Skocz do zawartości
IGNOROWANY

prośba o pomoc w wymysleniu tematu pracy inżynierskiej


Dragon30

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuje znaleść temat zgodny z kierunkiem "Inżynieria eksploatacji pojazdów samochodowych". Macie jakieś nowinki techniczne wprowadzane do aut. Ogólnie coś związane z techniką samochodową. Jakieś nowinki techniczne wprowadza audi do produkcji? Lub jakieś ciekawe systemy bezpieczeństwa czynnego lub biernego w autach? Coś ciekawego i nie oklepanego. Pisać śmiało. Dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje znaleść temat zgodny z kierunkiem "Inżynieria eksploatacji pojazdów samochodowych". Macie jakieś nowinki techniczne wprowadzane do aut. Ogólnie coś związane z techniką samochodową. Jakieś nowinki techniczne wprowadza audi do produkcji? Lub jakieś ciekawe systemy bezpieczeństwa czynnego lub biernego w autach? Coś ciekawego i nie oklepanego. Pisać śmiało. Dzięki za pomoc

Kolego a zastanowiles sie skad wezmiesz materialy na taka prace? Przeciez musisz miec bibliografie. Nie mozesz pojechac calej pracy w oparciu o neta. Sam koncze pisanie i wiem co i jak. Wg mnie porywasz sie z motyka na slonce. Od Audi tez nie dostaniesz zadnych materialow bo to tajemnica handlowa ;) Zastanow sie nad czyms bardziej przyziemnym co dasz rade napisac na minimum 50 stron ;)

wysłane kurierem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pisałem taką prace, tylko było to ogólnie o systemach bezpieczeństwa biernego i czynnego typu abs asr esp czyli żadne nowości i wszystko raczej oklepane ale taki miałem temat, mam nawet jeszcze książke w tej tematyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie mylcie pracy inżynierskiej z artykułem prasowym... bo wyszukanie czy w necie czy gdzie indziej informacji o nowinkach a potem opisanie tego to nie jest zadanie inżyniera tylko dla dziennikarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie mylcie pracy inżynierskiej z artykułem prasowym... bo wyszukanie czy w necie czy gdzie indziej informacji o nowinkach a potem opisanie tego to nie jest zadanie inżyniera tylko dla dziennikarza.

Otóż to :thumbsup:

wysłane kurierem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat pracy sam musisz znalezc, bo to ty to bedziesz pisal i to ty musisz miec jakas wiedze na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat pracy sam musisz znalezc, bo to ty to bedziesz pisal i to ty musisz miec jakas wiedze na ten temat.

I bibliografie bo na samym necie nie pojedzie przecież bo go wysmieja. Kolega co wczesniej sie wypowiadal mial spoko temat o systemach wspomagajacych jazde.

Jesli chodzi o nowinki to nie napiszesz o nich za duzo a musisz temat wyczerpac dosc szczegolowo.

Chyba ze na twojej uczelni jest inaczej i mozesz pisac o d*pie maryni byle by napisac iles tam stron.

wysłane kurierem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie o samych nowinkach nie napiszesz 60 str możesz je najwyżej dorzucić jako dodatek do głównego tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz praca inżynierska polega na pisaniu wypracowania?

Jeszcze kilka lat temu, jak pisałem swoją, główną jej częscią były obliczenia, wykresy itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz praca inżynierska polega na pisaniu wypracowania?

Jeszcze kilka lat temu, jak pisałem swoją, główną jej częscią były obliczenia, wykresy itp.

Wiesz to tez zalezy jaki masz kierunek itp. Takze nie mozna zbytnio uogolniac. Ja pisze np o kontenerach w transporcie ladunkow. Wiekszosc wiedzy musi byc z ksiazek, artykulow itp. Tylko ostatni rozdzial mam analize, wykresy, obliczenia.

Poza tym ja jestem na prywatnej szkole wiec to tez duzo zmienia. Podejrzewam ze na jakiejs politechnice jest duzo gorzej.

A jesli chodzi o tematy to ludzie ode mnie z grupy maja np o bazach danych wiec tutaj cala praca to przyblizanie tworzenia takich baz itp. Wiec oni maja same obliczenia, wykresy i takie tam.

wysłane kurierem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pisze np o kontenerach w transporcie ladunkow.

Magisterkę pisałem z transportu bimodalnego więc delikatnie zahaczyłem o kontenery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierunek studiów macie w 1 poście "Inżynieria Eksploatacji Pojazdów Samochodowych" uczelnia Politechnika Warszawska, kumpel pisze o systemach bezpieczeństwa biernego w motocyklach, moim profesorowie lubią tematy z jakiś nowych dziedzin żeby oni nie nudzili sie na obronie, nie będę pisał o czymś w typie ABS itp bo pewnie takie rzeczy już słyszeli setki razy... Macie coś na myśli z takich nowszych rozwiązań zwiazanych z motoryzacją jakieś zawieszenie, hamulce, systemy kontroli trakcji etc. bo ja mam mętlik. Nie oklepane ale też nie zbyt nowatorskie żebym materiały zdobył

---------- Post dopisany at 18:24 ---------- Poprzedni post napisany at 18:11 ----------

takie przykładowe tematy z zeszłego roku

Tematy Prac Dyplomowych Inżynierskich | Instytut Pojazdów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może coś z oświetlenia samochodowego? Mocno się to teraz rozwija (technologia LED) i ciekawe wg mnie. Materiały też powinny być dostępne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tematy_prac.jpg

