Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wyciek oleju z pod chłodniczni oleju


Prezes870

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie. Leci mi olej z pod chłodniczki oleju dzisiaj to namierzyłem. Jak i co trzeba by zrobić żeby to zrobić? No i co kupić. Tłumaczyć za bardzo dosłownie nie musicie duużo kumam tylko wole spytać niż potem się męczyć bo nóż widelec ktoś z was robił to powie ; ) dziekuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana banalna odkręcasz filtr i śrubę od chłodniczki i tam masz taki oring tylko że ja bym proponował kupić specjalny do chłodniczki bo może i dopasujesz taki sam ale możesz go dokładnie nie ułożyć a ten oryginalny ma takie "zaczepy" bo w chłodniczce masz takie wypustki wtykasz w to te zaczepy od oringa i nic ci się nie przesunie ni nic :) Tego raczej nie da rady zepsuć :) tylko poczyść dokładnie wszystko żeby oring dobrze przywierał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakiś czas temu profilaktycznie wymieniałem u Siebie oring pod chłodniczką oleju nic trudnego,

zbiorniczek wyrównawczy płynu chłodniczego na bok,odkręcasz filtr oleju poniżej filtra podłóż jakieś szmaty bo trochę pokapie olejem od spodu chłodniczka przykręcona jest do korpusu silnika kluczem chyba 27 odkręcasz,chłodniczka na dół i masz oring na wierzchu sam oring kosztował cos około 10zeta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kurcze chłopaki dzięki wielkie ; ) w niedziele wymiana :naughty::naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak koledzy napisali wyżej nic trudnego:)Trzeba tylko uważać żeby nic nie urwać:)Powodzenia

---------- Post dopisany at 19:36 ---------- Poprzedni post napisany at 19:34 ----------

uważaj żeby objawy wycieku ci się nie nasiliły bo u mnie na początku kapało a potem ciurem się lało za autem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kurcze u mnie tak samo się nasila z początku nawet nie zauważałem a teraz jak patrzyłem to na wolnych obrotach co 5 sekund kropla oleju ;/ tragedia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej wymieńcie te oringi,bo jak całkiem strzeli to problemy mogą być wieksze.Ja do swojego tylko w ASO dostałem:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zrobione pół godzinki pracy a olej już nie napier*** ; ) dziekowka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy nastepnej wymianie oleju jeszcze raz dociagnij nakretke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma ktoś nr tego oringu on musi być okrągły z tymi wypustkami?? pomoże ktośw poniediząłek będę wymieniał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...