Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Gdzie tankujesz lpg ? Jaka różnica w kilometrach ?


TomsonSzczecin

Rekomendowane odpowiedzi

Tankuje zawsze na Orlenie w ostateczności na innych stacjach. Tankowałem raz na Tesco i coś instalka świrowała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tankuje zawsze na Orlenie w ostateczności na innych stacjach. Tankowałem raz na Tesco i coś instalka świrowała.

pewnie na borach zawsze, bo na wojska polskiego zawsze pare groszy drozszy gazik :-D

ja tak samo zwykle orlen, ewentualnie BP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siema ja na swoim silniku 1.6 z sekwencją landirenzo na butli 44 L to mi wychodzi po miescie 400km i tankuje tylko i wyłacznie na BP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siema ja na swoim silniku 1.6 z sekwencją landirenzo na butli 44 L to mi wychodzi po miescie 400km i tankuje tylko i wyłacznie na BP

ładnie, ja na 1.6 sekwencja wydaje mi się tomasetto o ile dobrze się zorientowałem zbiornikem 48 L po mieście wychodzi mi około 340-360 km BP/ Statoil... moje pytanie brzmi: WTF??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik 2.0 tankuje na orlenie i 38L spokojnie wystarcza mi 400 km,inne stacje minimalne różnice. Raz tankowałem na małej stacji (20 gr. taniej) różnicy nie widziałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przez 2 lata tankuje po przejechaniu 380 km i jeszcze nigdy ni był pusty zbiornik. Spalanie nie przekracza 10l /100km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie ciezko bedzie ocenic roznice miedzy gazem a gazem z uwagi na rozne style jazdy... jeden zmienia biegi przy 2500rpm inny przy 4000

rozne tez sa instalacje...

jeden kirowca musial by jezdzic jednym autem na roznych gazach okreslona najlepiej trase i wtedy by ewentualne roznice wyszly....

ja np mam kolosalne roznice miedzy trasa a miastem - ciezka bardacha a6 c5 1.8TQ prawie 1750kg na pusto

sama trasa bez cisnienia ok 350km na 42l trasa z cisnieniem ok 300km

samo miasto ok 250km... przy zimowej zabawie spalanie w granicach 20l gazu na 100....

Roznic midzy gazem tesco, orlen, bp, statoil nie zauwazylem - zapewne z uwagi na minimalne roznice i zroznicowany styl jazdy...

Napewno powiem ze duza roznica jest miedzy gazem Polskim a Niemieckim

na Polskim 42l w trasie ok 350km na Niemieckim o 50 km wiecej....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie ciezko bedzie ocenic roznice miedzy gazem a gazem z uwagi na rozne style jazdy... jeden zmienia biegi przy 2500rpm inny przy 4000

rozne tez sa instalacje...

jeden kirowca musial by jezdzic jednym autem na roznych gazach okreslona najlepiej trase i wtedy by ewentualne roznice wyszly....

ja np mam kolosalne roznice miedzy trasa a miastem - ciezka bardacha a6 c5 1.8TQ prawie 1750kg na pusto

sama trasa bez cisnienia ok 350km na 42l trasa z cisnieniem ok 300km

samo miasto ok 250km... przy zimowej zabawie spalanie w granicach 20l gazu na 100....

Roznic midzy gazem tesco, orlen, bp, statoil nie zauwazylem - zapewne z uwagi na minimalne roznice i zroznicowany styl jazdy...

Napewno powiem ze duza roznica jest miedzy gazem Polskim a Niemieckim

na Polskim 42l w trasie ok 350km na Niemieckim o 50 km wiecej....

to mnie właśnie ciekawiło. pracuje nie daleko bazy przeładunkowej statoilu , i wiem że gaz biorą od wschodnich sąsiadów. A jeżeli nie widać diametralnie różnicy , to nie taki straszny ten gaz ze wschodu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat założyłem bo w moim przypadku dużo męki z miastem i częste trasy różne stacje i różnice między nimi spore dla przykładu miasto zalany na full 36L lotos 360km orlen 340 natomiast stacja typu bobryk te same 36L a kilometrów w mieście już tylko 310... te same zakresy obrotów i jazda też więc jeśli mowa o kilometrach różnice wydają mi się spore na trasie audi pali mi 8L z instalacją BRC jestem w stanie zrobić 450km na gazie z lotosa prędkości 110-130

