Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Dziwne obcieranie, dziwne dźwięki.


MatthewNS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Potrzebuje pomocy. Od około 3 miesiący po nocy lub dłuzszym minimum 4-6 godzinnym postoju, po rozpoczęciu jazdy i przy wyprowadzeniu silnika na minimum 2,5 tysiąca obrotów i wcisnięciu sprzęgla słychać obcieranie - taki metaliczny dźwięk ktory dochodzi CHYBA od z silnika od prawej strony (okolice filtra powietrza). Co dziwne jest to TYLKO przy wcisnięciu sprzęgła i trwa to tylko około 1-1,5 sekundy do chwili spadku obrotów. Przechodzi całkowicie po przejechaniu około pół kilometra i z racji tego jak dojeżdżam do mechanika tego objawu już nie ma i nie moglem mu do tej pory tego bezpośrednio pokazać jedynie tylko opisać. W każdym razie mechanik stwierdził że to łożysko wyciskowe i trzeba wymienić. Przy okazji zdecydowałem się na wymianę tarczy i docisku. Po wymianie mechanik powiedział mi że łozysko wyciskowe całkiem sie rozpadło i to musialo byc przyczyną tego obcierania. Zadowolony pojechałem do domu a rano .... znów to samo.

Tym razem zostawiłem u mechanika auto na noc, rano przyjechałem taryfą, wsiadłem z meechanikiem do samochodu przejechaliśmy się i tym razem już usłyszał. Zdziwiony był bardzo. Jak podnieśliśmy klapę silnika, mechanik "włożył" głowę w okolice filtra, ja w tym czasie docisnalem gaz do 4tyś obrotów i puściłem, przy końcu spadku obrotów stwierdził że tam coś obciera. Mechanik na razie nie wie co. Ostatnio wymieniałem przepływomierz. Rura w której sam przepływomierz się znajduje (nowy) wchodziła do pokrywy filtra bez oporu i mechanik stwierdził że przez to jest zaciagane "lewe" powietrze, więc przełożył nowy przepływomier w rurkę od starego, który wchodził w pokrywę filtra bardziej ciasno i powienien byc przez to szczelny, objawy zostały. Mechanik stwierdził, że muszę znowu zostawić auto na noc, nastepnie rano podniesie auto i zrobimy test jazdy "na sucho" na podnośniku. Ma wtedy włożyć głowę pod spód i wtedy może się skapnie skąd ten dźwięk.

Nie mam drugiego samochodu i przy małym dziecku CZĘSTY postój auta w wartszacie jest problemem. Dlatego chciałbym jsano zdiagnozować co naprawdę jest przyczyną i wkoncu naprawić. Liczę na was.

Dodam że auto bylo do komputera podpinane ostatnio 5 razy i zero bledów.

Pozdrawiam

Matthew

uzupelnij profil[br]Dopisany: 04 Lipiec 2008, 11:17 _________________________________________________Byłem wczoraj u machera od turbin. Zbadał dokładnie i ten dźwięk wydaje jednak turbina przy spadku obrotów silnika. Co dziwne na komputerze wszystko ok, jeździliśmy w czasie testu i pokazuje wzorcowe wartości. Macher odłączył rurę między przepływomierzem a turbiną spojrzał do środka i powiedział że łopatki się tłuką, ale mówił to trochę bez przekonania. Sam nie wiem co mam z tym robić. Zabierać się za regenerację turbiny czy jeździć dalej, zwłaszcza że auto rwie do przodu jak nigdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Mam dokładnie to samo, najpierw byłem przekonany że te dźwięki są spowodowane wciskaniem sprzęgła, za jakiś czas doszedłem jednak że te dziwne dźwięki są jak zdejmuje nogę z gazu. Wczoraj "zlokalizowałem" źródło denerwującego dźwięku, dochodzi gdzieś z okolicy filtra powietrza. Samochód sprawdzałem VAG i żadnych błędów, zero problemów z przyspieszaniem, płynną jazda, falowaniem obrotów. Juz od jakiegoś czasu zachodzę w głowę co to może być, mechanicy też maja problem. Co tu dalej robić z tym fantem nie wiem ... Może macie jakieś pomysły

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Właśnie znalazłem w innym wątku małą podpowiedź, ktoś zasugerował, że to mocze być zapchany katalizator, spaliny wracają w strone turbo... dlatego te dźwięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...