Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AKN] Pękł mi pasek rozrządu - proszę o kosztorys naprawy ?


RiCoTriCo

Rekomendowane odpowiedzi

rozrząd do 2,5 kompletny to koszt 1400zł części ceny hurtowe + robocizna wymiana rozrządu to okolo 400zl co do naprawy wszystko zależy jakie skutki uszkodzenia. Nic tylko współczuć. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 1400 to nie jest kompletny rozrzad do 2.5TDI.

A tak poza tym, to...

Prosze trzymac sie watku!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

kolego wyrazy współczucia...nie bedzie tanio.2005r wpis to jst dduuzzyy okres czasu.ostatnio kupiłem na handel a4 z 2002r ,9 z urwanym rozrzadem i na budziku miała...348tys km.zdjąłem głowice,porzadnie zrobiłem jak trzeba i sprzedałem-autko nabył sałaciaz,takze tez bedzie miala pykane km...jak chcesz mozesz robic silnik,trzeba trafic do dobrego fachowca,głownie zakład obróbki silników bedzie miał głowny orzech do zgryzienia,takze przed wstawinieniem do mechanika zapytaj sie z jakim zakładem współpracuje i dowiedz sie czy porzadnie naprawiaja głowice,czesci kup markowe,niechcktos porzadnie posprawdza wszystkie elementy,wymieni co trzeba i dokładnie złozy i bedzie jezdzic.POWODZENIA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja cie kolego posiesze poniewaz w bradzo wielu przypadkach jest tak ze po zerwniu paska nic wielkiego sie nie dzieje czasami wystarczy zalozyc nowy pasek i jest ok czasami zegna sie dwa zawory i tez na tym sie konczy tak ze nie koniecznie musi byc odrazu kapitalny remont rozbierz silnik i bedzie wiadomo duzo gorzej byloby gdyby pasek pekl ci w trakcie jazdy gdy silnik ma wieksze obroty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z moim przedmówca po rozebraniu swojego silnika będziesz wiedział na czym stoisz a z kupieniem innego silnika zawsze zdążysz. Podstawa znaleźć dobrego mechanika. Powodzenia :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 1400 to nie jest kompletny rozrzad do 2.5TDI.

A tak poza tym, to...

Prosze trzymac sie watku

Wymieniałem trzy tygodnie temu kompletny rozrząd sam kupowałem części (oczywiście ta cena to nie zakup części w ASO), dla przykładu jak chcesz wiedzieć ile kosztuje dana rolka czy pasek mogę podesłać ceny na priwa.

Co do trzymania się wątku to kolega pyta o koszta pasaka rozrządu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga do trzymania sie tematu nie dotyczyla Ciebie. :)

Kompletny rozrzad, to w moim mniemaniu ten zestaw:

http://www.a4-klub.pl/smf/b6_bdh_elementy_rozrzadu_w_silniku_25_v6_tdi_bdh-t29264.0.html;msg349739#msg349739

Jesli zaplaciles za taki zestaw 1400pln, to musisz miec znizki na poziomie 70% :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupuj drugi silnik , nie opłaca sie naprawiac. ale wczesniej daj mechaniorowi i niech ci +/- naswietli koszty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie z tego forum i te części zostaly wymienione osobiście odebrałem z hurtowni

Pozdrawiam :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:disgust: Witam :naughty: Stała sie rzecz straszna mianowicie ... w trakcie ruszania pękł mi pasek rozrządu i wiem że na forum z reguły nie porusza sie tematu pieniędzy ale czy ktos jest w stanie przedstawić mi koszt takiej naprawy . Ile trzeba dać za nowy orginalny pasek , koszt planowania głowicy , uszczelki , i różnych tam podzespołów które mogły ulec uszkodzeniu ( co mogło się uszkodzić? ) . Wiem że koszty mogę liczyć na tysiące ale mimo wszystko planuje doprowadzić moje cacuszko do stanu używalności :mysli: . Jeśli naprawię auto to na co muszę uważać ?? Czy już nie będe mógł karać mojego autka :evil: ???? Mechanikiem nie jestem i z góry dziękuje za info .

Wszystko zależy od tego co robiłeś po zgaśnięciu silnika .Jeżeli nie robiłeś nic tylko sprawdziłeś pod maską co się stało to naprawa może być finansowo do przełknięcia czyli zgięte z dwa zawory.No chyba że skończyło się na kręceniu aż do rozładowania aku :no: to masakra.Ten silnik ma 4 zawory na cylinder i wielki remont głowicy wybij sobie z głowy.Cały silnik powinno się dać kupić za normalne pieniądze np. z Anglika ok.4-6tyś.zł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arson15, a jakich firm kupiles te czesci rozrzadu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arson15, a jakich firm kupiles te czesci rozrzadu?

Paski firmy Gates, rolki i napinacze firmy INA, pompa wody SKF, termostat Gates, płyn chłodzący G012, ceny poszczególnych elementów moge przesłać na priva

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waspółczuje na początek bo też miałem to samo, po zakupie auta pojeździłem jakieś 2tygodnie i na drugi dzien miałem wymienić rozrząd, a ten zerwał się..

Ja mam 1.9 tdi (110km) po zerwaniu odpalałem kilka razy, ale nie do wyładowania akumulatora no i wymiana paska z częściami i robocizną przyszło mnie 1500zł. Dodam, że nie w żadnym ASO tylko u mechanika z miasta.

Głowa do góry, będzie dobrze :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...