Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sezon Rowerowy 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Zobacz jaka roznica cenowa -przepasc.

Rower tylko i wylacznie do zwyklej jazdy a ze full to jeszcze fajniej :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma tu kto fajnego bajka do sprzedania :kox:

Znalazlem cos takiego: http://allegro.pl/rower-gorski-focus-super-bud-shimano-xt-hydraulika-i4474148750.html

Rowerek fajny, ale ... zależy gdzie i jak jeździsz. Jeżeli chcesz full'a to rozumiem , że będziesz go katował w ciężkim terenie, góry itp. Jeżeli nie to szukaj raczej hardtail'a. Co do Fox'a fakt amorki bardzo dobre ale w Polsce masz tylko jeden serwis, który do tanich nie należy a kupując używany rower musisz się z tym liczyć :kwasny: . Generalnie teraz to najgorszy okres na kupno roweru, jeżeli Ci się nie spieszy to poczekaj do zimy, ceny spadną nawet o 40% :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma tu kto fajnego bajka do sprzedania :kox:

Znalazlem cos takiego: http://allegro.pl/rower-gorski-focus-super-bud-shimano-xt-hydraulika-i4474148750.html

Rowerek fajny, ale ... zależy gdzie i jak jeździsz. Jeżeli chcesz full'a to rozumiem , że będziesz go katował w ciężkim terenie, góry itp. Jeżeli nie to szukaj raczej hardtail'a. Co do Fox'a fakt amorki bardzo dobre ale w Polsce masz tylko jeden serwis, który do tanich nie należy a kupując używany rower musisz się z tym liczyć :kwasny: . Generalnie teraz to najgorszy okres na kupno roweru, jeżeli Ci się nie spieszy to poczekaj do zimy, ceny spadną nawet o 40% :naughty:

:hi: Dzieki.

Wlasnie chce fulla lecz nie do katowania a normalnej jazdy,mialem okazji juz jezdzic i fajna sprawa nawet do jazdy po kraweznikach :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie warte to czegoś? chciałbym coś na rodzinne przejażdżki

http://allegro.pl/rower-mtb-26-next-by-kross-21-21-biegow-shimano-i4467552348.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie warte to czegoś? chciałbym coś na rodzinne przejażdżki

http://allegro.pl/rower-mtb-26-next-by-kross-21-21-biegow-shimano-i4467552348.html

W tej cenie to szukał bym czegoś ze sztywnym widelcem. Te wszystkie zoom'y to tylko dodatkowa waga , amortyzacji nie uświadczysz :wink: . Generalnie szukaj jak najlżejszego i raczej na osprzęcie sram'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Poszukuje jakiś rękawiczek na rower, z palcami rzecz jasna, śmigam do pracy rowerkiem i ostatnio z rana zaczyna robić się nie zbyt przyjemnie :(

Jakieś dobre w rozsądnej cenie :)

Co polecacie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie

Jestem zainteresowany taki oto rowerkiem...http://olx.pl/oferta/scott-scale-60-deore-xt-rock-shox-hydraulika-formula-oro-CID767-ID6Df0z.html#10ece8376b

wiem że jak za używany rower to może i sporo, bo za to mozna byłoby szukać czegoś nowego. Pod koniec miesiąca jak się nie sprzeda to mam jechać go oglądać. Powiedzcie na co zwrócić uwagę przy tym rowerku? Gdzie są słabe punkty, które obowiązkowo trzeba sprawdzić? Dzięki za podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek sprawdź amortyzator, najlepiej jak gość będzie miał papier z serwisu (wymiana uszczelek, oleju itp.) ogólnie to zależy od przebiegu, ale góra co dwa lata serwis musi być. Hydrauliki oro k24 są to generalnie bardzo dobre hamulce, więc powinny chodzić leciutko, sprawdź je dokładnie pod kątem wycieków, czy nie są gdzieś zaśniedziałe itp. Hamulce są na dot, więc wymiana płynu się należy co rok i o to też należy się zapytać sprzedawcę. Przerzutki jak to przerzutki mają działać tiptop ! Sprawdź też ramę pod kątem ewentualnych pęknięć, spytaj się czy był wymieniany łańcuch (koniecznie z tylną kasetą) możesz też się zaopatrzyć w przyrząd do mierzenia zużycia łańcucha (koszt ok 10pln). Sprawdź stery pod kątem luzów i to chyba będzie wszystko. Udanych zakupów :)

Edytowane przez mo2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To odemnie cos jeszcze .scott ma sztywna rame to na + ,sprawdz wszelkie lozyska :kol. srodka suportu .i jak masz mozliwosc to sprawdz czy nie niesie go na ktorys bok.poprostu pusc kierownice podczas jazdy

Wysyłane z mojego GT-S6500D za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez szakal222
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za porady. a ile kosztuje tak mniej więcej sprawdzenia rowerka w serwisie rowerowym? w ogóle istnieje coś takiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W co lepszych serwisach są takie usługi. w 100zł powinno się zamknąć (oczywiście bez rozbierania amora).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o rowerze Trek T200, lub T300??

http://www.trekbikes.com/pl/pl/bikes/town/trekking/t_series/t200_blx/#

http://www.trekbikes.com/pl/pl/bikes/town/trekking/t_series/t300_blx/#

Zamierzam kupić coś w tym stylu, tylko nie wiem czy Trek jest najlepszy za te pieniądze :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam przegląd amora z wymianą oleju to ok 100pln. Gorzej jak trzeba będzie wymienić uszczelki itp. wtedy cena rośnie do ok 400pln za pełen serwis z częściami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hoho to drogi serwis takiego amora się robi...no ciekawe w jakim jest stanie, bo gośc zbyt dużo nie mówi;/ nie okresli nawet mniej więcej ile mógł przejechać na tym rowerku. Kupię a okaże się, że trzeba wszystko zrobić to robi się ładna sumka;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego rowery gdzie zaczyna się sypać amor czy hydrauliki są sprzedawane w dobrej cenie. Generalnie ja po 3latach używania roweru mogę Tobie podać udokumentowany przebieg oraz listę wymienionych części. Z rowerami teraz to tak jak z autami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no serwis amorków droga sprawa, chyba ze ktoś ma trochę zdolności manualnych to nie jest ciężkie, sam rozbierałem kilka drogich sprzętów swego czasu jak jeździłem bardziej extremalnie (fr dh) kilka lat temu wybiłem biodro i złamałem miednice, połamałem kostkę (w wieku 18 lat :naughty: ) i na tym się skończyła moja przygoda z extremalna jazda, chodź w tamtym roku kupiłem znów rower i od czasu do czasu skocze do lasu, już mniej ekstremalnie no i waga od wypadku przytyłem 20 kg :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jaką aplikację na telefon polecacie jeśli chodzi o ścieżki rowerowe? Korzystam w tej chwili z Endomondo w sumie ok , można wybrać ścieżki rowerowe z pobliża wyznaczone przez innych użytkowników. Jest jednak jeden minus, po wybraniu danej ścieżki co jakieś rozdroże muszę zerkać na telefon żeby sprawdzić gdzie jechać, nie ma głosowej nawigacji po danej trasie. Znacie może jakąś podobną aplikację w której jest głosowe prowadzenie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...