Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zbyt Duże spalanie


Perez

Rekomendowane odpowiedzi

Nie uważam. Jazda jest dynamiczna ale nie cisnę cały czas 4500 obr. bo mnie to nie kręci:thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy użytkuje swój samochód na własny sposób. To, że ktoś cały czas zasuwa nie znaczy że Ja też mam tak jeździć poza tym spalanie na poziomie 7 litrów na 100km nie musi oznaczać że ktoś uprawia PSJ :)

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie się czyta opisy spalania na 100km jak ktoś nie może uwierzyć że czyjeś auto może palić tyle co podaje fabryka

tak miałem A4 B5 1,9 TDI 115KM średnio ~6,5l/100km, zimą ~ 7,5l/100km koła 195/65/15

tak mam A4 B6 1,9 TDI 100KM średnio ~ 6,4l/100km, zimą ~ 7,3l/100km koła 195/65/15 lato i zima

trasa do Essen (Niemcy ) 4,7l/100km jazda do 130km/h (w nocy) klima of , 2 osoby

trasa Września-Zakopane 4,5l/100km jazda z prędkością raczej przepisową + 10km/h 3osoby trochę bagaży, klima on

jak jeżdżę, obrotomierz do max 2600obr/min przy zmianie biegu bez wciskania gazu do podłogi-gdybym przytrzymał gaz dłużej to obroty osiągnęły max do 3000obr/min (sprawdzałem), niskie obroty-wysoki bieg(jeżeli można-bez męczenia auta)

wszystkie dane mierzone na tym samym dystrybutorze, lane do automatycznego odłączenia pistoletu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość harry19-19

u mnie jest tak :

lato opona 205/55r17 felga aluminiowa spalanie w trasie 5,8 do 6,1l

w mieście 6,7 do 7,5 góra 8l

zima opona 195/65/r15 felga stalowa spalanie w trasie 5,0 do 5,4

w mieście 5,8 do 6,5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj AWX 2001r

koła 225/45/17

SPALANIE WYLICZONE Z DYSTRYBUTORA ,A NIE WEDŁUG KOMPA

1.jeżęli jade jak niedzielny kierowca czyli te 90-120 to spali mi minimum 6,5l

2.normalna jazda w trasie (u mnie:kwasny:) gdzie wlicze 10% trasy w granicach 120km/h + 60% trawy w granicach 140km/h + 30% w granicach 170km/h to spalanie tutaj wychodzi ok 7,5l do 9l

3. jazda po miesie mam ciężką noge spali 9l - nawet do 12l

pare razy wyliczałem spalanie i zawsze jest prawie w identycznych granicach.

Np. ojciec gdy pozyczył odemnie auto to spalanie miał takie:

miasto ok 9l

miasto/trasa 7l

trasa 6l ( nie wiem jak to zrobił) chyba cały czas z wiatrem :decayed:

KUMPEL MA TEŻ A4 B6 TDI I SPALANIE JEST PORÓWNYWALNE.

INNY ZNAJOMY W B5 FL TDI 130km średnie spalanie mów, że wacha mu się w granicach 7,0 do 8,5l zależy od jazdy.

WIĘC PISZTA CO CHCETA I NIECH WAM BEDZIE, ŻE ŚREDNIE SPALANIE TO 6L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Avf. Opony 15 195/65.

W trasie 450km, klima na dużym wysiłku. Jazda głownie autostrady po 130-150km/h. Spalanie z dystrybutora 5.6-5.7. Fis pokazał podobnie.

Miasto to i 8-9. Ja jeżdzę bardziej w poza miejskim terenie. Wiec średnia w miesiącu mam zawsze poniżej 6l/100km.

Jeżdzę głownie tak zeby trzymać 1800-2200 obrotów. Biegi zmieniam miedzy 2000 a 2600. Mało kiedy wiecej. To jest diesel. Nie benzyna ;)

Jeżdzę raczej szybko i w miare dynamicznie. Moim zdaniem 6-ty bieg w Avf robi duża różnice na spalaniu poza miejskim. Pocinasz szybko przy ekonomicznych obrotach.

Niedowiarków co do spalania zapraszam do motostat. Mam odnośnik w stopce. Spisuje sobie od jakiegos czazu koszty i spalanie licząc z ilości wlanego paliwa i przejechanych km.

Ja wierzę tym, którzy mówią ze są sie 6 litrów. Ale tym co mówią ze 9 w 1.9tdi tez. Duzo zalezy od tego w jakich warunkach i na jakich dystansach jeździcie. Na jakich oponach. I na pewno od prawej nogi.

---------- Post dopisany at 07:44 ---------- Poprzedni post napisany at 07:39 ----------

Ps. Nie uważam, ze jeżdzę wolno lub w stylu psj. Gdybym miał jeździć szybciej i dynamiczniej to zakrawałoby to juz pod szaleństwo :P

Wjeździe sobie na autocentrum i zobaczcie średnie spalanie dla swoich aut. Tam przeważnie kilkadziesiąt a nieraz kilkaset osob złożyło sie na ten sredni wynik.

A jak ktos dalej nie wierzy ze sie da mniej. To albo z jego noga albo z autem jest cos nie tak.

---------- Post dopisany at 07:53 ---------- Poprzedni post napisany at 07:44 ----------

Wierze tez tym co mają spalanie 9l średnie. Jeżdżąc w miejskim korkach sam miałem po 8 spokojnie.

