2.4E vs 2.0E vs 1.9TDI

tomi382

Widze że tematu takiego nie ma więc będę pierwszy. Wertuje ALLEdrogo i b6-ek brak na allegro które raziły by swoją "perfekcją" większość bita i zatyrana.

Jak zdążyłem przeczytać 2.0E ( ALT ?) nałogowo spożywa olej więc odpada.

Więc sobie myślę że 2.4E powinien być bardzo miły w użytkowaniu.

Jak dla mnie benzyna to tylko z gazem, ogólnie to jestem miłośnikiem diesla i jego kozackich niutków. 2.4z gazem spali podobnie do 1.9TDI

Chciałbym zasięgnąć nieco informacji o 2.4.

1. Jakie bolączki ma ten silnik

2. Jakie spalanie na gazie

3. Czy rzeczywiście V-ki szybko się nagrzewają w zimie? ( względem TDI )

4. Czy użytkownicy zamieniliby 2.4 na 1.8T ? ( są to najrozsądniejsze silniki )

5. Rozrząd w 2.4 jest na łańcuchu?

6. To jest zmodyfikowana jednostka 160konna z a6c5?

7. Nie było quattro z tym silnikiem?:cry:

1) o bolaczkach nie wiem za duzo ale jest to jeden z lepszych silnikow ; )

2) spalanie jeżeli będziesz normalnie bez kręcenia go duzego to w 12 litrach sie zmiescisz

3) w poruwnaniu do diesla to mega szybciej

4) 1.8T jeszcze lepszy :P Podatniejszy na mody a jesli chodzi o spalanie to z 1 litr 1.8 wezmie mniej . Są to dwa rozne dzwieki silnikow zalezy kto co lubi ;D czy świścik turbinki czy delikatny gulkot V

5) Rozrząd na pasku

6) w a4 byly dwa typy ;P przynajmniej tak mi autodata podaje AMM 160KM i BDV 170KM i ta 170km jest z a6 rozni sie tym że ma lancuch rozrzadu tak wyczytalem :P

7) no niestety nie bylo w quattro ponoc dopiero a6 c5 byly te silniki w qq

6. dwa typy - zgadza sie, tylko ze 165km i 170km obydwa na pasku(i dwoch lancuchach) . Na lancuchu jest silnik 2.4 177km ale on chyba nie byl montowany w a4- zreszta w/g mnie i wielu innych chore rozwiazanie bo przewidziany do konca zycia auta rozrzad zuzywa sie w granicach 130 - 160 tkm a do wymiany musimy wyciagnac skrzynie biegow lub silnik(do wyboru:) )

Co do bolaczek sinika 165km lub 170km - zuzywajace sie zaworki odpowiedzialne za utrzymanie oleju w glowicach po zgaszeniu sinika - znajduja sie pod kolektorem ssacym.Nie sa drogie :)

Jednakze dlugotrwale uzytkowanie auta z niedomagajacymi zaworkami doprowadza do uszkodzenia hydralicznych napinaczy,, odpowiedzialnych za zmienne fazy rozrzadu( sa dwa ,po jednym w kazdej glowicy i wspolpracuja z lancuchami napedzajacymi walki rozrzadu) koszt naprawy bolesny

Objawy - krotkotrwale klekotanie po odpaleniu zimnego silnika(po nocnym postoju)

Raczej więcej ofert jest jednak z silnikami 1.8T. Też czytam (tak ptrzyszłościowo) o tych jednostkach i chyba lepszym rozwiązaniem był by zakup własnei wspomnianegi 1.8T w Q - bo chyba 2.0T to dopiero po przeszczepie by można mieć :decayed:

Muszę spytać mechanika czy zmienił mi te zaworki odpowiedzialne za utrzymanie oleju na głowicach

przy wymianie rozrządu jest dostęp dotego ? bo jak zmieniałem rozrząd to wymieniałem usczelki wszystkie

pkt. 3. Ogólnie benzyniak (1.8T) szybko się nagrzewa, po 3-4 km zimą (tegoroczną) osiągał 90stopni na blacie.

Nie. Przy wymianie rozrządu zazwyczaj nie ściąga się kolektora ssacego

to co znowu będzie trzeba wszystko rozbierać żeby się tam dostać ?

Nikt nie mówil ze rozrząd trzeba zdejmować. Pisałem że te zaworki znajdują się pod kolektorem ssacym

Diesel z webasto też się bardzo szybko nagrzewa, o ile zostanie włączone na 15-20min. przed odpaleniem silnika. Koledze dzięki temu spadło zimą średnie spalanie o 1,5l/100km (na krótkich odcinkach) no i wsiadał do już nagrzanej kabiny :wink:

Kolego fokusmok1 napisz coś wiecej o zaworkach odpowiedzialnych za utrzymanie oleju w glowicach. Jest mozliwość wymiany ich samemu ?

By się do nich dostać trzeba zdemontować układ dolotowy i odkręcić pokrywkę pod nią :hi: