Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Błędy Doładowania /Prośba o analize logów


Aron21

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Od dłuższego czasu borykam się z problemem doładowania( w sumie to w zimę się zaczeło ) .Zauważyłem że auto zaczeło wpadać w tryb awaryjny po przekroczeniu i tutaj właśnie różnie bo nie raz 3000rpm a nie raz 3500rpm i czuć to bo auto przyśpiesza i nagle jakby w gazie była dziura . N75 było czyszczone , wężyki podciśnienia wymienione na nowe , IC nowy sprawdzone razem z dolotem który jest szczelny . Zrobiłem logi Dynamiczne oraz błędy jakie mi wyskakują :

Błędy :

ImageShackŽ - Online Photo and Video Hosting

Logi Dynamiczne : blok 003 i 011 niestety zrobione przy błędzie 00519 gdyż sam wyskakiwał :

Grupy: 011 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

Grupy: 003,003,003 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

A tutaj już bez błędów :

Grupy: 003,011 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

Grupy: 011,003,011,003 -VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

Możliwe że łopatki zapieczone?? A może kat zapchany ?? Nie mam pojęcia

Prosiłbym o rzucenie okiem na to :)

Aaa Dodam że mam zmienione Wtryski na 0.216 i był tylko ustawiany kąt wtrysku bez wirusa . Już się zastanawiam czy to może nie przez to i że trzeba mu wgrać nową mapę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz chyba dziurę w dolocie, przepływka mierzy za dużo powietrza, geometria może się przycinać od tych wtrysków, spróbuj najpierw rozruszać ją mechanicznie. W jaki sposób czyściłeś zaworki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadna dziura! zapieczone lopatki i tyle. W pierwszym logu pompuje na max ale w kolejnych juz lepiej bo troche popracowala i zgarnela nagar. Mialem tak samo. Po wyczyszczeniu turba auto jak nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem że od wczoraj zaczełem czyścić łopatki mechanicznie :) Czyli niski bieg i bardzo wysokie obroty . Po wczorajszej ostrej jeździe jest lepiej bo nie wpada w tryb awaryjny tylko ładnie przyśpiesza także też mi się wydaje że to zapieczone łopatki po zimie :D wkońcu w zimę się tak nie wstawia . A możliwe jest że Kat jest zawalony ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie "mozliwe" - tylko "na pewno".

Problem wroci szybciej niz myslisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki czy po tych logach mogę twierdzić iż jest winny przepływomierz ??

Log (0 - 003,003,003,003)

Log (1 - 011,011,011,011)

Przepływkę mam dziwna bo nalepka na niej widnieje z 94r :kwasny: to napewno była wymieniana .

I to będzie raczej problem przeładowania turba bo innego już nie widzę ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamieść komplet logów jak jest w podwieszonym temacie to będzie można coś przeanalizować bo z tych nie wiele widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to powiedz co dokładnie mam zlogować jakie bloki to dzisiaj się postaram wrzucić . Bo nie chce na pałę kupować coś nowego i sprawdzać i tracić $$

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to powiedz co dokładnie mam zlogować jakie bloki to dzisiaj się postaram wrzucić . Bo nie chce na pałę kupować coś nowego i sprawdzać i tracić $$

jak niechcesz robić kosztów to wyrywaj sprężarke i do czyszczenia się zabieraj:banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepływke już kupiłem i jutro będzie u mnie także zobaczę jutro logi zrobię i będę wiedzieć czy powietrze już dobrze pobiera . A jak nie to poświęcę jedną sobotę na wyciąganie turbo ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepływke już kupiłem i jutro będzie u mnie także zobaczę jutro logi zrobię i będę wiedzieć czy powietrze już dobrze pobiera . A jak nie to poświęcę jedną sobotę na wyciąganie turbo ;/

Przepływki się na odległość nie kupuje , a z tych logów to wcale nie wynikało że przepływka jest do bani , bardziej obstawiał bym nieszczelność w dolocie, jeśli już chcesz sie czegoś czepić przy przepływce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...