Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Do tych którzy rezają swoje lampy, żarówki, HID'y, LED'y, zakładają paski diodowe itp


Dragon30

Rekomendowane odpowiedzi

a my mówimy o rzeczoznawcy powoływanym na wniosek sądu najcześciej grodzkiego

my to kto? ty i miś kolargol?

a poza tym,no patrz,a myslałem że sądów grodzkich juz dawno niema,ale moge sie mylic,bo przecież to ty jesteś tu spec sądowy,nawet pracujesz w sądzie,pewnie grockim:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe jaki koleś, miś kolargol... ja i moi koledzy, przeczytaj 3 razy mój wątek i pogadamy, napisałem Ci gdzie pracuje ale co tam pewnie już umknęło Ci to. A niech tam, masz rację co mi tam, gdzie moja wiedza do Twojej... ustępuje bo nie jestem w stanie przekonać Mistrza, wybaczcie pozostali Koledzy ale nie będę wiecej pisał w tym wątku bo chcąc nie chcąc prowadzę ironiczną konwersację, która do niczego nie prowadzi. Podaj mi konkrety jak chcesz rozmawiać, a nie podajesz przykłady bez podstaw prawnych. Ja tylko ostrzegłem i mam mam nadzieję że więcej osób na to uwagę zwróci a nie ze spuszczoną głową przyjmię mandat jak jebnie w tył auta które nie jest do ruchu przystosowane np mając zbyt słabe swiatłą STOP (przykład) wyrzeźbione z plasteliny i LEDów. Jak potrzeba czegoś pisać PW. Zamykam bo już chyba wszystko zostało powiedziane. Tyle ode mnie, poważne rozmowy się zakończyły zanim Kolega zabrał głos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra to jeszcze zapytam o taką sytuacje powiedzmy uderzyłem w tył auta które miało ledy ale tak mocno że nic z lamp nie zostało i co wtedy? prosic policjantów żeby pozbierali odłamki klosza i oddali do analizy czy była na nich homologacja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zwróciliście uwagę na żarówki , które wymieniacie -czy mają homo

Niedawno byłem w Hurtowni i pytałem o żarówki led na migacze w tyłek-

No i gość mi odradził , bo podobno nie mają homologacji -

Kupić mogę ,ale jak powiedział na własne ryzyko będę jeździć.

I tak to jest , nawet jak bedą świecić bosko - a nie mają HOMO ! to masz problem !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra to jeszcze zapytam o taką sytuacje powiedzmy uderzyłem w tył auta które miało ledy ale tak mocno że nic z lamp nie zostało i co wtedy? prosic policjantów żeby pozbierali odłamki klosza i oddali do analizy czy była na nich homologacja?

Można. Po nr lampy te też dojdzie czy była wydawana homologacja i pod jakie źródło światła. A numer fabryczny lampy nie jest na "kloszu" i z reguły się zachowuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz jak komuś najadę na tył auta :grin:pierwsze co zrobię to idę zobaczyć oświetlenie zewnętrzne :naughty::polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak komuś zajedziesz drogę i z twojej winy ci palnie , to idź sprawdż jego lampy z tyłu .

Bo może mieć żarówkę -migacz /led - bez homologacji

ciekawe czy ta np ma Homo ?

Żarowka LED Ba15s 24 diodowa stop i migacz 8,50zl (3073565921) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

bez sensu te przepisy są chwilami -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając te wypociny czuję się jak na forum BMW :facepalm:. Gościu Dragon30 pisze samą prawdę ale Niektórzy tutaj są albo zbyt tępi albo zbyt złośliwi żeby zrozumieć o co Mu chodzi więc się czepiają słówek.

Dragon30 - daj spokój , jak sam widzisz szkoda nerwów.

Niech zatem zakładają chińskie ksenony, wieśniackie paski z ledami, świecące wentyle i futerko na kierownicę, nie zapomnijcie jebnąć płyty CD pod lusterkiem - w końcu to działa jako antyradar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając te wypociny czuję się jak na forum BMW :facepalm:. Gościu Dragon30 pisze samą prawdę ale Niektórzy tutaj są albo zbyt tępi albo zbyt złośliwi żeby zrozumieć o co Mu chodzi więc się czepiają słówek.

