Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak sprawdzic poziom oleju na MMI


asus90

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam na dzień dzisiejszy spala mi 0,5L litra oleju na 650km ( odma wymieniona ) Olej Mobile 1 5w30 wróce do castrola auto ma 153600 km czy pownienem zmienic na jakiś inny olej np 5w40 i jeżeli tak to na jaki ?? poza tym chodzi prawie super pomiedzy 3-4 tys obrotów czasem gdy przyśpieszam auto czuć że ciagnie tylko nie płynnie - żadnych tam skoków ale czuć tak jakby na chwile zmiejszał się przepływ paliwa dosłownie ułamek sekundy ale kilka razy w tych obrotach tak się dzieje

Edytowane przez A47
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście polecam castrol ma właściwości czyszczące, we wszystkich autach jakie miałem stosowałem ten olej i silniki zawsze były czyściutkie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tym, jak nasłuchałrm się ile wciąga oleju 2.0 TFSI jestem bardzo miło zaskoczony.

Przejechane na oleju 5000 km i MMI pokazuje 80%...

Przebieg 130 kkm, wirus z CompSport.

I raczej mam ciężką nogę, ale zawsze dbam o temperaturę oleju.

Olej - Millers

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli smiało można samemu sobie tą odme wymienić. W ASO powiedzili że przy wymianie odmy wgrywaja oprogramowanie w silniku zeby zmienic podcisnienie w skrzyni korbowej....widać specjalnie tak mówia zeby nagonic sobie klientów... U mnie przy 75 tys km zauwazyłem lekko zwiekszony apetyt na olej stąd decyzja o wymianie odmy.

dzieki za odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzieli prawdę. Oprogramowanie przy wymianie odmy MOŻE być zmienione, ale nie MUSI. Mi te zabieg faktycznie ograniczył trochę zużycie oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie przepalanie oleju wynosi 2-3ml w trasie , ok 6-7 ml w mieście...Obawawiam sie jednak że wraz ze wzrostem przebiegu auta, wzrośnie spalanie oleju. Po wymianie odmy jak długo utrzymywała sie u was poprawa w kwestii ubytków oliwy, czy można mówić o stałej poprawie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednego tylko nie rozumiem...po wielkiej wtopie z silnikiem ALT sprzed 10 lat, w którym mamy również problem z odpowietrzeniem skrzyni korbowej, firma nadal produkuje auta z podobnym defektem. A najgorsze jest to że średnia cena to ok. 130 tyś pln. Totalne nieporozumienie. Pytam, gdzie jest ten Vorschprung durch Technik"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei mam inne informacje.

Sa dwie rozne odmy a to ktora powinna byc do danego auta jest uzaleznione wlasnie od tego jaka mamy wersje oprogramowania i nie powinny byc stosowane zamiennie.

Taka odpowiedz dostalem juz od dwoch badz trzech niezaleznych osob ktore o to pytalem ,w ASO.

Edytowane przez MarcinOslo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście Marcinie masz racje. ASO wymienia odmy generalnie tylko z softem silnika(tzw. stage I). Ale kolega Bart napisał:


czyli smiało można samemu sobie tą odme wymienić.

I na takie pytanie/stwierdzenie można odpowiedzieć twierdząco bo odma sama w sobie nie ma części elektronicznych gdzie przy jej wymianie trzeba kodować, czy ściągać CP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nikt ci nie powie. Wydaje mi się ze odma i program to czarowanie rzeczywistości. Służy do zredukowania zużycia poniżej 0,5L. Nie eliminuje przyczyny. Mój stary silnik był jedynym znanym mi przykładem gdzie Stage 1 zredukowało niemal do zera branie oleju. Na amerykańskich czy niemieckich forach piszą tylko o minimalnej poprawie.

Jako ciekawostka: końcówki wydechu S3 po przejechaniu 250km :)

xyjee48x.jpg

Edytowane przez griga-st
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...