Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zbyt Duże spalanie


Perez

Rekomendowane odpowiedzi

Misiek80 spalanie się coś zmieniło czy nie było widać różnicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po mieście ( 9,0-10,0 )

Trasa ( 6,0 - 8,0 )

to samo:wink:

i raczej bym powiedział ze bedziesz miał wszystko ok z autem

ja również potwierdzam, to normalne wartości.

dodam od siebie, że u mnie (automat) jak deptam po Wrocławiu w godzinach szczytu to nawet i 12L czasami FIS pokaże,

a średnia globalna z kilku tyś km (90% miasto, ciężka noga) to 8,5-10L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Perez ile km przejeżdżasz od odpalenia aż do celu po tym mieście. Jeśli robisz odcinki ok 5-6km to spalanie masz jak najbardziej ok. Jak już koledzy wspomnieli dużo także zależy od traktowania auta, szerokości opon i ogólnie warunków na drodze. PD mają to do siebie że przy spokojnej jeździe przy normalnych odcinkach potrafią mało spalić, ale jak się daje mocno w palnik do potrafią spalić powyżej 10L/100km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Perez ile km przejeżdżasz od odpalenia aż do celu po tym mieście. Jeśli robisz odcinki ok 5-6km to spalanie masz jak najbardziej ok. Jak już koledzy wspomnieli dużo także zależy od traktowania auta, szerokości opon i ogólnie warunków na drodze. PD mają to do siebie że przy spokojnej jeździe przy normalnych odcinkach potrafią mało spalić, ale jak się daje mocno w palnik do potrafią spalić powyżej 10L/100km.

przy butowaniu tyle że BKE miałem się okazje przekonać że spalanie wychodzilo w granicach 10l a na fisie pokazywalo okolo 8l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim B6 avf spalanie na rozgrzanym silniku po mieście w miarę przejezdnym spalanie 6-7 litrów bez pasażerów :banan:

Jazda spokojna do max 2200 obrotów ale trzeba pamiętać żeby co jakiś czas na 2 lub 3 biegu pociągnąć do 4000 obrotów żeby dymek pościła wtedy turbina i silnik będzie zdrowy.

Trasa koło 5 jadąc około 110 - 120 km hamując silnikiem oczywiście.

W terenie górzystym komputer pokazywał mi nawet 4.3l ale trzeba mies w głowie zakodowane zasady eco jazdy.

Zdarza mi sie jeżdżę z innymi jak widzę ich styl jazdy a potem narzekają że pali dużo :facepalm:

Te silniki są mega oszczędne teraz mam B8 2.0 CR DPF i spalanie ok 30 % większe a tylko 100 kg więcej od B6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Dodam spalanko mojej audiniuni b6 AVF przebieg 192tys na 18'' szer.225 (zima/lato)

1) miasto, odcinki do 8km zima: 9l , lato >8l (liczone "z baku"- na fisie tolerancja +-0.2 ). Tyle samo paliła na 15'' 205 tylko cięższej feldze.

2) miasto (...,ale +5km od sypialni poza miastem ,reszta jak wyżej) zima 8-8,5l , lato 7-7.5l

3) trasa, bez szaleństw 6l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po mieście krótkie dystanse bardzo spokojna jazda 7litrów tak to 8-9 normalnie jadąc a nie jak emeryt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja ostatnio spaliła na autostradzie 9l/100km 180-200 non stop a w miecie na fisie pokazywało 11l:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie jeżeli chodzi o trasy silniki 130-konne są naprawdę oszczędne 5.5 w trasie to pestka przy 130-160km/h .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko czy 9 l masz wg liczenia bak przez kilometry czy z komputera to bierzesz?? Sprawdź jeszcze vagiem w adaptacji licznika nie pamiętam dokładnie jaki kod jak masz ustawioną wartość spalania. Ja u mnie też miałem wrażenie, że mi dużo pali a okazało się, że mam tam zakodowane żeby pokazywał spalanie na poziomie 115 %:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AVF po programie 223000 km