---------- Post dopisany at 18:50 ---------- Poprzedni post napisany at 18:47 ----------

Valent luknij temat 6 TRANSPORT BIMODALNY

---------- Post dopisany at 18:51 ---------- Poprzedni post napisany at 18:50 ----------

Myśle o tym

1. "Rozpoznawanie uszkodzeń sieci CAN w pojazdach samochodowych"

2. "Diagnostyka pokładowa układu hamulcowego"

3. "Budowa nietypowego silnika cieplnego np. silnika Stirlinga"

4. Ocena skuteczności filtra cząstek stałych CCRT przy zasilaniu silnika biopaliwem.

5. Analiza systemu diagnozowania układu reaktorów silnika FSI

6. Badania właściwości eksploatacyjnych paliw silnikowych pochodzenia roślinnego

7. Ocena właściwości biopaliw drugiej generacji do silników spalinowych

8. Ocena właściwości ekologicznych silników spalinowych zasilanych paliwami bioetanolowymi

9. Diagnozowanie samochodów w zakresie bezpieczeństwa.

10. Rozwój metod okresowych badań technicznych pojazdów w zakresie bezpieczeństwa ruchu i ochrony środowiska.

11. Diagnostyka komputerowa samochodów ciężarowych

12.Diagnozowanie samochodów w zakresie OBD II

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Magia korekty licznika w Polsce.

2. Historia i ewolucja napędu quattro w audi.

3. Zmiany konstrukcyjne w legendarnym silniku 1,9 tdi

4. Alternatywne paliwa - montaż i eksploatacja instalacji LPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pisze np o kontenerach w transporcie ladunkow.

Magisterkę pisałem z transportu bimodalnego więc delikatnie zahaczyłem o kontenery.

A ja o transporcie bimodalnym delikatnie wspominam :)

Co do tematu to na pewno na topie będzie temat o paliwach alternatywnych dla benzyny i ropy :thumbsup:

Fajnie by było napisać o takich rzeczach jak ekran wyświetlany na przedniej szybie (chyba BMW ma coś takiego albo Citroen) ale pewnie ciężko będzie z materiałami. Ostatnio oglądałem też program o wydziale bodajże w firmie Mercedes w USA który zajmuje się nowoczesnymi technologiami i gdzie wymyślili sobie samochód który będzie się hodować z ziaren :)

Obecnie możliwości jest multum ale musisz też wybrać coś co sprawi ci frajdę żeby łatwiej się pisało ;)

wysłane kurierem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sołtys85 fajne tematy ale nie wiem czy profesorom Politechniki one zaimponują bo publikacji w książkach mało znajdę, temat 2 masz fajny tylko może w ujęciu ogólnym "Historia i ewolucja napędu quattro"

---------- Post dopisany at 19:16 ---------- Poprzedni post napisany at 19:12 ----------

Czyli Tzieland byś proponował ku temu się skłonić

4. Ocena skuteczności filtra cząstek stałych CCRT przy zasilaniu silnika biopaliwem.

6. Badania właściwości eksploatacyjnych paliw silnikowych pochodzenia roślinnego

7. Ocena właściwości biopaliw drugiej generacji do silników spalinowych

8. Ocena właściwości ekologicznych silników spalinowych zasilanych paliwami bioetanolowymi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O quattro uwerz mi że im zaimponuje. Pewnie nie wiedzą, że aż tyle generacji quattro było.

Albo porównać quatto z innymi napędami AWD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5. Analiza systemu diagnozowania układu reaktorów silnika FSI można by rozbudować o nowsze TSI (montowane Volkswagenach, Skodach i Seatach) i TFSI (montowane w Audi)

---------- Post dopisany at 19:26 ---------- Poprzedni post napisany at 19:24 ----------

O quattro uwerz mi że im zaimponuje. Pewnie nie wiedzą, że aż tyle generacji quattro było.

Albo porównać quatto z innymi napędami AWD.

Ciekawe jak z literaturą związaną z tym tematem. Artykuły prasowe się pewnie znajdą, ale ciekawe jak z książkami i publikacjami naukowymi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sołtys85 fajne tematy ale nie wiem czy profesorom Politechniki one zaimponują bo publikacji w książkach mało znajdę, temat 2 masz fajny tylko może w ujęciu ogólnym "Historia i ewolucja napędu quattro"

---------- Post dopisany at 19:16 ---------- Poprzedni post napisany at 19:12 ----------

Czyli Tzieland byś proponował ku temu się skłonić

4. Ocena skuteczności filtra cząstek stałych CCRT przy zasilaniu silnika biopaliwem.

6. Badania właściwości eksploatacyjnych paliw silnikowych pochodzenia roślinnego

7. Ocena właściwości biopaliw drugiej generacji do silników spalinowych

8. Ocena właściwości ekologicznych silników spalinowych zasilanych paliwami bioetanolowymi

Jeśli tylko to cię interesuje to wal w to śmiało.

Chodzi o to, że praca inżynierska to wbrew pozorom dużo pisania i jeśli wybierzesz temat, który cię nie interesuje to pisanie będzie mordęga i szybko się zniechęcisz.

Poświęc sobie tydzień i popatrz wstępnie na necie czy do wybranych tematów masz jakieś książki, artykuły, publikacje, opracowania.

Te twoje inne tematy też są ciekawe :thumbsup:

wysłane kurierem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...