Dragon30 - daj spokój , jak sam widzisz szkoda nerwów.

Niech zatem zakładają chińskie ksenony, wieśniackie paski z ledami, świecące wentyle i futerko na kierownicę, nie zapomnijcie jebnąć płyty CD pod lusterkiem - w końcu to działa jako antyradar.

No wiadomo że ma rację tylko i chyba właśnie pomylił forum bo wydawało mi się że 90% osób na tym forum nie przykleja sobie pasków z ledami i kolorowych wentyli, A kolega Dragon30 wrzucił nas do jednego wora z tymi wszystkimi którzy tak robią, dlatego pewnie co niektórych to uraziło. Ja też nie jestem za tym żeby wkładać hidy do zwykłej lampy w oplu vectrze bo będzie świeciła wszędzie oprócz drogi, ale jęsli ktoś włoży sobie hidy do lampy poliftowej w b5 i wyreza sobie spryski to nie będzie problemu i mi to nie będzie przeszkadzać i policji też nie powinno bo klosz ma odpowiednie oznaczenie.

A powoływanie się na to że ktoś nie ma homologowanych lamp i mozna na niego zwalić połowe winy moim zdaniem bez sensu i jeśli tak się dzieje jest to jakiś marginalny poziom w skali wypadków w polsce, jesli uderzam kogoś w tył to jest to moja wina bo nie zachowałem odpowiedniego odstępu, oprócz wypadków w ktorych np. koleś nie miał wogóle świateł stop. Ale to tylko moje zdanie na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja Kolego Łukaszu13 nie wrzuciłem nikogo do worka, spójrz na temat wątku, jest jasno i konkretnie zaadresowany. Jak widać z wielu wypowiedzi w tym wątku są i napewno będą zwolennicy jakiś "niedozwolonych" barierów decydujacych o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Są i napewno nieraz sie spotkacie z pseudo tunningowcami którzy tak modyfikują swoje lampy tak jakby ich wogóle nie było. Powtórzę to setny raz że dla mnie mozecie sobie rezać wszystko w autach, ja was tylko przestrzegłem, opowiedziałem jak to jest w postaci prawnej, a niektóre wypowiedzi na tym forum są tak ukierunkowane jakby to ode mnie te prawo, a konkretnie ten przepis był zależny. Ja go nie uchwaliłem bynajmniej, ale tak jak powiedziałem tak to ma sie w kwestii prawnej, przeczytałeś mój wątek i jest ok, chociaż sie dokształciłeś i taki był mój cel, tak jak napisałem w pierwszym poście- NIE MAM ZAMIARU NIKOGO DO NICZEGO ZMUSZAĆ. napewno nikogo nie uraziłem bo nie miałem takiego zamiaru - bo to był wątek informacyjny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dajcie se po mordzie i idźcie na flaszkę :naughty:

Prawda jest taka że faktycznie jeśli biegły sądowy dokładnie zbada temat, i w tym danym temacie okaże się że miało to wpływ na zdarzenie będące częścią sporu to można się zdziwić swoją wiedzą na temat lamp, nigdy ich więcej nie modząc. Tak samo jak może się okazać że nie będzie to miało żadnego wpływu. A może się też okazać że większe znaczenie będzie miało na kogo trafimy - jak podczas kontroli drogowej.

