Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana żarówki świateł mijania po stronie kierowcy bez wyciągania lampy ?


hghormone

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Udało sie komuś wymienić żarówke światła mijania bez wyjmowania lampy ?

Widziałem, że jest tam zbiorniczek od wspomagania i można by go było odkręcić ale czy da się go podnieść albo upuścić w dół na tyle żeby zrobić dojście do lampy ?

Z prawej strony lampy nie musiałem wyciagać, dojscie było po zdemontowaniu filtra powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem tego zdania. Próbowałem kiedyś wymienić bez wyciągania lampy, ale się tylko uwkur..em i tyle, Teraz zawsze przy wymianie wyciągam lampę, jak dla mnie jest o wiele szybciej:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można to zrobić bez wyciągania lampy ale trzeba mieć chude dłonie i długie palce :wink:

Tylko jest ryzyko że się po omacku naderwie jakiś kabelek.

Jednym słowem męczarnia, choć od kierowcy jest lepszy dostęp.

Najłatwiej wymienić od długich.

Też jestem zwolennikiem wyjęcia całych lamp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie obawiam tego ze jak rusze lampy to potem przy zakladaniu spowrotem nie beda one idealnie w tym samym miejscu tzn. powstanie szczelina.

wedlug Elsy zakładająć spowrotem lampy trzeba sugerować się szczelinomierzem zeby bylo tak jak jest oryginalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już kilka razy wymieniałem żarówkę z wyciąganiem lampy i jakoś nie miałem problemu z poskładaniem tego z powrotem. Nawet na przeglądzie nie trzeba było potem regulować ustawienia lamp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niema co wymyslac jesli chodzi o wymiane bez wyjmowania lampy, ja wczoraj akurat wymienialem postojówkę, odkreca sie 4 sruby i tyle, pozniej to tylko kwestia spasowania i przykrecenia srub, OT cala filozofia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postojówkę po stronie pasażera też wymieniałem bez wyjmowania lampy, ale podczas wymiany żarówki świateł mijania po stronie kierowców już musiałem wyjąć lampę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie popadajmy w paranoję, po włożeniu spowrotem lampy żadne ustawienia się nie zmienią. Wielu chłopaków na forum ciągle wyjmuje i wkłada te lampy i nie ora się ustawianiem na nowo :facepalm:

A dużo łatwiej i pewnie szybciej wyjąć lampę niż kombinować po omacku :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bój się ze nie ustawisz jej tak jak była. Przecież będą ślady (brudu czy kurzu) i skręcisz ją w tym samym miejscu.

A nawet jak minimalnie inaczej ją skręcisz to możesz później ją lekko skorygować przecież.

Wyjmowanie żarówek po omacku grozi tym że ci wypadnie żarówka czy klapka od lampy i będzie kłopot jak poleci gdzieś na osłone silnika na dole.

Nie widząc dokładnie można też naderwać jakiś kabelek. Tam poprostu nie ma jak zrobić żadnego ruchu ręką. Trzeba wciskać żarówke trzymając ją dwoma dłuższymi palcami ( kciuk odpada)

i do tego trzeba wygiąć rękę i jeszcze przekręcić żarówkę. Postojowa jest wciskana ale ta od krótkich czy długich ma jeszcze zabezpieczenie które trzeba zdjąć - nie widząc tego - mozesz to uszkodzić.

Postojówki można ręką wymienić albo od świateł długich a pozostałe to już jest lekki problem i lepiej wyjąć lampe.

Jak sie nie czujesz na siłach to jedz do jakiegoś warsztatu i kup u nich żarówke - wtedy najczęściej ci założą gratis albo dasz na piwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przy wymianie żarówki (żarnika) w lampach ksenonowych trzeba odłączać akumulator ?

Pytam bo nie miałem jeszcze z tym styczności.

No i prawdę mówiąc nie wiem czy w tych soczewkach to ksenon czy zwykłe H7

---------- Post dopisany 08-02-2013 at 17:55 ---------- Poprzedni post napisany 07-02-2013 at 15:43 ----------

No to mam ksenony.

Czy muszę odłączać aku by ją wymienić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...