Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak sprawdzic poziom oleju na MMI


asus90

Rekomendowane odpowiedzi

Właściciel nawet nie wie gdzie się sprawdza olej. Autko trzymiesięczne. :)

Mi po pięciu i pol tysiącu kilometrów tez ubyło trochę na miarce. Niecały rok gwarancji jeszcze. Będę reklamował ;)

Jako ciekawostka: jeżeli coś wymienia w ramach gwarancji to nie przedłuża się ona na ta cześć. Innymi słowy rozleci się skrzynia na tydzień przed upływem okresu gwarancyjnego, to na ta skrzynie jest tylko tydzień gwarancji :kox:


Słyszałem ze są 2.0T które nie biorą oleju, ale takich nie widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ile Ci ubylo przez te 5000km ze chcesz jeszcze raz reklamowac ? :D

Moj jest po kapitalnym remoncie i mimo ze koncowki wydechu mam duzo czystsze niz ta nowa S3 ,to oleju dalej troche ubywa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dorzuce swoje 3 grosze w kwestii oleju.. Pozakupie auta rok temu - przebieg 40k - srednie spalanie oscylowalo wokol 0.5 L/1000km (więcej po mieście niz w trasie). W kwietniu miałem wymienioną odmę i zmniejszone ciśnienie w skrzyni korbowej, czyli standardowe stage 1. Po wymianie 2000 km w trasie i jakiez bylo moje zdziwienie, kiedy sprawdzalem olej - 0 ubytku. Po przejechaniu 2000 może minimalnie spadła poziom na miarce (na mmi caly czas max). Jęsli chodzi o jazdę miejską to po półrocznej eksploatacji moge powiedzieć dwie rzeczy:

- spalanie oleju spadlo do ok 0,25 L/1000 (jazda głownie miejska), a w trasie spalanie praktycznie znikome

- końcówka wydechu jest praktycznie czysta, a wcześnie była osmolona (nawet na podłodze w garażu była czarna plama)

Także efekt jest, może nie rozwiązuje problemu, ale przynajmniej go redukuje. Aktualnie leję Millersa, ale jakos specjalnie róznicy nie ma w stosunku do Castrola w kwestii zużycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także efekt jest, może nie rozwiązuje problemu, ale przynajmniej go redukuje. Aktualnie leję Millersa, ale jakos specjalnie róznicy nie ma w stosunku do Castrola w kwestii zużycia.

Efekt jest ale raczej nie na dlugo ,to tylko tuszowanie problemu i gra na zwloke az sie skonczy gwarancja.

Moj po zakupie gdy mial niecale 50kkm bral ponad pol litra i tez po Stage 1 spalanie spadlo do 0,2-0,25l/1000km ,w trasie raczej nie wiecej jak 0,1l/1000

A na MMI masz dalej MAX ,bo serwisy bardzo czesto troche przelewaja ponad MAX wiedzac ze i tak silnik ten nadmiar przepali :decayed: ,do tego MAX na bagnecie serwisowym jest troche ponad MAX MMI.

U mnie przy okolo 75kkm problem wrocil ,jeszcze z wiekszym zamachem niz wczesniej.

Ostatecznie przy 100kkm bral juz 1l/1000km :facepalm: ,czego Ci oczywiscie nie zycze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wyjąłem odmę widać ewidentnie że puszcza olej, jutro zamawiam nową odmę uszczelkę pod vacum bo mały wyciek był i zobaczymy jak będzie teraz ze spalaniem... A przypominam że jestem po wymianie pierścieni tłokowych

Edytowane przez slawek16-1988
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam: dlaczego w skrzyni korbowej utrzymywane jest ciśnienie? Po otwarciu korka wlewu oleju silnik nierówno pracuje. :eusathink:

Marcin, widziałeś panewki w swoim siniku podczas remontu? Masz wogóle jakieś foto story z zabiegu? Nic się nie chwalisz :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam: dlaczego w skrzyni korbowej utrzymywane jest ciśnienie? Po otwarciu korka wlewu oleju silnik nierówno pracuje. :eusathink:

Marcin, widziałeś panewki w swoim siniku podczas remontu? Masz wogóle jakieś foto story z zabiegu? Nic się nie chwalisz :naughty:

A próbowałeś sciągnąć rurkę miedzy odma a kolektorem podczas zapalonego silnika ? :D

Osobiście nie widziałem rozebranego silnika ,kilka fotek mam.