Kto chce niech sobie modzi, byle z głową bo jak się w nocy mijam z takim jednym czy drugim który mi wali po oczach albo napindala po lusterkach takimi latarkami jakby miały służyć nie do oświetlania drogi ale strzeżonego parkingu super-samochodów to bym gnoja zayebał :decayed:

Ostrzeżenie jest jak najbardziej na miejscu w miejscu gdzie tego typu mody zaczynają być normą, ważne jest żeby mieć świadomość tego co się robi :wink:

I tak moje boszki przedliftowe są najpiękniejsze i za nic bym ich nie zamienił :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Dragon napisał jak jest według przepisów; nikogo nie zmusza do montowania czegokolwiek na samochodzie lub do demontażu tych jakże cudownych i wszechobecnych LED-ów i innych dupereli dzięki którym sprzęty co poniektórych uzytkowników dróg wygladają jak autobusy/ciężarówki w Indiach :wink:

Jako że śmigam na motocyklu to podam Wam taki przykład (sorki za OT, nie ma nic wspólnego z lampami): mój kolega smigał na moto bez prawka (dośc częsta praktyka u niedojrzałych motocyklistów) i było wszystko OK przez bodajże 3 lata; przechodził nawet kontrole policyjne które kończyły sie mandatami, a czasami na półżartem/półserio upomnieniami (musiał w ciągu 15 minut znaleźć kogoś kto zabierze jego bike'a do domu)itd. Śmigał do momentu aż nie przyłożył na niedzielnej przejażdżce w chłopaka na motorowerze. Efekt był taki że złamał chłopakowi rękę i nogę (złamanie otwarte) co kosztowało go 16 tys zł zadośćuczynienia, do tego postępowanie sądowe ponieważ dzieciak leżał w szpitalu dłużej jak 7 dni i wtedy policja bierze się za takie cos z urzędu (przypadek sprzed około 3 lat, nie wiem jak to jest teraz) oraz renta i mnóstwo nieprzyjemności związanych z rodzicami małolata.

W tej chwili lejecie z tego co napisał Dragon i wymądrzacie się, ale pamietajcie że może być niedługo tak (czego naprawde nikomu nie życzę) że bedziecie do niego walić jedno PW za drugim żebym pomógł i coś podpowiedział bo możecie umoczyc d..ę na całego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ma się rozumieć że jazda na takich lampach

ŚWIATŁA DO JAZDY DZIENNEJ LED LEDY AUDI A4 B6 (3042618841) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

które nie mają homo a przynajmniej sprzedający nic o tym nie wspomina jest wobec prawa nielegalna.

I wobec prawa owe ledy mogą świecić niewystarczająco

---------- Post dopisany at 21:54 ---------- Poprzedni post napisany at 21:48 ----------

I jeszcze jedno pytanie. Czy po rozklejeniu lampy i wymalowaniu środka czarnym matem tez tracimy homo ? Chyba tak bo ingerowaliśmy w lampę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ma się rozumieć że jazda na takich lampach

ŚWIATŁA DO JAZDY DZIENNEJ LED LEDY AUDI A4 B6 (3042618841) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

które nie mają homo a przynajmniej sprzedający nic o tym nie wspomina jest wobec prawa nielegalna.

I wobec prawa owe ledy mogą świecić niewystarczająco

---------- Post dopisany at 21:54 ---------- Poprzedni post napisany at 21:48 ----------

I jeszcze jedno pytanie. Czy po rozklejeniu lampy i wymalowaniu środka czarnym matem tez tracimy homo ? Chyba tak bo ingerowaliśmy w lampę.

pisze ze posiadaja certyfikaty... sam zamontowałem drl i mialem kontrole... ładnie pan policjant przyklekną i sprawdził co pisze na kloszu....

a co do modów... sam mam lampy poliftowe + HID.... powiedzcie mi ze względu technicznego czym różni się HID ( nie ori palnik i nie ori przetwornica ) od oryginalnego xenonu ? Moim skromnym zdaniem niczym .....

mam wszystkie czarne szyby i na pytanie przy kontroli co policjantowi przeszkadzają owe szyby odpowiedział " nie wiem kto w środku siedzi " .... a ze względu bezpieczeństwa co ta folia stwarza... ? ja widze wszystko minimalnie ciemniej niż bez folii... no ale przepis jest przepis .... c**j*wy ale trzeba go respektować ...... a co do ledów w tyle jak ktoś pisał w oświetleniu rejestracji ma być światło koloru białego lub żółtego ... nic nie pisze o jakiś homologacjach ...dlatego mam Ledy :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam mam lampy poliftowe + HID.... powiedzcie mi ze względu technicznego czym różni się HID ( nie ori palnik i nie ori przetwornica ) od oryginalnego xenonu ? Moim skromnym zdaniem niczym .....

niby tak, ale samopoziomu i sprysków pewnie juz nie masz :wink: i tym sie wlasnie różni od orginalnego ksenonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny temat ! Wniosek : Masz orginalne oświetlenie to w świetle prawa nie masz kłopotów.

