Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Problem ze stukaniem zawieszenia

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam wszystkim mam mały problem ze stukaniem, występuje głównie na drobnych nierównościach jak np kostka 1015663_92578375.jpg lub nierówności asfaltu jak pofalowany asfalt, nie ma tego stukania na wiekszych nierównościach, dźwięk przypomina wysypywanie ziemniaków do drewnianej skrzyni , jaka może być przyczyna ?

Opublikowano

Stawiam na drążki kierownicze albo końcówki ...

Opublikowano

podjedz do diagnosty na trzepaki to wtedy bedziesz mial pewnosc co dokladnie jest do wymiany:wink:

Opublikowano

Dokładnie , trzeba wejść pod auto najlepiej na trzepakach , bo tak to można wymieniać wszystko co jest w zawieszeniu...a i tak możesz nie trafić , mechanicznie sprawdzić gdzie jest luz , może to być wszystko...

Opublikowano
  • Autor

wymienilem wahacze górne dolne i z jednej storny jak narazie łącznik stabilizatora z drugiej jest stary

Opublikowano

mam podobnie, z tym ze u mnie trochę te pukanie jest nieregularne(popuka przestaje na chwile by znów zaraz dać o sobie znać). wszystkie wahacze, łączniki powymieniane. Maglownica robiona, przegub też(jeden bo dawał o sobie znac). U mnie zaczęło się to dziać po zmianie przednich amortyzatorów seryjnych na 1be ze sprężynami h&r -30. auto było na trzepakach, wszystko posprawdzane i nic nie wykryto. Amortyzatory prawie że nowe(ponad 75% sprawność) ale nic innego mi do głowy nie przychodzi, by mogło to być coś innego jak właśnie one, chyba że ktoś spotkał się z podobnymi odgłosami i ma jakaś rade.(przy wymianie amortyzatorów było nawet zmieniane mocowanie górne amortyzatora)Ale jest też jedna rzecz która może mieć jakieś znaczenie, na postoju gdy tylko przekręcona jest stacyjka, poruszając delikatnie kierownica lewa-prawa, owe pukanie występuje, tyle że ciężko jest określić czy to identyczny odgłos jak podczas jazdy.

Opublikowano

sprawdz krzyzak pomiedzy maglownica a kolumna kierownicy, nawet maly luz moze dawac niezle stuki, szczegolnie na nierownej nawierzchni tak jak np.kostka brukowa

Opublikowano

Myślę że to górne wachacze z drugiej strony, łączniki tak nie lecą i bardzo długo wytrzymują.

Opublikowano

Ja po założeniu gwintu też miałem takie odgłosy głównie właśnie jak jechałem po kostce brukowej i okazało się, że amorki niby nowe, ale wadliwe wymienili na gwarancji i teraz jak ręką odjął:wink:

Opublikowano
mam podobnie, z tym ze u mnie trochę te pukanie jest nieregularne(popuka przestaje na chwile by znów zaraz dać o sobie znać). wszystkie wahacze, łączniki powymieniane. Maglownica robiona, przegub też(jeden bo dawał o sobie znac). U mnie zaczęło się to dziać po zmianie przednich amortyzatorów seryjnych na 1be ze sprężynami h&r -30. auto było na trzepakach, wszystko posprawdzane i nic nie wykryto. Amortyzatory prawie że nowe(ponad 75% sprawność) ale nic innego mi do głowy nie przychodzi, by mogło to być coś innego jak właśnie one, chyba że ktoś spotkał się z podobnymi odgłosami i ma jakaś rade.(przy wymianie amortyzatorów było nawet zmieniane mocowanie górne amortyzatora)Ale jest też jedna rzecz która może mieć jakieś znaczenie, na postoju gdy tylko przekręcona jest stacyjka, poruszając delikatnie kierownica lewa-prawa, owe pukanie występuje, tyle że ciężko jest określić czy to identyczny odgłos jak podczas jazdy.

Miałem identycznie, sprawdź pozostałe przeguby, nawet jak wymieniałeś ten jeden to też go sprawdź...

U mnie były te same objawy po wymianie na niższe zawieszenie i okazało się że jeden przegub dawał o sobie znać...

Opublikowano

U mnie kolego były to drążki kierownicze. Byłem na szarpakach ze trzy razy i nic dopiero po rozpięciu końcówki ze zwrotnicy był wyczuwalny luz na drążku góra-dół a nie osiowy, który jest wyczuwalny na szarpakach

Opublikowano

najgorsze jest to że ile ludzi tyle zdań i innych przyczyn. Drążki odpadają bo są nowe. Na pierwszy rzut idzie powrót na stare amorki, jak pukanie ustanie będzie znany winny. Jak dalej będzie to samo, to przyczyny będzie trza poszukać w przegubach, bo nic więcej tam w zawieszeniu raczej nie ma, czego już wymienionego bym nie miał . (chociaż z tymi przegubami to średnio mi pasuje, bo pukanie występuje z obu stron. A wymiana amortyzatorów ze sprężynami zaczęła się od tego ze wyjeżdżając z garażu strzeliła mi jedna sprężyna . a wcześniej była cisza i spokój i teraz być też powinna bo auto dostało wszystkie nowe wahacze) no ale zobaczymy, powinno się pewnie za jakiś czas wyjaśnić. mam taką nadzieję

Opublikowano

wiesz u mnie też drążek miał od wymiany ze dwa miesiące i nawet nie brałem go pod uwagę bo nie założyłem jakiegoś badziewia. A jego uszkodzenie zauważyłem przez przypadek jak już zabierałem się do wyjęcia amortyzatora

Opublikowano
  • Autor

mysle że to drazki kierownicze i koncowki bo mam przy duzych dolach wyczuwalny luz na kierownicy bo mahacze mam nowe

,

Opublikowano

u mnie tak jak wspomniałem winnym owych stuków były amortyzatory. powrót na standard 1ba + springi -30 i cisza. Więc czeka mnie wysyłka amortyzatorów na gwarancje.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Jak zrobisz to daj znać co to było.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

wymieniłem drążki i końcówki i nadal postukuje podejrzewam że to wina twardego gwintu i amorków , bo na serii nie miałem problemów ze stukaniem

Opublikowano

tez obstawiał bym amorki, kiedys walczyłem z identycznym problemem w BORZE kumpla, wszystko wymienione a dalej puka amorki na diagnostyce 80% więc nie bralismy ich pod uwage. Wkońcu dla pewności wyciągnęliśmy amorki i okazały sie trefne :wink:

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

Wymienilem drazek kierowniczy i jak ręką odjął, a objawy były szczególnie na kostce przy ok 40km/h

  • 3 miesiące temu...
Opublikowano

znaleźliście przyczynę?? u mnie jest podobnie i jest podejrzenie na maglownicę.

stuki przy przejeżdzaniu przez tory, po kostce. przenoszą się też wtedy lekkie drgania na kierownicę

pojawiasię też przy podjeżdżaniu na krawężnik, drgania zwłaszcza odczuwalne jak lewym kołem wjeżdżam

na szarpakach nic nie wykryli mi od 70kkm :)

stuki słychać również przy szybkim ruszaniu kierownicą na przemian lewo/prawo przy wyłączonym silniku

ktoś ma jakiś pomysł?? nie chce mi się wykręcać maglownicy...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.