Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z podłączeniem radia


niewek

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś zabrałem się za podłączenie niefabrycznego radia i pojawił się mały problem. Są 2 + i 1 - . Z minusem oczywiście jest git. Na + tym z akumulatora (czerwony przewód) jest prąd, jednak na tym drugim ( żółty przewód) tzw. ze stacyjki nie ma prądu zarówno po przekręceniu kluczyka jak i na wyjętym. Czy każdy tak ma i trzeba opracować na to jakiś patent czy po prostu u mnie jest coś zrypane??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy masz cos zrypane czy nie ale jesli zmostkujesz oba + to radio bedzie działac bez kluczyka w stacyjce, moze cos pomotałes i patrzysz na podswietlanie, włacz pozycje i sprawdz jeszcze raz. Powiedz po co kombinujesz z kostkami jesli w audi siedzi ISO i aby podłączyć inne radio wystarczy tylko przejściówka za 8zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak tak. Radio mi działa. Tylko chce żeby się włączało gdy wkładam kluczyk i wyłączało gdy wyjmuje a na chwilę obecną radio gra cały czas bo jest podłączone bezpośrednio pod aku. Jak to rozwiązać? Ciągnąć przewód prosto ze stacyjki??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie podłączenia ma swoje plusy a jest nim możliwość włączania bez udziału kluczyka ale wiedz, że radio tak podłączone pobiera znacznie więcej prądu kiedy jest wyłączone. Ja u siebie w B5-tce też nie miałem plusa załączającego to pociągnąłem przewód nie ze stacyjki tylko z listwy rozdzielczej pod kierownicą, jest o wiele prościej bo odkręciłem tylko kawałek plastiku i tyle, starczył uchwyt oczkowy na przewód i odpowiedni klucz. Czynność prosta jak sikanie :) Ważne żeby owy przewód miał odpowiedni kolor, najlepiej daj niebieski coby ewentualny przyszły właściciel nie miał problemów z identyfikacją :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niebieski? plus po zaplonie? niebieski to zawsze mi sie kojarzyl z remote czyli plus po wlaczonym radiu. gdzies wczesniej byl temat o plusie po stacyjce do radia, ja bralem u siebie z kostki z licznika a nie z kostki stacyjki bo nie chcialem sciagac kierownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie plus po zapłonie tylko plus po przekręceniu stacyjki który pojawiał się na listwie mniej więcej nad pedałami po zdjęciu tej plastikowej osłony. Nie wiem jak u kolegi w B6 ale w B5-tkach nie widzę prostszego sposobu (gdzieś był nawet temat o tym). Co do koloru przewodu to masz rację, prawidłowy byłby żółty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kolego kojarzysz może pod jakiego koloru przewód się podpiąłeś? Ewentualnie do czego on dokładnie idzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko podłączyłem elegancko :) dałem z czerwonego ze stacyjki ale nadal nie grają mi tylne głośniki. Które przewody są od głośników tylnych??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tu masz problem - tylne głośniki zasila fabryczny wzmacniacz. Masz taką szeroką czarną kostkę mini-iso - tam są sygnały do wzmacniacza. Musisz kupić adapter: Adapter Audi/VW/Skoda gniazdo Mini ISO - 2x RCA (3072155915) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. i podłączyć przewód remote (można wykorzystać niebieski kabel od anteny)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za pomoc. Udało mi się troszkę inaczej to rozwiązać, po prostu popodpinałem przewody line-out pod wyjście na zwykłe głośniki i remote dałem do remote i wszystko ładnie śmiga ;) Ten adapter dobra sprawa ale u siebie montuje jeszcze jeden wzmacniacz pod subwoofer i brakłoby mi wyjść na wzmacniacz :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...