Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana rozrządu, paska wielorowkowego itp. 2,4 V6


Mosiadz

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Podpowiedzcie jeszcze którą pompę płynu wybrać:

INA 538 0028 10
czy
Ruville 65472


Koledzy, powiedzcie mi czy to konieczne. Na kilku filmikach na YT widziałem, że luzowane są koła zębate wałków rozrządu (przy użyciu ściągacza).
Po co tak się robi? Czy jest to konieczne jeśli wałki są zblokowane? Cała reszta jest dla mnie jasna ale tej jednej czynności nie rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnicy większej nie powinno być jeśli chodzi o te pompy, obydwie są dobre. Termostat koniecznie wymień, nawet profilaktycznie, bo później nie wiadomo kiedy nawali a z wymianą dużo problemów jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obydwie pompy są podobnej jakości.

O ile mi wiadomo Ruville to pakowacz i nie wiem od kogo bierze pompy.

Co do INA to produkty pod tą nazwą pochodzą od Schaeffler Gruppe, któremu podlega również FAG.

O ile będziesz miał farta to pompa INA może być uzbrojona w łożysko FAG a jest to najważniejsza część pompy.

Jak masz możliwość obejrzenia obydwu produktów to wtedy podejmij decyzję na podstawie oględzin jakości wyrobu np. jakość odlewu i inne detale.

Poleciłbym pompę Hepu ale nie wiem jak z dostępnością.

W sprawie rozrządu Ci nie podpowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Koledzy, powiedzcie mi czy to konieczne. Na kilku filmikach na YT widziałem, że luzowane są koła zębate wałków rozrządu (przy użyciu ściągacza).
Po co tak się robi? Czy jest to konieczne jeśli wałki są zblokowane? Cała reszta jest dla mnie jasna ale tej jednej czynności nie rozumiem.

Jest to konieczne , pozwala to napiąć pasek prawidłowo zachowując ustawienie rozrządu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...