Rezałeś oświetlenie ( oczywiście z głową !!! ) to i tak "możesz" mieć kłopoty ! I to na własne źyczenie !!!

A kolega Dragon 30 w dość oczywisty sposób zasygnalizował problem i dziękujemy mu za to !:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ma się rozumieć że jazda na takich lampach

ŚWIATŁA DO JAZDY DZIENNEJ LED LEDY AUDI A4 B6 (3042618841) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

które nie mają homo a przynajmniej sprzedający nic o tym nie wspomina jest wobec prawa nielegalna.

I wobec prawa owe ledy mogą świecić niewystarczająco

---------- Post dopisany at 21:54 ---------- Poprzedni post napisany at 21:48 ----------

I jeszcze jedno pytanie. Czy po rozklejeniu lampy i wymalowaniu środka czarnym matem tez tracimy homo ? Chyba tak bo ingerowaliśmy w lampę.

pisze ze posiadaja certyfikaty... sam zamontowałem drl i mialem kontrole... ładnie pan policjant przyklekną i sprawdził co pisze na kloszu....

a co do modów... sam mam lampy poliftowe + HID.... powiedzcie mi ze względu technicznego czym różni się HID ( nie ori palnik i nie ori przetwornica ) od oryginalnego xenonu ? Moim skromnym zdaniem niczym .....

mam wszystkie czarne szyby i na pytanie przy kontroli co policjantowi przeszkadzają owe szyby odpowiedział " nie wiem kto w środku siedzi " .... a ze względu bezpieczeństwa co ta folia stwarza... ? ja widze wszystko minimalnie ciemniej niż bez folii... no ale przepis jest przepis .... c**j*wy ale trzeba go respektować ...... a co do ledów w tyle jak ktoś pisał w oświetleniu rejestracji ma być światło koloru białego lub żółtego ... nic nie pisze o jakiś homologacjach ...dlatego mam Ledy :decayed:

rózni sie tylko tym ze producent nie dostał homologacji bo nie zapłacił gdzie trzeba, to jak z koncesja na alkohol czy fajki...

Jak by były homologowane to by nie kosztowały 13zł tylko 130zl, a różnicy w jakosci i tak by nie było, ten durny zakaz mamy tylko w polsce odnosnie montazu HID...

wystarczyło by, by diagnosta podejmował decyzje na przeglądzie odnosnie tychże jaknajbardziej niebezpiecznych modyfikacji montażu HIDU w soczewce i jeśłi stwierdził by że to nie zagraża w ruchu ulicznym9no bo jak ma zagrazać skoro lampa tworzy linie odcięcia - oczywiscie dać warunek: ma być soczewka), robił by po prostu wpis do przegladu tak samo jak z hakiem holowniczym <- wtedy policjant by sobie nie interpretował po swojemu...

to samo sie tyczy szyb i reszty, np niebezpiecznych świateł dziennych w miejscu świateł drogowych.

Oślepić na drodze to mozna zarówno i zarówką standardową, takze ja osobiscie nie wierze w argumentacje "panie oślepił mnie tym hińskim xenonem mimo ze miał soczewke" dla mnie to jest luka którą mozna wykorzystać w przypadku swojego błedu by go zataić i zrzucić na drugiego... jak sie w końcu ktoś kumaty dostanie do rządów to sie tym zajmie co ma być dopuszczone a co nie, bo narazie to są "starosłowiańskie te przepisy":decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...