Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zamarnięta wódka ? - podróbka ? FAKE ?


cabanmat

Rekomendowane odpowiedzi

Pany!Pewne spostrzeżenie : W 40% alkoholu jest aż 60 % wody!!! Nic dziwnego ,że po przekroczenie pewnej temp. woda zawarta w alkoholu zaczyna krystalizować i zamarza. Spirytus jednak zamarznąć nie powinen. Przybiera konsystencję oleistą. Wszystko wraca do normy po ogrzaniu.

Zróbcie test z puszką piwa. Na kilka godzin do zamrażalnika .Dopuki będzie zamknięte będzie sie przelewać z łatwością. Po otwarciu puszki natychmiast zetnie się woda i wewnątrz pozostanie bryłka lodu a to co da sie wylać będzie sporo mocniejsze.:grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żóbrówka biała mnie sponiewierała ostatnio, dochodziłem do siebie 2 dni.

Wyborowa nigdy nie zamarzła mi w zamrażalniku.

Czasem z tydzień na -20 była :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- 20 nie jest temp. krystalizacji:facepalm:

Zależy czego :facepalm:

To zjawisko nie nazywa się krystalizacją, a krzepnięciem, fizyka się kłania :buhaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- 20 nie jest temp. krystalizacji:facepalm:

Zależy czego :facepalm:

To zjawisko nie nazywa się krystalizacją, a krzepnięciem, fizyka się kłania :buhaha:

Krystalizacja – proces powstawania fazy krystalicznej z fazy stałej (amorficznej), fazy ciekłej, roztworu lub fazy gazowej. Krystalizacja jest procesem egzotermicznym. Przeprowadza się ją w celu wyodrębnienia związku chemicznego z roztworu. Mieszaniny jednorodne cieczy (rozpuszczalnik) i ciała stałego (substancja rozpuszczona) mają graniczne stężenie, w którym rozpoczyna się proces krystalizacji.

Krzepniecie_220px.png

magnify-clip.png

Krzepnięcie

Krzepnięcie - proces przechodzenia ciała ze stanu ciekłego w stan stały. Krzepnięcie wielu substancji zachodzi w określonej temperaturze zwanejtemperaturą krzepnięcia (dla wody 0 °C). W miejscu styku substancji w stanie stałym i stanie ciekłym w cieczy i w ciele stałym podczas krzepnięcia i topnienia jest taka sama temperatura zwana temperaturą topnienia. Temperatura topnienia jest podawana jako wielkość charakterystyczna dla wielu substancji. Temperatura topnienia (krzepnięcia) zależy nieznacznie od ciśnienia. Krzepnięciu towarzyszy wydzielanie ciepła co jest równoważne temu, że krzepnięcie przy stałym ciśnieniu wymaga odprowadzenia ciepła z krzepnącej substancji. Ilość ciepła wydzielanego podczas krzepnięcia wyraża się wzorem

7f69e9d512253db73e5310e9c188401a.pnggdzie

b280cfdb51dc3d7e4518bd67a0a903d6.png - ciepło krzepnięcia (topnienia)6f8f57715090da2632453988d9a1501b.png - masa substancjiRozpoczęcie krzepnięcia jest uzależnione od obecności w cieczy zarodków krystalizacji, na których rozpoczyna się proces tworzenia kryształów. Zarodki mogą być homogeniczne (samoistne) lub heterogeniczne (pochodzące np. od zanieczyszczeń). Brak zarodków prowadzi do pojawienia się cieczy o temperaturze niższej niż temperatura krzepnięcia, ciecz taka zwana jest cieczą przechłodzoną.

Krzepnięciu roztworów towarzyszy zwykle rozdzielenie na poszczególne składniki. Temperatura krzepnięcia roztworu zależy od stężenia roztworu. Temperatura, w której rozpoczyna się krzepnięcie roztworu jest zazwyczaj niższa od temperatury krzepnięcia czystego rozpuszczalnika, a dla mieszanin cieczy niższa od temperatur krzepnięcia cieczy składowych.

Wielokrotnego topnienia i krzepnięcia używa się do rozdzielania lub oczyszczania substancji (rekrystalizacja).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....jakby sie ktos pytał. ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracowałem rok czasu na barze i nie raz zamarznięta całą flaszkę wyciągałem z lodówki. Prawda jest taka, że wódka to zaledwie 40% alkoholu reszta to woda. Wódka zamarza przy temp. ok -30 stopni a czysty etanol czyli spiryt w ok 114 stopniach poniżej zera :) Czyli nie ma w tym nic niezwykłego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj wpadła mi w ręce :decayed::decayed::decayed::decayed::decayed::decayed::decayed:

854c719ebb065275med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko łądnie pieknie ale który zamrażalnik mrozi do -30:eusathink: Z własnego doswiadczenia wiem ze kazda wodka gdy długo polezy w dobrym zamrażalniku to zrobi sie gesta kazda bez wyjątku. Paro krotnie trafiła mi sie zamarzająca wodka i za kazdym razem była wypita przynajmniej w połowie więc troszke juz tego przetestowałem :decayed: zauważyliśmy tez z kumplami ze wodka ktora zamarza pali sie jak benzyna więc moze podrobki maja w sobie denaturat.

Chce tez ostrzec kolegów przed Zawiszą ta wódka nadaje sie tylko do rozpalania grilla i powinni zakazać spozywania tego, zamarzać lubi Bols i Wyborowa tanszych wódek nikt nie chłodzi więc nie posiadam wiedzy związanych z ich zamarzaniem :kox:

Najlepsza Wódka według mnie jest Absolut a Finlandia jest przereklamowana i paląca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem fanem wódki, więc na razie stoi w "archiwum"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sklepie regularnie w zamrażarce mam minimum kilkanaście butelek,częśc zamarza na kość,częsć nie,wódki które dobrze rotują,czyli np delux,krupnik,1906 sa wsadzane całymi kartonami,czyli nie tylko z jednej wytwórni,ale też z jednej partii,część zamarza,a część tylko gestnieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yhy, to mówicie że wódka absolut jest spoko... sprawdzimy, sprawdzimy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pomyl sie z Absolwentem, czasem gdy umawiam sie ze znajomymi na wódke i ustalamy ze kazdy przyniesie Absoluta, nie wiedzieć czemu zawsze ze dwie osby przyniosą Absolwenta :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupuje smirnofa od ruskich 50vol...nigdy nie zamarzl nawet po 20dniach w zamrazarce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To se kup od Ruskich Bass Extra Arctic 69% to na pewno nie zamarznie,a Twoja krew będzie o wiele rzadsza.:grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co sie rozdrabniac, walcie spiryt 96% :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...