepsza ja na lato mam 225 /40 i tylko ze 18 i jest sama przyjemność z jazdy. Poszukaj na Google kalkulatora opon on Ci pokaże na co możesz zamienić bez problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dostałem komplet opon o rozmiarze 185/65 r15, ponieważ na swoich alusach i tak mam do zmiany myślę żeby je założyć i tu pojawia się pytanie jak będzie się zachowywać auto na tych oponkach, bo zazwyczaj zaleca się zakładanie szerszych opon nie węższych niż sugeruje fabryka. Ktoś ma jakieś doświadczenia?

ostre hamowanie będzie skutkowało szybszym zerwaniem przyczepności - szybciej ci się skończą te oponki, no i nawet -13mm czasem robi różnice na dołkach - dolicz że taka oponka się ugina i jest jeszcze niższa - tak z autopsji i większa niespodziewana hopka i miałem szurnięcie o asfalt,...do turlania się wystarczą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja śmigam na takich ale myślę że są ciut za wąskie...

Jak zdjąłem letnie 205 i założyłem zimowe 185 to nie ten samochód ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym je sprzedał i kupił szersze. Jak zrobisz foty to może je odkupie bo potrzebuje do auta od żony na lato a ona wymagająca nie jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja chyba je założę na wiosnę na próbę, jak będzie w miarę ok to zostawię jak nie to je postaram się sprzedać i kupię coś szerszego, chyba najrozsądniejsze wyjście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napewno pojezdzisz na nich tylko, że na szerszych masz wieksza przyczepność i frajde z jazdy, ale wybór należy do Ciebie a tak na marginesie co to masz za opony?? jaka Firma i dot?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jeździsz spokojnie, nie lansujesz się i dostałeś takie opony za free to zakładaj i docieraj :decayed: w b5 to jeszcze nie będzie taka tragedia :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie zależy jak jeździsz, jak spokojnie i dostatnie to spoko ;) ale jak lubisz ostrzej wejść w zakręt itp. to ładuj szersze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wizualnie porażka, na zakrętach też, aleee... przy stanie naszych dróg warto, ooj warto się poświęcić. Akurat jestem po prostowaniu alusów 110PLN za sztuke:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...