Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sezon Rowerowy 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za podpowiedz

Rower mam od roku i praktycznie co dziennie nim śmigam, nie gdzieś w terenie tylko do roboty i rekreacyjnie :)

Zauważyłem po prostu że coś jakby chrobocze (cholera wi jak to dokładnie nazwać) po błocie piachu itp nie latam aby coś tam się dostało....

A ile za taką usługę bierą w rowerowych? Bo nie wiem czy się opłaca oddać na to do serwisu czy samemu kupić ten spray

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim więcej danych ;) . Jaki amor, jaki przebieg itp ? Ja np. na low-endowym xcr zrobiłem 3000km nieraz po błocie , większość po piachu i do tej pory działa elegancko. Chodzi o to, że te proste amortyzatory możesz rozebrać i sam zdiagnozować usterkę. Generalnie jeżeli rower masz od roku, zakładając że kupiłeś nowy to raczej serwis w ramach gwarancji. A brunoxa i tak kup, po kilkudziesięciu km jest niezbędny jak okresowa wymiana oleju i filtrów w TDI :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower Merida s Matts , amorki z tego co widać Sr Suntour , tylko jak odchylam gumę ochronną to widzę sprężynę ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suntoura możesz smarować byle czym. Kup sobie bialy smar i będzie gites, uszczelek nie zje

A tego brunoxa możesz sobie darować, szkoda kasy. Brunox sie przydaje kiedy amortyzator jest mocno eksploatowany np. w górach, wtedy faktycznie warto go nim psikać, ale przy Twojej jeździe do pracy, przesmarowanie amorka raz na dwa sezony wystarczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnnie nie smarowy manitou skareb .orany dzien w dzien po lesnych sciezkach.w blocie i piachu. .wytrzymal 20 tys .po tym czasie. Zaczela sie wycierac golen.jedyne co robilem to co 3 tys km. Robilem rozbiorke i kompleksowy przeglad i wtedy smarowalem.terazniejszy przebieg 32 tys. I jest to juz szrot .poprostu sie zuzyl.takze jak smarowanie to tylko w srodku.dodam jeszcze tylko ze ten rower uzywalem od 2004r .do 2009.uzywalem go do treningow i sporadycznie do startow

Edytowane przez szakal222
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ... Może ktoś podpowie ... Szukam roweru ... Budżet max 3 tyś zł. Jazda pół na pół lasy i asfalt. Miałem upatrzony cross level b3 2014 ale już ciężko kupić... Wchodzi w gre każda marka typu cross czy cube merida itd. I najważniejsze totalnie nie wiem jaki rozmiar kół czy 27.5 czy 29 i czymtb czy cross dlatego pytam o porade

Na razie mam upatrzony cube 2015 aim bialo niebieski na 29 calowych kołach

Powered by LG G3s

Edytowane przez Mario22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na stronie crossa nie mozna zobaczyc i ewentualnie zamowic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem co nie a na pewno nie b3 2014 w kolorze biało niebieskim

Powered by LG G3s

Są ale 2015

Powered by LG G3s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie szybka sprawa. Szukam lekkiego, sztywnego crossa, może być używka, tak za ok 3-4k. Polecacie coś ? Mam kilka typów ale chciałbym się najpierw Was spytac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Rower na fullu to wydatek minimum 5000pln. Na takim osprzęcie jak ma ten bulls to bałbym się do lasu wjechać a co dopiero po górach śmigać... zakładam, że zamierzasz używać roweru w terenie górzystym :wink: bo w przeciwnym wypadku odradzam fulla i skupiłbym się na porządnym hardtailu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za rady i ten ww model odpada,na jego miejscu jutro bedzie http://www.privateermtb.com/content.php?194-Cube-Fritzz-RX-First-Lookkumpel sprzedaje cena for me 3 tysiaki :naughty:


a co do jazdy fullem w miescie dlaczego wszyscy tak krytykują ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo full nie jest do jazdy w mieście :facepalm: ....wygooglaj sobie, za dużo tłumaczenia. Fritzz to już DH a Ty nawet Mtb nie szukasz.... To jakbyś kupił Hummera h1 tylko po to aby jeździć po bułki 300m od domu. Poza tym licz się z serwisem amorów i hamulców-kilka stów na sezon !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo full nie jest do jazdy w mieście :facepalm: ....wygooglaj sobie, za dużo tłumaczenia. Fritzz to już DH a Ty nawet Mtb nie szukasz.... To jakbyś kupił Hummera h1 tylko po to aby jeździć po bułki 300m od domu. Poza tym licz się z serwisem amorów i hamulców-kilka stów na sezon !

Co ty sie tak gotujesz?

Kumpel sprzedaje mi tego cuba i kupuje jakiegos canyona czy jakos tak za 16 tysiecy :huh: masakra (z kąd taka kwota) . A co do fulla w miescie to sie nie zgadzam bo własnie on miłosnik zjazdów porusza sie na co dzien kilkoma rowerami i wszystkie fulle z połki fritzz-a.

Ale to jak kto lubi co nie :) Ja rower zabieram

bo full nie jest do jazdy w mieście :facepalm: ....wygooglaj sobie, za dużo tłumaczenia. Fritzz to już DH a Ty nawet Mtb nie szukasz.... To jakbyś kupił Hummera h1 tylko po to aby jeździć po bułki 300m od domu. Poza tym licz się z serwisem amorów i hamulców-kilka stów na sezon !

Co ty sie tak gotujesz?

Kumpel sprzedaje mi tego cuba i kupuje jakiegos canyona czy jakos tak za 16 tysiecy :huh: masakra (z kąd taka kwota) . A co do fulla w miescie to sie nie zgadzam bo własnie on miłosnik zjazdów porusza sie na co dzien kilkoma rowerami i wszystkie fulle z połki fritzz-a.

Ale to jak kto lubi co nie :) Ja rower zabieram

mo2 tak na marginesie ,bez urazy pewnie masz racje co do sprzetu i zasad uzytkowania :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko , panowie znalazłem w sklepie coś takiego , co powiecie , warto ? Chce do zajdą na codzień nic wielkiego tylko żeby już pojeździć parę lat ;)

bcec6ea9765f3fb9897c2b5979fcd2af.jpg

4e85a09ae3e0aa44dd5e06a15786cf3e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko , panowie znalazłem w sklepie coś takiego , co powiecie , warto ? Chce do zajdą na codzień nic wielkiego tylko żeby już pojeździć parę lat ;)

bcec6ea9765f3fb9897c2b5979fcd2af.jpg

4e85a09ae3e0aa44dd5e06a15786cf3e.jpg

Sporawo jak na zwykly rower, cena chyba za naklejkę na ramie. Ja bym wolał za tą kasę kupić coś porzadniejszego. Ale jezeli chcesz zwykly rower do zwyklej jazdy to udbij jednego tysiaka i szukaj w tym przedziale cenowym

Przydałaby się pełna specyfikacja, wtedy można ocenić rzetelnie ten rower

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Przydałaby się pełna specyfikacja, wtedy można ocenić rzetelnie ten rower

Pewnie o ten chodziło:

http://www.giant-bicycles.com/pl-pl/bikes/model/talon.27.5.4.czerwony/18870/76358/#specifications

Cena srednio-wyzsza jak za ten osprzęt. 27,5 w tym sezonie na fali widzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...