Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej polecacie do A4 B8 2.0 TDI CR?


black.devil

Rekomendowane odpowiedzi

Faktycznie, problem normalnie napisac :facepalm: A właśnie, że może być to dla pewnych osób dylemat. Sam jestem ciekaw co lepsze - xclean, czy specific? Na stronie motula sugerowany jest xclean, natomiast sprzedawca polecił mi jednak wybór specific'a i na takim tez obecnie jeżdżę.

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie obecnie do silnika CAGA poszedł olej, o którym przeczytałem sporo dobrych opinii:

- AMSOIL European Car Formula 5W-30

Bezpośrednio po zalaniu silnik na pewno ciszej pracuje. Słychać tylko wyjącą pompę wspomagania :kwasny:

Zobaczymy jak będzie później ;)

Edytowane przez zyznos321
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emocje jak się czyta :D:D

Szukacie mózgu :D, mówią wam Motul Xclean 5W40 lub Valvoline Synpower 5W40 i bejesz Pan zadowolony, jak nie spasuje to jest tylko 10 kkm, silnikowi nie zaszkodzi a Wy będziecie mieć doświadczenie na przyszłość :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki dokładnie producent poleca olej Castrola może ktoś zapodać konkretnym linkiem do oferty na allegro lub innym sklepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, panowie doradzicie jaki olej lac do silnika CAGA 143km rocznik 2011 a4 b8? Szykuje sie do wymiany a nie wiem jakim lepiej zalac. Poprzedni właściciel lał ten oryginalny longlife VW 5w-30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.02.2017 o 16:25, damian2916 napisał:

Witam wszystkich, panowie doradzicie jaki olej lac do silnika CAGA 143km rocznik 2011 a4 b8? Szykuje sie do wymiany a nie wiem jakim lepiej zalac. Poprzedni właściciel lał ten oryginalny longlife VW 5w-30

Ja wlałem do CAGA Motul 507.00 5W30, przejechałem 15000 km bez dolewki. Teraz kupiłem znowu ten sam i będę zmieniał przez weekend.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :) od niedawna posiadam audi a4 b8 2.0 tdi CR  i chce zmienic olej poprzedni właściciel zalewał silnik olejem castrol 5w30 longlife

A WIĘC udałem sie po olej i filtr do Sklepu i sprzedający mi odradził tego longlifa że szkoda na to kasy i mówił abym kupił zwykłego 5 w 30 edge No i teraz już nie wiem co robic z tym olejem hehe ;-)  Kolega łysy z YT też nie chwali tego oleju  

A i jeżeli może ktoś podpowiedziec ile wchodzi dokładnie tego oleju do silnika to dzięki  z góry

Bo jakoś nie mam zaufania do tego elektrycznego bagnetu w komputerze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wchodzi chyba coś około 4.5l .dokladnie nie pamietam w sklepie ci powiedza ile dokladnie wchodzi ale tez leje zwyklego edge 5w30 .też odradzali longlife w hurtowni,wymieniam co 15tys

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam gagnet z tiguana 2.0tdi włożone ale ten elektyczny dobrze pokazuje

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przedwczoraj wymieniałem olej i filtry w moim audi, wlałem 4,7 litra,  komputer pokazywał że poziom jest OK, po przejechaniu 150km wyskoczyła kontrolka, że powinienem dolać oleju (max 1L) i tu moje pytanie myślicie że wskaźnik poziomu oleju padł czy faktycznie może mieć za mało oleju? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłen olej z filtrem w silniku CJCA wchodzi 5 litrów i tak książka mówi. Wlałem najpierw 4.7-4.8 litra pokazywalo na 3/4 skali wlałem resztę i jest idealny stan.

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie , nie mam bagnetu w silniku , gdzie to kupić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, a-kuba napisał:

Panowie , nie mam bagnetu w silniku , gdzie to kupić .

http://e-katalog.intercars.com.pl/#/produkty/3317302032181-SEA_VS600ED-narzedzia-do-obslugi-ukladu-smarowania,scr_dItems.html

To jest bagnet uniwersalny, wystarczy ustawić miarkę na odpowiednią kreskę dla silnika i można mierzyć. Ja mam u siebie w 2.0 TDI CAGA i pokazuje zgodnie z komputerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leewang , dzięki , wlałem do swego auta niecałe 5 l i komputer pokazuje troszkę ponad 3/4 stanu , dlatego chcę to sprawdzić bagnetem . Auto mam od niedawna , nie wiem jaki kod ma silnik .

Edytowane przez a-kuba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie kupiłem auto nie dawno i nastał czas by wymienić olej. W bagażniku po poprzedniku był olej castrol 0w30 co to za olej ? Chce zalać teraz 5w30 z norma 507

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie możesz to wlać zastanów się tylko czy ma to być castrol?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno nie będzie to castrol. Po rozmowie z kolega który siedzi w biznesie olejarskim wybór padł na Quntum Q8 czy jakoś takos :). W poniedziałek jadę kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry Panowie, mam pytanko - kupiłem A4 B8 2.0 TDI 143KM z 2008 roku, ale nie wiem dokładnie jakie mam oznaczenie silnika. Gdzie to sprawdzić?

Czy wystarczy jak zamówię Motul Specific 5W30 (504/507) i on będzie na pewno pasował? Jaki filtr do tego zamówić? Czy w filtry nie ma się co bawić w zamawianie, tylko podjechać do sklepu z częściami i tam będą mieć dopasowany?

Z góry dziękuję za pomoc!

Edytowane przez Boukhiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Boukhiar napisał:

Dzień dobry Panowie, mam pytanko - kupiłem A4 B8 2.0 TDI 143KM z 2008 roku, ale nie wiem dokładnie jakie mam oznaczenie silnika. Gdzie to sprawdzić?

Czy wystarczy jak zamówię Motul Specific 5W30 (504/507) i on będzie na pewno pasował? Jaki filtr do tego zamówić? Czy w filtry nie ma się co bawić w zamawianie, tylko podjechać do sklepu z częściami i tam będą mieć dopasowany?

Z góry dziękuję za pomoc!

Kod silnika masz we wnęce na koło zapasowe, ewentualnie w książce serwisowej na początku, olej motul jak najbardziej będzie pasował, ja na takim jeżdżę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...