Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przedawnienie mandatu? :)


wilku213

Rekomendowane odpowiedzi

Jak się jeździ i łamie przepisy to powinno się też płacić mandaty :whistling: Nie mówię, że sam zawsze płaciłem od razu ,bo wiadomo jak jest. Ale te mandaty były w końcu za coś wystawione :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sie migam juz tak 6 lat w zyciu nie zaplacilem ani jednego mandatu na dzien dzisiejszy mam 1050zl i leje nato juz komornik byl 3 razy nic mu to nie da. Nie ma dochodow nie wyplacalny przez te 6 lat przepadlo mi wsumie na jakies 700zl. Jak by ta kasa szla w calosci na latanie dziur wszystko bym wplacil co do grosza. A tak to niech sie pi...... urzedasy je.... ch wam w d.

Dobre podejście ale ja bym sie tak nie cieszył - bo Sądy najszybciej wala szarego obywatela za nie zapłaconą grzywnę czy to z mandatu czy za inne wykroczenia- potrafią zamienić na odróbkę albo i to nie żart na zastępczą karę pozbawienia wolności ( ostatnio widziałem Nakaz osadzenia w ZK człowieka za niezapłaconą grzywnę 70 zł zamienioną na 3 dni odsiadki )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko spoko wlasnie mam kredyt juz rok splacam

Tzieland wez wez bo mi sie slabo robi i mnie mdli ten kraj mnie okrada 27 lat niszczy moje zawieszenie i zdrowie to ja mam prawo popiracic ahahaha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko spoko wlasnie mam kredyt juz rok splacam

Tzieland wez wez bo mi sie slabo robi i mnie mdli ten kraj mnie okrada 27 lat niszczy moje zawieszenie i zdrowie to ja mam prawo popiracic ahahaha

Pirać sobie ile chcesz ale nie narażaj na wypadek innych, niewinnych ludzi. Właśnie takich, którzy lubią sobie "popiracić" powinni ścigać jak najwięcej :wink:

Sorki ale myślisz jak jakiś gówniarz :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 dni chlop sobie polezy XD moge zapie..... nawet w roli ale zolki nie zaplace. ide raz na rok do komornika dam mu 50zl na jakis mandat i mowie ze za miesiac nastepne a pojade dopiero jak sie znowu pojawi z wezwankiem nie wiem co on robi z tymi 50 zl ale ja mam przynajmniej spokoj.

---------- Post dopisany at 21:33 ---------- Poprzedni post napisany at 21:31 ----------

Tzieland nalezysz do jakiegos zakonu ? Ja pirace np stajac na zakazie albo pasy mi sie poplacza i nie zapne zapomne odebrac dowodu stalego (spoznilem sie 2 miesiace zlapali i wje.... 500zl zygac mi sie chce) czy wyprzedzilem na podwojnej ciaglej mam jeden madat za przekroczenie o 23 km/h oooo ale szatan jestem nie ? wszystkich pozabijam wez skoncz i zjedz kolacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 3 dni w ZK dla takiego szarego człowieczka to stres nie do opisania a nie wakacje no ale z Twoim podejściem hans47 to faktycznie spoko :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no pewnie bo w 3 dni mozna stac sie parowa. Napewno go wsadza deportuja do guantanamo na kanapke z klucha za 70 zl.

Straszenie dluznika to podstawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 dni chlop sobie polezy XD moge zapie..... nawet w roli ale zolki nie zaplace. ide raz na rok do komornika dam mu 50zl na jakis mandat i mowie ze za miesiac nastepne a pojade dopiero jak sie znowu pojawi z wezwankiem nie wiem co on robi z tymi 50 zl ale ja mam przynajmniej spokoj.