Ogólnie panewki były przytarte ,pierścienie przyspawane do tłoków oraz zawory i prowadnice trochę dostały w du... od nagaru ,o dziwo turbina w super stanie.

W tym momencie mam ponad 6kkm po remoncie ,spalanie oleju chyba jeszcze spada ,ostatni tysiąc ubyło max 100ml przy jeździe tylko po mieście na krótkich dystansach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także efekt jest, może nie rozwiązuje problemu, ale przynajmniej go redukuje. Aktualnie leję Millersa, ale jakos specjalnie róznicy nie ma w stosunku do Castrola w kwestii zużycia.

Efekt jest ale raczej nie na dlugo ,to tylko tuszowanie problemu i gra na zwloke az sie skonczy gwarancja.

Moj po zakupie gdy mial niecale 50kkm bral ponad pol litra i tez po Stage 1 spalanie spadlo do 0,2-0,25l/1000km ,w trasie raczej nie wiecej jak 0,1l/1000

A na MMI masz dalej MAX ,bo serwisy bardzo czesto troche przelewaja ponad MAX wiedzac ze i tak silnik ten nadmiar przepali :decayed: ,do tego MAX na bagnecie serwisowym jest troche ponad MAX MMI.

U mnie przy okolo 75kkm problem wrocil ,jeszcze z wiekszym zamachem niz wczesniej.

Ostatecznie przy 100kkm bral juz 1l/1000km :facepalm: ,czego Ci oczywiscie nie zycze

No to mnie pocieszyłeś :) Na tą chwilę i tak już mam po gwarancji, więc pozostaje mi tylko jeździć i dolewać... Obecne zużycie jestem w stanie tolerować, ale jak słyszę 1L/1000km to już grubo... A co do tego maxa i zużycia w trasie, to sprawdzałem bagnetem, bo słyszałem o dolewaniu poza skale mmi.

Jak masz jakieś fotki rozebranego silnika, to wrzuć, jeśli możesz. Ciekawy jestem, jak bedzie moj silnik za 40k wygladal :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ogólnie panewki były przytarte ,

Stad tez bylo moje pytanie. Na zagranicznych forach pisza ze czipowane silniki maja problemy z panewkami. Zakladaja inne do "zwyklych", a inne do S3 czy do T5 :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie panewki były przytarte ,

Stad tez bylo moje pytanie. Na zagranicznych forach pisza ze czipowane silniki maja problemy z panewkami. Zakladaja inne do "zwyklych", a inne do S3 czy do T5 :eusathink:

Nie wiem ,nie słyszałem o tym.

Ale ja myśle ze tu bardziej chodzi o zawirusowane silniki ,ale te które żrą olej ,a moj taki właśnie był.

Serwis LL ,kiepski olej ,do tego przepał na poziomie 1l/1000km ,cały motor zarasta wtedy sadza i błotem olejowym od środka ,a ze magistrala olejowa w tych motorach jest dość cienka ,to może prowadzić do przytykania jakichś kanałow i spadkiem smarowania.

Przy zdrowym motorze nic sie nie powinno dziać ;)

Wkleję Wam wieczorem kilka zdjeć ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam: dlaczego w skrzyni korbowej utrzymywane jest ciśnienie? Po otwarciu korka wlewu oleju silnik nierówno pracuje. :eusathink:

Marcin, widziałeś panewki w swoim siniku podczas remontu? Masz wogóle jakieś foto story z zabiegu? Nic się nie chwalisz :naughty:

A próbowałeś sciągnąć rurkę miedzy odma a kolektorem podczas zapalonego silnika ? :D

Osobiście nie widziałem rozebranego silnika ,kilka fotek mam.