Druga rzecz jest taka, ze ja mało kiedy jak juz odpale auto to jade mniej jak 10 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uważam. Jazda jest dynamiczna ale nie cisnę cały czas 4500 obr. bo mnie to nie kręci:thumbdown:

Ja zmieniam biegi przy 2,5- 3 tyś niżej to już jest PSJ i zamulanie turbo :wink: obrotów też nie piłuje do 4 tyś. :whistling: nie wiem jak wam wychodzi 7 l w mieście

---------- Post dopisany at 08:04 ---------- Poprzedni post napisany at 07:59 ----------

Jeżdzę głownie tak zeby trzymać 1800-2200 obrotów. Biegi zmieniam miedzy 2000 a 2600. Mało kiedy wiecej. To jest diesel. Nie benzyna

To jest turbo-diesel czyli silnik średnio-obrotowy, a nie diesel czyli silnik niskoobrotowy, a to jest duża różnica- dużo ludzi to myli i jeździ turbo-dieslem jak dieslem, a to błąd. Potem dziwią się, że im auto muli albo turbo się zapieka :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to jest turbo-diesel. Co dalej nie oznacza, że trzeba go gnieść na każdym biegu za każdym razem to 3tysięcy. To jak jeździć benzyną do 4-5 :wink:

Skrajności nie są dobre. Nie mówię, żeby zmieniać biegi na wyższe poniżej 2k, ale czy gnieść auto do 3k na każdym biegu to ma sens? Tym bardziej jeśli ktoś dużo jeździ w mieście. Taka jazda przy dużym zakorkowaniu jest wręcz niemożliwa moim zdaniem.

---------- Post dopisany at 11:25 ---------- Poprzedni post napisany at 11:23 ----------

1.9 TDI 1896 cm³ 130 KM (96 KW) przy 4000 obr./min - max moc.

285 Nm przy 1750–2500 obr./min - max moment

---------- Post dopisany at 11:26 ---------- Poprzedni post napisany at 11:25 ----------

Marynarz, jedziesz z górki powiedzmy z prędkością 50-55km/h jak nie wrzucisz 4 biegu to trzymasz ponad 2.5k. Jak dla mnie to trochę dziwna jest taka jazda. Silnik chodzi jak Ursus C330 :P

---------- Post dopisany at 11:27 ---------- Poprzedni post napisany at 11:26 ----------

Nie mówię, żeby pod górkę robić to samo. Bo odwrotna sytuacja pewnie będzie miała większy sens.

---------- Post dopisany at 11:32 ---------- Poprzedni post napisany at 11:27 ----------

PS. Autocentrum statystyki dla A4 z ponad 500 raportów: Raporty spalania Audi A4 B6 • Zużycie paliwa • AutoCentrum.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2,5- 3 tyś to nie jest gniecenia auta, ale za to porusza geometria w pełnym zakresie więc jej nie zapchasz :wink: ciekaw jestem jak ty hamujesz biegami?? To jest też dla Ciebie gniecenie auta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o hamowanie biegami, to idea jest dobra. Ale tak z innej beczki zauważyłem, że A4 (a przynajmniej AVF) bardzo słabo zwalnia po puszczeniu gazu. Dla mnie to akurat plus.

Też macie takie odczucia w porównaniu z innymi samochodami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już gdzieś pisałem na tym forum u mnie po zregenerowaniu pompowtrysków w Bosch trasa Białystok - Niemcy (Swisttal) na jednym zbiorniku 1380km 4.6 L . Prędkość 130km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakich oponach wtedy jechałes?

195/65/15 w lutym na trasie Istebna-Mysłowice. Spalił 4.5 przy śr.prędkości 90km/h na 5.biegu. Miesiąc wcześniej odebrałem auto po regeneracji pompek bo padaki były. Jest na forum sporo osób, które jeżdżą na 225/45/17 i na trasie potrafi im spalić podobnie do mojego więc to nie ściema.

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na jednym zbiorniku 1380km 4.6 L . Prędkość 130km/h.

Ile masz tam koni ?

130 ?

Jeśli tak to 4,6l przy 130km/h to coś źle wyliczyłeś.

Wyliczyłem że wyszło ci 63,5 litrów a to nie pełny zbiornik.

Mi przy tej jeździe,(mam lekką nogę) i z tymi samymi kilometrami przy 130km/h wyszło z fisa 5,6L

Więc to twoje 4,6 mi nie pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4,6L ?:shock3: mi przy mojej jeździe Q pali około 8 litrów latem, zimą to nawet nie wiem ze 12 :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na jednym zbiorniku 1380km 4.6 L . Prędkość 130km/h.

Ile masz tam koni ?

130 ?

Jeśli tak to 4,6l przy 130km/h to coś źle wyliczyłeś.

Wyliczyłem że wyszło ci 63,5 litrów a to nie pełny zbiornik.

Mi przy tej jeździe,(mam lekką nogę) i z tymi samymi kilometrami przy 130km/h wyszło z fisa 5,6L

Więc to twoje 4,6 mi nie pasuje.

dobrze wyliczył u mnie wychodzi podobnie AVB 100KM, te silniki bez piłowania w trasie tyle palą, a że napisał na zbiorniku to nie znaczy że wyjechał paliwo do zera bo kto tak robi ?

osobiście jadę zatankować jak zapali się rezerwa

na fis nie patrzymy bo on przekłamuje w górę lub w dół, u mnie pokazuje w górę ~ 0,2l/100km więcej niż mierząc od tankowania do tankowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego pytałem czy to 130 koni bo coś mi to nie pasowało.:naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4,6L ?:shock3: mi przy mojej jeździe Q pali około 8 litrów latem, zimą to nawet nie wiem ze 12 :grin:

Q cięższe dlatego więcej wciąga, ale coś za coś ;)

Dla porównania: Przed regeneracją pompek, też zimą jadąc praktycznie tę samą trasę spalił mi najmniej 5,5L.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...