Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Powycierane, podrapane rączki od drzwi


piotraudi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak w temacie znacie jakiś preparat który usunie tą gumę którą są pokryte rączki od drzwi?Wiem ,ze można rozebrać drzwi rozebrać rączki zeszlifować pomalować i gotowe!Lecz usunięcie tej gumy jakimś preparatem będzie na pewno szybsze ,łatwiejsze i bezproblemowe i lakierować nie będzie trzeba ,ponieważ pod gumą plastik jest jak nowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie da rady, i uwazaj na roozne masci rozpuszczalniki zeby ci jej nie potopily, ewentualnie jakims 2 elementem gumowym pocieraj, ale uwierz mi szybciej zdemontowac, zdrapac, papierem poprawic na gladko i mozesz psikac farba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak troszkę poczytałem na wielu forach i okazało sie ,ze jest to powszechny problem nie tylko w audi rozwiązań jest wiele ale mi sie spodobało to rozwiązanie. troszke acetonu i plastikowa karta np"bankomatowa nawilżamy szmatke acetonem i szorujemy ten plastik z gumą następnie odchodząca gumę usuwamy tą kartą .Jutro zobacze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jakbyś rozebrał boczek. Wtedy bierzesz rączke pod gorącą woda i schodzi podczas mycia zwykła gąbka do naczyń. Nowa rączka kosztuje w serwisie 70zł, wiec warto zastanowić się czy warto szorować i malować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś pisał, że płytą CD dobrze schodzi. Ja robiłem to delikatnie śrubokrętem. Oj ile to jest roboty, a jeszcze wszystkiego nie zrobiłem. Lepiej poczekać jak będzie cieplej to wtedy dużo łatwiej schodzi, albo podgrzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troszkę porobiłem kartą płatniczą i acetonem schodzi ale bardzo powoli ,chyba także poczekam aż sie zrobi cieplej możne lepiej będzie szło bo jak narazie to idzie ale bardzo wolno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można by zrobić próbę rozpuszczalnikiem,ale ostrożnie,żeby nie rozpuściło :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U znajomego grzaliśmy opalarką ale z wyczuciem i kartą, dowodem osobistym schodziło bardzo ładnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz dwie elektryczne szyby, to mogę oddać w ładnym stanie z B7 ten plastik. Kwestia tylko odbioru w Warszawie :wink:

Jak dla mnie za dużo roboty z tym, lepiej podjechać kupić nowe w serwisie, majątku nie kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na czysty juz plastik jest struktura w sprayu firmy boll do plastiku i robi podobna gume jak oryginal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na czysty juz plastik jest struktura w sprayu firmy boll do plastiku i robi podobna gume jak oryginal

ale jakie są kolory, bo pewnie "swing" to nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak kupiłem czarny,nie wiem może jeszcze jest siwy

takie coś 'http://allegro.pl/lakier-strukturalny-do-plastiku-boll-spray-0-4l-i3006633503.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie kolor swing jest taki inny, ani szary ani brązowy coś pośrodku.

szukałem kiedyś spray matowy i te szare (siwe) to nie to

chyba że pozostaje pojechać do lakierni aby na podstawie rączki dorobili w spray-u

jak ktoś z forumowiczów ma swing to wie że ten kolor jest inny niż szary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też poczyściłem ręczny, szczotka druciana i rozpuszczalnik ftalowy, elegancko stara guma zeszła do plastiku, teraz się zastanawiam czy to siknąć lakierem, gumą czy kupić folię 3M i okleić. Skłaniam się ku folii tylko ciekawe jestem jak to będzie się trzymało owali na rękojeści od ręcznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba też w swoim B5 będę musiał coś z tymi rączkami zrobić :/ Próbowałem zamówić w ASO i mimo że dwa razy wcześniej mówiono mi cenę i czas oczekiwania, to ostatnio jak już chciałem zamówić okazało się że od dwóch lat już tego nie mają. Byłbym wdzięczny jakby ktoś podzielił się swoją wiedzą (i zdjęciami przed i po) jak to pomalować żeby wyglądało to estetycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...