Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z rozruchem z zimnym silniku pomocy


hitrusik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam audi a4 b6 2.5tdi 163km z 2004r i mam problem z rozruchem na zimnym silniku przy minusowych temperaturach. Ostatnio wymienilem swiece na beru przekaznik działa a musze krecic od 4-7 sekund az odpali a nastepnie dziwnie klekocze przez pare sekund. Po jakims czasie zapala sie lampka check engine . Jak silnik złapie temperature odpalam go 4 razy i lampka gasnie natomiast jak ostygnie problem powraca dodam ze sprawdzalem bezpiechniki w kabinie i brakuje od sterowania silnika . Prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cze mam taki sam silnik jak ty i ostatnio tez zapalaly mi sie rozne kontrolki i okazalo sie ,ze przyczyna byl slaby akumulator.A jak zakonczyla sie ta sprawa u ciebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cze mam taki sam silnik jak ty i ostatnio tez zapalaly mi sie rozne kontrolki i okazalo sie ,ze przyczyna byl slaby akumulator.A jak zakonczyla sie ta sprawa u ciebie?

to u Ciebie kolego padło na najmniejsze zło.. :kwasny: ja miałem taki problem przy silniku 2.5td w Bmw.. tzn. słabo palił na zimnym.. a jak już się rozgrzał to od strzała.. wtedy padło na pompę wtryskową..:kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do sprawdzenia napięcie spoczynkowe akumulatora po nocy (nawet najprostszym miernikiem), napięcie do świec jak i kąt wtrysku.

Padająca pompa wtryskowa 2.5 tdi także objawia się gorszym paleniem po nocy z powodu zacierania przestawiacza. Raz odpali dobrze a trzy razy kupa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...