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sory ale przy 1.6 w osce to za duzo tam nie wypije

ja widze roznice przykladowo jak wyprzedzam 5-10 razy na trasie a np 10-20 razy...

po miescie tez czasem sie uda ze malo czerwonych czy korkow chwyci a czasem co chwila sie stoi

za duzo jest parametrow by moc porownywac jakosc gazu i nie da sie napisac ze jazda ta sama za kazdym razem...

czym mniejszy silnik tym te roznice w spalaniu mniejsze

jezdze tez sluzbowym 1.2 w gazie 75km i tam jest tylko praktycznie 0-1 (albo gaz w podlodze albo wcale) tryb mieszany non stop 60-70% trasa reszta miasto i spalanie gdzie bym nie zalal jest na poziomie 9-10litrow

czysta trasa wychodzi inaczej... ok 8l

podsumowujac nie da sie porownac dwoch takich samych tras - rozne warunki rozne wyprzedzanie itp... tym bardziej porownanie miedzy autami tez nie bedzie wiarygodne - rozne instalacje rozne silniki rozne ich przebiegi i kondycja

by mozna to bylo porownywac trzeba by jezdzic po torze z jednakowa predkoscia jednym autem na roznych gazach...

ale to moje zdanie i nie koniecznie kazdy musi sie z tym zgadzac :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mozesz jasniej napisać to pytanie bo nie kumam

Jasna sprawa: WTF - What the f*ck? Ty na takim samym zbiorniku przejeżdżasz 400 km ja 340-360... dosyć duża różnica, prawda?

no to pewnie wlasnie zalezy jak jest pewnie instalka zkalibrowana z autkiem ja mam landi renzo i montowałem u stefaniwskiego w łodzi ponoć jest dobry z montażu instalek i dobieraniu ich do aut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mozesz jasniej napisać to pytanie bo nie kumam

Jasna sprawa: WTF - What the f*ck? Ty na takim samym zbiorniku przejeżdżasz 400 km ja 340-360... dosyć duża różnica, prawda?

no to pewnie wlasnie zalezy jak jest pewnie instalka zkalibrowana z autkiem ja mam landi renzo i montowałem u stefaniwskiego w łodzi ponoć jest dobry z montażu instalek i dobieraniu ich do aut

dziś byłem u gazownika - solidna firma z polecenia. Po podpięciu kompa okazało się, że wszystko jest idealnie ustawione, zero błędów. sam już nie wiem co tu zrobić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mozesz jasniej napisać to pytanie bo nie kumam

Jasna sprawa: WTF - What the f*ck? Ty na takim samym zbiorniku przejeżdżasz 400 km ja 340-360... dosyć duża różnica, prawda?

no to pewnie wlasnie zalezy jak jest pewnie instalka zkalibrowana z autkiem ja mam landi renzo i montowałem u stefaniwskiego w łodzi ponoć jest dobry z montażu instalek i dobieraniu ich do aut

dziś byłem u gazownika - solidna firma z polecenia. Po podpięciu kompa okazało się, że wszystko jest idealnie ustawione, zero błędów. sam już nie wiem co tu zrobić...

wiesz no to ja juz nie wiem co ci poradzic no mi tak od poczatku wychodzi od puki mi zamontoali to cały czas tak mam i narzie sie spalanie nie zmienia z tym ze ja jezdżę po mieście oszczędnie bez żadnego ciśnięcia może w stylu jazdy tez lezy wina

---------- Post dopisany at 20:28 ---------- Poprzedni post napisany at 20:22 ----------

siema ja na swoim silniku 1.6 z sekwencją landirenzo na butli 44 L to mi wychodzi po miescie 400km i tankuje tylko i wyłacznie na BP

ładnie, ja na 1.6 sekwencja wydaje mi się tomasetto o ile dobrze się zorientowałem zbiornikem 48 L po mieście wychodzi mi około 340-360 km BP/ Statoil... moje pytanie brzmi: WTF??

A ty masz zbiornik 48 L czy ta wartość to jest wartosć realnej pojemności zbiornika bo z tego co pamiętam to jak zbiornik u gazownika mówią że ma np. 50 L to 80% tej wartości wchodzi gazu do zbiornika . u mnie mam zbiornik w kole zapasowym o pojemności 55 L ale realnie na stacji BP jak tankuje to wchodzi mi około 44-45 L i ja tym litrażu robie te 400 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...