Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż modułu DRL w światłach drogowych


ucho.77

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, przekopałem się przez cały wątek i nie doszukałem się odpowiedzi, bądź też nieuważnie czytałem. Moduł Proeltec mam od pół roku i jestem mega zadowolony. Przyszedł czas na założenie włącznika świateł DRL. Podpowie ktoś jak szybko i sprawnie dorzucić do instalacji włącznik DRL bez przekaźnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Podpowie ktoś jak szybko i sprawnie dorzucić do instalacji włącznik DRL bez przekaźnika?

Nie da się bez przekaźnika. Oryginalny włącznik DRL na 1 odcina masę a na 0 załącza masę tak więc podłączenie masy modułu bezpośrednio pod ori włącznik sprawi, że będzie działał odwrotnie 1-wyłączony 0-włączony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mi póki co nie przeszkadza, tym bardziej, że praktycznie nie wyłączam modułu. Chwilowo nie mam gdzie kupić przekaźnika, a trochę czas mnie goni więc odwrotne działanie włącznika nie stanowi dla mnie problemu. Nie chce nic zepsuć przez niewłaściwe podłączenie masy bądź plusa dlatego przed przeróbką pytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Chwilowo nie mam gdzie kupić przekaźnika, a trochę czas mnie goni

http://allegro.pl/modul-automat-wlacznik-do-swiatel-dziennych-tanio-i4518685324.html


Nie chce nic zepsuć przez niewłaściwe podłączenie masy bądź plusa dlatego przed przeróbką pytam.

Podłączenie jest banalnie proste dasz radę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Adam za porady. Wiem gdzie kupić przekaźnik i jak to z nim poskładać, bo jest instrukcja :). Chce to dziś podłączyć, a nie mam przekaźnika. Potrzebuję tylko wiedzieć co przerobić żeby dorzucić włącznik DRL bez użycia przekaźnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Adam za porady. Wiem gdzie kupić przekaźnik i jak to z nim poskładać, bo jest instrukcja .

a ok to się nie zrozumieliśmy :wink:

Potrzebuję tylko wiedzieć co przerobić żeby dorzucić włącznik DRL bez użycia przekaźnika.

W takim razie jeżeli nie będzie Ci przeszkadzało odwrotność działania włącznika DRL sprawa jest jeszcze prostsza. Od pinu nr 3 włącznika DRL przeciągasz kabelek do modułu DRL i podłączasz do przewodu masowego, ot cała filozofia

Edytowane przez _quattro_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doloz lepiej troche i kup ten co chlopaki wyzej polecaja. Bedziesz zadowolny i nie bedzie problemow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam takie dwa pytania bo dzisiaj przyjechał do mnie moduł DRL od proeltec.

1. Jeśli nie posiadam przełącznika DRL to kabel biały (przewód podający masę po załączeniu modułu) będzie zbędny?
2. Jeżeli nie podłączę przewodu czarnego (załączany po "stacyjce"), a kabel czerwony (plus z akumulatora) będzie podłączony to po odpaleniu silnika i ustawieniu świateł w pozycji "0" funkcja świateł długich do jazdy dziennej włączy się normalnie?

Jeżeli odpowiedź brzmi dwa razy tak to na dniach biorę się za zakładanie modułu. Elektrykiem nie jestem także wolę się upewnić stąd te pytania. Żeby później nie było, że wypnę te dwa przewody i się okaże, że coś nie działa :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa razy tak :D

z tym że przewód biały nie podpinasz do przełącznika drl bo na nim pojawia się masa jak moduł się załączy,dzięki niemu można zrobić sobie kontrolkę :wink:

http://www.dzienne.eu/301.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiu a pisales moze z kolega Dranek jak on zamontowal modul pod wlacznik z AUTO? Nic nie wymyslilem zeby zalozyc wylacznik drl jak mam w b7 reczna regulacje zasiegu swiatel i ori clh. Ale pomyslalem o innym sposobie o ktorym wspomnial Dranek ale nie opisal dokladnie jak do tego doszedl.

Chcialbym podlaczyc modul tak zeby w pozycji 0 nic nie swiecilo ale zapalal sie modul w pozycji AUTO i po podaniu sygnalu z czujnika zmierzchu sam przelaczyl na normalne swiatla. Jest taka mozliwosc?

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Chcialbym podlaczyc modul tak zeby w pozycji 0 nic nie swiecilo ale zapalal sie modul w pozycji AUTO i po podaniu sygnalu z czujnika zmierzchu sam przelaczyl na normalne swiatla. Jest taka mozliwosc?

W teorii jest to do zrobienia :wink:,tylko trzeba mieć trochę czasu i chęci :lol:

jak masz ori clh to w ten sposób sam ci zmieni światła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Panowie :) Więc i ja zabrałem się za montaż modułu od PROELTEC mam model MOD 301-12, który posiada 7 przewodów. Znalazłem gdzieś tam w wątku, że biały i czarny wypiąc bo nie będzie mi potrzebny, uzbroiłem się również w przekaźnik JZC-21F 10ADC12V. Upchałem wszystko do swojej B6, przekaźnik podłączyłem według schematu z pierwszego postu i jest problem ;/ Działa mi odwrotnie wyłącznik tzn na 0-włączone, 1 wyłączone. Dodam, że mam włącznik AUTO, regulację świateł + CLH oraz czujnik zmierzchu. Przekaźnik do CLH zmostkowałęm z PINem 7 (aktywacja CLH) analogicznie jak to się robi z PINem 3 - aktywacja DRL. Pomocy, co w tym moim przypadku zrobić?? Aha jeszcze jedno przed podłączeniem modułu Auto odpalało światła gdy zasłaniałem szybe, dziś pomimo oświetlania szyby nie udało mi się wymusić wyłączenia świateł (był już wieczór) ale to spróbuję jeszcze jutro w dzień sprawdzić, chyba że coś poszło nie tak....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przełącznik masz regulacje świateł + clh?

przelutuj przewód który idzie na moduł do wolny pinu w przekaźniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mam regulację świateł i CLH. Czyli ten, który na schemacie jest zailozowany (na schemacie 3) musi być + na moduł. A tą 1 trzeba zamiast 3 zaizolować? Dobrze rozumiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ale już się pogubiłem ;/ Mógłbyś wytłumaczyć na tym schemacie http://www21.zippyshare.com/v/92223937/file.html co i gdzie przepiąć? Mam wszystko podłączone według niego, proszę byś łopatologicznie napisał 1- ... 2-.... Bo tu co napisałeś że 3 na 4 to wychodzi że zaizolowany na ten ze śruby + a nie jak wyżej z modułu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...