Klima ON

Bez pasażerów, opony 16" 205/55/16

Miasto (ogólnie krótkie odcinki): FIS 7.5

Wjadę na trasę i jadę do 140 km/h: FIS 5.6

A propo postu wyżej kiedyś też sprawdziłem, że przy 200 km/h spalanie chwilowe waha się tak od 10 do 12.5 L zależy od nachylenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak swoim AVF goniłem do NL to mi wyszło coś koło 8L. Tempo ustawione na 160km/h (3 tyś obr), kapcie 235/45 17. Także nie wiem jak ktoś może zejść poniżej 6:shock3: albo 5 ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi avf w zimę w mieście też łykał ok 9L. Teraz przy jeździe max 100km/h za miastem z wł klima jestem w stanie zejść poniżej 5L ale to taka jazda ekonomiczna.

Tankuje tylko verve. Wszystko zależy jak się jeździ.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest ciepło to miasto, korki, do 10km - pali ok 9L. Przy ciężkiej nodze 11-12L

Ostatnia trasa w góry ok 110km, bez autostrad - w jedna stronę 5,9L , z powrotem 5,7L, mało wyprzedzania, tempo emeryckie, auto załadowane.

ale w większości i tak jeżdżę po mieście, wiec pali tyle co w podpisie. Aha - napęd 4x4, kapcie 16' 205

FIS zaniża o 0.2L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość harry19-19
6.7-7.2 z takim spalaniem bym sie mógł zgodzić ze jest w miare Ok. Ja staram się jezdzić w miarę delikatnie. Jest mozliwość jakoś sprawdzić VAGiem dlaczego jest takie duże spalanie.?

nie musisz sprawdzać są normie :)) moje paliło 10,5 l w mieście a trasie 8l , wyszło że jakiś gnojek podkręcił w turbie na większą moc zamiast kupic chipa , a teraz jest ok pali o 2 litry mniej , 8l w mieście a w trasie do 6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze nie do konca ten sam silnik bo moj to BKE w B6 ze 115KM.

wie ze miasto nie rowne miescie, jak tez noga nie rowna nodze :grin:

mimo to wasze zuzycie paliwa w niektorych przykladach to masakra :decayed: chciaz w warszawie z troche ciezsza noga to 10 chyba zaden problem

ja raczej jezdze ekonomicznie, tzn. do 2200umin, na autostradzie tempomat 130-150, czasami tylko go przepale to idzie do 200-220.

moje srednie przez 110tkm to 6,5, czesto krotkie trasy do 3km, mimo to na zbiorniku nie mialem wiecej jak 7L/100km, obojetnie czy zima czy lato.

oponki latem 205/55R16 Pirelli P7 i tylko te, zima to 195/65R15 Dunlop.

mimo tego ten 1,9tdi 130KM to chyba najlepszy silnik jak audi/vw wypuscil.

janusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie.

Zamieszczone przez spidzior

ja jak awx-a pogonie to i 11 wpie... a normalnie w mieszanym 6-6.5...

Też tak mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce się brzytwo wyrażał ale murze jesteście pojeba.... " 200 km/h i jeszcze dopisek non stop" przecież to prędkość zabójcza przy której komfort jazdy jest znikomy.

nie przesadzaj, pojedz do niemiec to zobaczysz jak latają po autobanh'ach 3.0 TDI, 530D, 320CDI i inne dużo dużo wieksze potworki

sam jak lecę 7 z radomia do wawy, i nie jest mega ciasno to z blatu 180-200 km/h nie schodzi i jakoś się nie "męcze" , kwestia upodobań. spalanie średnie przy tej prędkości 9-10l , przy normalnej jezdzie do 130 km/h - 6l

1.9 tdi AVF quattro, opony 225/45/17

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...