Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Gdzie tankujesz lpg ? Jaka różnica w kilometrach ?


TomsonSzczecin

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli mogę wtrącić to niestety różnice w jakości Lpg na różnych stacjach są , nie będę pisał gdzie jest lepiej ,a gdzie gorzej , a podpowiem jak to sprawdzić . Potrzebny jest Program na androida Torqe i interfejs na Bluetooth elm , ew laptop i program , więc pojeździjcie na pb i spr.korekty paliwowe jak się kształtują (zdrowy motor +- 2%) potem odpalcie LPG i w drogę , sprawdźcie korekty i po tankowaniu na innej stacji to samo .

Jeśli paliwo będzie złej jakości to korekty będą szły na + , jeśli lepsze od tego na jakim była strojona instalka będą szły na - . W taki prosty sposób sprawdzicie sobie jaki tankujecie gaz i przy okazji jak macie wystrojona instalacje .:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tankuję na BP i Lukoli, bardzo rzadko na innch stacjach, tylko gdy jestem do tego zmuszony.

Różnić nie zauważyłem na 55l przejeżadzm od 350km do 550km w zależności czy upalam czy jeżdżę jak baba :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja żonie tankuje u nas na wsi w jakiejś przydomowej i jest lepsze niż w BP :wink:

---------- Post dopisany at 00:54 ---------- Poprzedni post napisany at 00:54 ----------

ale na BP też jest dobry GAzzzz :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tankuję zazwyczaj BP, Orlen, Shell... unikam małych prywatnych niestety, a to z tego powodu, że rzeczywiście zdarzało się, że gorzej chodził na gazie i spalał nawet 20% więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak kolega pisze nie dośc że gorzej autka jeżdżą na gazie tankowanym na jakiś małych prywatnych stacjach to jeszcze oszukują bo jak np. na BP ci wchodzi 44 L gazu a na tej prywatnej wchodzi 52 to normalnie prawie przekracza całą pojemność butli to aż nie możliwe żeby tak wchodziło bo przeważnie wchodzi jakieś 80% wartosci butli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zatankowałem butle do pełna za 50zł i żonie starczyło na 1.5 miesiąca - dopiero brakło w niedziele jak obiad robiła i ziemniaki niedogotowane. :kox::kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W moją butle wchodzi 37/39L LPG, w mieście przejadę na tym około 270km, zaś na trasie max 360 km ( ale to jak jadę do 120). Od prawie dwuch lat jak posiadam LPG nie wyjeżdzając z miasta tankuje na jednej stacji małej nie renomowanej typu BP itp. nie odczuwam różnic w ilości km, zawsze jest tak samo. 16L /100 Miasto 10/11 L/100 Trasa. W trasie tylko raz gdzieś przy A4 za Wrocławiem weszło do butli 43 L, czego jeszcze nidgy nigdzie nie doświadczyłem, i wcale więcej nie przejechałem :) Gdzie bym nie tankował zawsze wchodzi podobna ilość 37-39.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

tankuję zazwyczaj na Orlenie lub Bliskiej. Butla o pojemności 45l, mieści max 40,5 - 41l. Spalanie w trasie 8,5-10 w zależności od stylu jazdy. Życiówka życia pod względem oszczędności 7,7l przy równej jeździe około 110-120 przy minimalnym załadunku.

W mieście zimą na krótkim odcinkach potrafi spalić i 13l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio najczęściej tankuję na Auchan w niedziele 17.03 było 2.18zł za literkę jakość dobra , cena bezkonkurencyjna , robię kilometrów ile się da :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie a jak tam z cenami jakimi tankujecie furki ?? Ja tankuje na statoilu po 2.50 ostatnio tankowałem najtaniej za Płońskiem w kierunku Torunia po 2.42 ale dziś w carrefourze widziałem po 2.40 he tyle że w carrefourze robie około 50km mniej na butli więc nawet nie myślę żeby tam jechać. Co do tematu wchodzi mi około 40litrów i robię na tym 360km praktycznie same miasto co się silnik nagrzeje do 90stopni to go gasze i tak cały czas :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tankowałem na BP i była rożnica +/- 30-50 km na butli niż na innych stacjach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby móc RZETELNIE wypowiedzieć się w temacie, trzeba by przeprowadzić test na pełnej butli (zbliżone wartości poj.) zatankowanej na kilku stacjach. Przede wszystkim przy jednym, stałym stylu jazdy i podobnym obciążeniu motoru. Co za tym idzie test, musiałby trwać dobry miesiąc, w zależności od pokonywanych przelotów. Ktoś teraz rzetelnie opisze swój wynik? :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja dodam tez cos od siebie bo miesac temu mialem roznice w spalaniu tankujac na 2 stacjach. Zazwyczaj tankuje na stacji prywatnej malej gdzie niby lpg dostarcza STATOIL ale jakis czas temu zamaist zrobic 60-70km zrobilem 40km, zamiast ~ 130km to 100km itd wiec lalem na ORLENIE i wychodzilo ok 70km i 130km na takich samych odcinakch itd. Od 2 tygodni znowu wrocilem na niby STATOIL i juz jest OK. A spalanie jak na 1,8 ADR 16l LPG w miescie jak na mnie za duzo bo moj JAGUAR XJ 4.0 pali 18l LPG w miescie tez w automacie.

Wiec albo ten adr z automatem to jest jakas pomylka albo ja mam cos nie tak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej ty masz cos nie tak ; P mi w manualu pali od 10 do 11 w mieszanej 60% miasto 40%trasa więc tobie powinien max te 12 spalić ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja 2 tyg temu założyłem gaz do swojej:audi: i jestem zadowolony. w zeszły weekend śmigaliśmy do BT i saplanie wyszło 11l, z tym że na autostradzie stala 140 a na krajowych ok 110. po drodze tankowałem na kilku stacjach, najtaniej w krakowie 2.52 a najdrożej na A4 2.89:facepalm:(nie wiem skad im ta cena sie wziela) Poznan to cena ok 2.65. I też mam butle 53l, ale jak na razie zalalem max 39.5, z tym ze jeszcze na benzynie smigało:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoim zrobiłem już 100kkm na lpg praktycznie zawsze tankuje na stacjach dużych sieci i nie zauważyłem różnic między gazem, chyba mało wyczulony jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi wchodzi 50L do pełna. Tankuję tylko na BP od dłuższego czasu i z reguły przejeżdżam 300 km a w butli zostaje około 5L jeszcze.... Wcześniej tankowałem na innej stacji to auto pracowało całkiem inaczej, więcej paliło i miałem problemy z gazem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...