Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sezon Rowerowy 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Po pierwsze to Evado 4.0 2014 odpowiada modelowi evado 5.0 2015, a po drugie są jeszcze dostępne internetowo. Po trzecie 2015 nie dostanę w lepszej cenie niż katalogowo, po czwarte za bardzo mi się nowa seria evado nie podoba, i kształt ramuy, i malowanie mają słabe. Jesli sam masz Evado 4.0, to wypowiedz się proszę co do tego roweru, jak wrażenia z użytkowania?

Edytowane przez majkel20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest mój pierwszy rower crossowy. Poprzednio jeździłem tylko w dół na rowerach zjazdowych ewentualnie na streetówkach więc to po części też dla mnie nowość po takich klocach.

Rower całkiem przyjemny i byłem pod wrażeniem łatwości pokonywania dłuższych dystansów. Sprawdza się zarówno na asfaltowych miejskich drogach jak również na leśnych szutrówkach i luźnym gruncie. Osprzęt daje radę, jedyna wada moim zdaniem to amortyzator, którego ten rower nie posiada, bardziej można to nazwać sprężynką w dodatku dosyć wiotką. Częściej jeżdżę po mieście na blokadzie, nie tłucze się tak i nie podbija kierownicy przy każdej większej nierówności ze względu na brak tłumienia. Hamulce trzeba dobrze dotrzeć by spełniały swoją rolę, chociaż to tylko 160mm więc szału nie będzie. Po przesiadce z dh musiałem się przyzwyczaić do nieco innej pozycji i oparciu większej części masy ciała na nadgarstkach, co początkowo utrudniało wyczucie roweru.

Mi rower służy do szlifowania kondycji i polecam jeśli ktoś preferuje dłuższe wycieczki.

Co do porównania modelu 4.0 2014 do 5.0 2015 to faktycznie mój błąd, nie wdrażałem się aż tak w nową kolekcję.

Edytowane przez afroo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@majkel20 to zależy od modelu jaki cię interesuje. Di niedawna jeszcze w starciu tych dwoch marek oczywiste było zwycięstwo meridy, jednak ostatnio kross wypuszcza całjiem ciekawe rowery i sam nie pogardziłbym jakimś xc z ich wyższej półki

Porównaj osprzęt, dobierz dwa rowery z podobnym osprzętem i kup tańszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem Merida już i jakoś dziwnie tak tandetne jakoś w porównaniu np do gianta którego kupił znajomy. Znajdę jeszcze jakiegoś krossa żeby się przejechać i chyba wybiorę go ze względu na lepszy osprzęt

Wysłane z mojego C6903

Edytowane przez majkel20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też kupiłem ostatnio Krossa z tym, że Level A4. Za wiele jeszcze powiedzieć nie mogę bo to świeży zakup, ale wydaje mi się że mają dobry stosunek cena/wyposażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem Merida już i jakoś dziwnie tak tandetne jakoś w porównaniu np do gianta którego kupił znajomy. Znajdę jeszcze jakiegoś krossa żeby się przejechać i chyba wybiorę go ze względu na lepszy osprzęt

Wysłane z mojego C6903

No kurde, porównywać gianta do meridy to jak porównać audi i daewoo. Na giancie Danny Hart wygrał mistrzostwa świata w najbardziej ekstremalnym odłamie kolarstwa górskiego. Sam mam gianta i bardzo sobie chwalę. Można dostać fajne gianty do xc w cenie krossa, trzeba tylko trochę poszukać. Polecam używane rowery, cena dwukrotnie niższa, a czesto sprzedawane sztuki są w świetnym stanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam używane rowery, cena dwukrotnie niższa, a czesto sprzedawane sztuki są w świetnym stanie.

Trzeba siedzieć na forach mtb i z pewnością coś używanego zadbanego dostaniesz, ale też łatwo o zmęczony sprzęt jeśli się go nie obejrzy/przejedzie przed zakupem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twierdzisz że merida zła? Przecież to też najwyższa półka wśród rowerów

Wysłane z mojego C6903

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co porównywać marek a jedynie konkretne modele,generalnie przy tej samej cenie roweru polskiej firmy i zagranicznej,polski wyrób posiada lepszy osprzet.Diabeł tkwi w szczególach dlatego trzeba dokładnie wczytywać się w specyfikację.Sam posiadam Unibike Zethos i bardzo go polecam-4 lata bez inwestycji,drobne regulacje.

Edytowane przez endriu13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze mieć wygodną pozycję na rowerze (geometria ramy), osprzęt zawsze można wymienić w sumie


Koledzy, ten chyba wypada lepiej niż Kross Evado 4, nie? http://sklep.coolbike.pl/rower-crossowy-giant-roam-1-disc-rozmiar-s-2014,3,9215,41927

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twierdzisz że merida zła? Przecież to też najwyższa półka wśród rowerów

Wysłane z mojego C6903

Nie twierdzę, ale jest mnóstwo marek, które biją meridę na głowę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twierdzisz że merida zła? Przecież to też najwyższa półka wśród rowerów

Wysłane z mojego C6903

Nie twierdzę, ale jest mnóstwo marek, które biją meridę na głowę

Tak naprawdę to, jakiej marki mamy rower dotyczy tylko ramy i kilku części typu kierownica, mostek, sztyca. Całość osprzętu jest innych renomowanych marek więc nie można się skupiać tylko i wyłącznie na tym, że Merida jest gorsza od Gianta bo tu osprzęt gra dużą rolę. Marka ma wpływ na ramę, jej design, wytrzymałość, materiał i geo/pozycję na rowerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupując rower znanych producentów dokładamy trochę grosza za markę,reklamę,marketing.Dlatego najważnieszy jest osprzęt .Krossowe rowery służą do spokojnej jazdy po bezdrożach a na szosie sprawują się też przyjemnie więc naklejka na ramie nie ma znaczenia-liczy się geometria,pozycja na rowerze i osprzęt.Tu polscy producenci nie mają się czego wstydzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...