Ogólnie panewki były przytarte ,pierścienie przyspawane do tłoków oraz zawory i prowadnice trochę dostały w du... od nagaru ,o dziwo turbina w super stanie.

W tym momencie mam ponad 6kkm po remoncie ,spalanie oleju chyba jeszcze spada ,ostatni tysiąc ubyło max 100ml przy jeździe tylko po mieście na krótkich dystansach.

Marcin, gdzie robiłeś remont i jaki był koszt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Remont robilem w Warszawie ,a koszt ... ponad 10k PLN :facepalm:

Weszly nowe tloki z pierscieniami ,korby ,panewki ,kompletny rozrzad ,oraz regeneracja glowicy ,plus oczywiscie nowe uszczelki ,sruby ,plyny itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Remont robilem w Warszawie ,a koszt ... ponad 10k PLN :facepalm:

Weszly nowe tloki z pierscieniami ,korby ,panewki ,kompletny rozrzad ,oraz regeneracja glowicy ,plus oczywiscie nowe uszczelki ,sruby ,plyny itp.

Ja jestem właśnie na etapie wymiany silnika na nowy bo już mnie zaczęło wkurzać to ciągłe dolewanie oleju.Jakbym chciał olej lać to bym sobie Tdi kupił i lał olej, ale napędowy :) . Jak obliczyłem mój spalał prawie 2 litry na 1000 km, czyli był kompletnie zajechany, chociaż z jazdy to nie wynikało bo kopa miał. Nowy silnik razem z montażem to koszt 45 tyś zł w aso :facepalm: , czyli praktycznie wartość całego auta, ale mam nadzieje, że będę miał święty spokój przynajmniej na jakiś czas. Na silnik dają dwa lata gwarancji.Czas realizacji podobno od 10 dni do 3 tygodni w zależność, czy silnik jest w Niemczech na magazynie, czy go muszą dopiero wyprodukować plus 2 dni na wstawienie go do auta. Ja czekam na razie 3 dni także opisze jak cała procedura się odbywa jak będę miał już silnik w aucie. Dla zainteresowanych remont w aso to koszt 18 tyś zł. Ja miałem już tak dwa cylindry zajechane ( dużo głębokich rys), że remont na długo by nie pomógł, więc wstawiam nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem wstawic kilka fotek ,ale gdzies mi zginela czesc :eusathink:

Mam tylko fotki tlokow ,"cos pieknego" :decayed:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/89c927c1c16fa561.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6688bc420b7fbf6f.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszej fotce widać ze tłok z jednej strony dolega do cylindra, a po drugiej stronie ma kilka mm luzu.

Stand der Technik :confused4:

Klient w ASO opowiadał o ekstremalnych przypadkach gdzie tłoki latały luźno w cylindrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te pierscienie sie wycieraja ,zamki zapiekaja sie od nagaru i w efekcie tego tloki "sie przewracaja" w cylindrach :facepalm:

Do tego czytalem o przypadkach ,ze nagar zgromadzony wlasnie w tym miejscu potrafi niezle porysowac glaz cylindra ,wtedy caly motor na zlom ..

Tego sie obawialem u siebie ,ale podobno jeszcze nic nie bylo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,

Właśnie nabyłem A4 B8 z silnikiem CAGA z 2008 roku. Generalnie auto jest super i jestem zadowolony, ale mam jeden problem.

Polega on na tym, że w menu CAR nie ma w ogóle opcji Oil Level. Próbowałem zgodnie z procedurą ale w menu nie ma takiej pozycji.

Dodam , że nic nie było grzebane. MMI 2G (High).

Jak żyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio odkryłem takie coś u mnie, zobaczcie czy po otwarciu maski a potem włączeniu stacyjki pokazuje na FIS poziom oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio odkryłem takie coś u mnie, zobaczcie czy po otwarciu maski a potem włączeniu stacyjki pokazuje na FIS poziom oleju.

Też to zauważyłem że po otwarciu maski znika miarka na MMI a pojawia się komunikat "silnik musi byc...bla bla" najwidoczniej po otworzeniu zamka maski czujnik się resetuje (dolewka oleju, zmiana poziomu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...