---------- Post dopisany at 21:33 ---------- Poprzedni post napisany at 21:31 ----------

Tzieland nalezysz do jakiegos zakonu ? Ja pirace np stajac na zakazie albo pasy mi sie poplacza i nie zapne zapomne odebrac dowodu stalego (spoznilem sie 2 miesiace zlapali i wje.... 500zl zygac mi sie chce) czy wyprzedzilem na podwojnej ciaglej mam jeden madat za przekroczenie o 23 km/h oooo ale szatan jestem nie ? wszystkich pozabijam wez skoncz i zjedz kolacje.

:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz sie klepac do woli po czole chcesz plac, nie widze problemu to juz twoj problem mozesz nawet przytulic tuska i podziekowac za aktualny stan naszego kraju ja i tak robie swoje. Te gnidy w parlamencie moga lamac przepisy nie placa i nikt im nic nie zrobi to dlaczego ja mam placic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz sie klepac do woli po czole chcesz plac, nie widze problemu to juz twoj problem mozesz nawet przytulic tuska i podziekowac za aktualny stan naszego kraju ja i tak robie swoje. Te gnidy w parlamencie moga lamac przepisy nie placa i nikt im nic nie zrobi to dlaczego ja mam placic.

:thumbup1: EOT

Wracając do tematu. Mandaty za np. złe parkowanie przedawniają się po 10 latach :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzymam strone hansa

ja sie migam juz tak 6 lat w zyciu nie zaplacilem ani jednego mandatu na dzien dzisiejszy mam 1050zl i leje nato juz komornik byl 3 razy nic mu to nie da. Nie ma dochodow nie wyplacalny przez te 6 lat przepadlo mi wsumie na jakies 700zl. Jak by ta kasa szla w calosci na latanie dziur wszystko bym wplacil co do grosza. A tak to niech sie pi...... urzedasy je.... ch wam w d.

Ale ich wyrucha*eś :grin: Jesteś miszczem dnia :thumbup1:

no i jest, bo oni nas r*chają, dają sobie premie po 60tys zł, jak myślisz skąd mają pieniądze? To twoje siano, tak samo jak łatają dziure budżetową stawiając fotoradary, chociaż oni mogą sobie lecieć nawet 200km/h i jak ich złapie nie zapłacą, podobnie z benzyną itp

mam podobnie, oczywiście też masz rację Tzieland że jeżeli jest zagrożenie na drodze i się nie ma głowy a jedzie 100km/h obok np szkoły, to mandaty niech wlepiają.

Ja dostałem też parę mandatów, z 5 zapłaciłem 2 bo poczuwałem się do winy, czyli był sprawiedliwy, ale kiedyś dostałem np 50zł stojąc 1m od miejsca gdzie można było palić, i ni ch**a nie zapłacę takiego mandatu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opowiem wam ciekawa sytuacje.. k**ew*** pech jaki mnie spotkal..

W polowie 2011 dostalem mandat na 300 za parkowanie. Pojechalem wyjasnic i zapytac czemu kur* tak duzo.. "parkowanie na skrzyzowaniu". mowie OK. przyjalem mandat, bo mam taka prace ze po sadach wloczyc sie zwyczajnie nie mam czasu..

Poniewaz w tym momencie mialem krucho z kasa, wplacilem 100 pln i zapomnialem o temacie.. po 5 miesiacach przyszlo zawiadomienie z US na moj adres zameldowania.

Poniewaz nie moglem odebrac, przeslano mi je w koncu do Wawy..

Jadac odebrac, 20 minut przed zamknieciem poczty, zaparkowalem na szybko na zakazie.. nie zwrocilem uwagi, ze byl to zakaz + odholowywanie..

Oprocz 200+odsetki(50) z pensji, zaplacilem 380 za 1 dobe parkingowa i 100 łapówki zamiast 700 mandatu.. tak, chcieli mi dac 700 !!!!

Od tej pory, kazdy mandat, place w dniu w ktorym go dostane. W d*pie mam na co idzie ta kasa.. jest to mniej wiecej 1000 (z tego min 800 za parkowanie) rocznie.. ale swiety spokoj >>> wszystko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałem też parę mandatów, z 5 zapłaciłem 2 bo poczuwałem się do winy, czyli był sprawiedliwy

:facepalm:

Aha, czyli jak poczuwasz się do winy to jest sprawiedliwy? Jakie masz prawo decydować? Jak potrącisz kogoś na pasach to będziesz się poczuwał czy nie?

Proponuje jakiemuś modowi tu posprzątać bo odbiegliśmy od tematu...

Tapnięte z SGS III

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałem też parę mandatów, z 5 zapłaciłem 2 bo poczuwałem się do winy, czyli był sprawiedliwy

:facepalm:

Aha, czyli jak poczuwasz się do winy to jest sprawiedliwy? Jakie masz prawo decydować? Jak potrącisz kogoś na pasach to będziesz się poczuwał czy nie?

Proponuje jakiemuś modowi tu posprzątać bo odbiegliśmy od tematu...

Tapnięte z SGS III

zastanów się co piszesz społeczniaku

---------- Post dopisany at 11:46 ---------- Poprzedni post napisany at 11:44 ----------

a jak cytujesz to nie wyrywaj zdania z kontekstu, bo zawiało jawnie prowokacją z twojej strony

może zacytuję pełne zdanie za CIEBIE:hi:

Ja dostałem też parę mandatów, z 5 zapłaciłem 2 bo poczuwałem się do winy, czyli był sprawiedliwy, ale kiedyś dostałem np 50zł stojąc 1m od miejsca gdzie można było palić, i ni ch**a nie zapłacę takiego mandatu

---------- Post dopisany at 12:03 ---------- Poprzedni post napisany at 11:46 ----------

z tym poczuciem winy to źle napisałem, chodziło mi o to że jak jest sprawiedliwy to zapłacę:decayed:

a nie za jakieś pierdoły co na siłę się czepiają:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, nie ma co wywoływać flejmów, to nie Onet :wink:

Tapnięte z SGS III

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam ponad 1000zł mandatów, w tym tylko jeden za auto :grin: i nie opłacam, póki co cisza, już dwa mandaty mi się przedawniły ^^ tzn, ze zwrotu raz mi dmuchneli trochę kasy ale tak poza tym to cisza. Podejrzewam że jest tyle ludzi którzy to olewają że zanim do kogoś dojdą to trochę minie.. a nie płacę ich ze względu na to że przyczyny otrzymywania tych mandatów była tak totalnie żałosna, że nigdy w życiu ani złotówki (mam pecha do policji :P )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 1800 zł długu z tego zaplacilem tylko 180 zł bo mi odrobkiem straszyli:grin: HAns masz racje jestem z Tobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się jeden z drugim nie zgadzasz odnośnie otrzymania mandatu to po co go przyjmujesz ?

Jak podpiszesz to znaczy że go przyjmujesz i się zgadzasz.

A późniejsze dodatkowe koszta to jest konsekwencja nie zapłacenia ich w ter. 7 dni.

Zgadzam się z kolegą st4yKool, płace od reki, bo takie czekanie że a nóż sie uda... różnie może sie skonczyć. Czasami człowiek ma taką pracę że nie możesz sobie pozwolić na szarganie opinie niezapłaconymi mandatami. Czasami też można sie niezle wstydu najeść jako poborca skarbowy przyjdzie do domu albo jak zrobią zajęcie wynagrodzenia do pracodawcy albo przyblokują rachunek bankowy a akurat będziesz w trasie i chciał zatankować auto. Niby można korzystać z kwoty wolnej ale ta szybko sie skonczy i bank przyblokuje akurat wtedy konto gdy kasa będzie najbardziej potrzebna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lo la boga. Przyjmuje chlopak mandat bo tak najlepiej po co sie wloczyc po sadach. Podpisac i udawac jarzabka. Straszny OT sie zrobil. Zakonczmy to juz MANDATY PRZEDAWNIAJA SIE PO 3 LATACH NIE ZAPLACISZ NEKA CIE S>>EL KOMORNIK I TYLE W TEMACIE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...