Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ABC] Wyjace łożysko


predipl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. posiadam auto z napędem quattro i wyje mi któreś łożysko w kole lecz nie moge zlokalizować które, dzis podniosłem auto do gory i kręciłem ręcznie każdym kołem lecz nie wychwyce które to. mozna prosić o jakas rade?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a na pewno to łożysko skoro nic niepokojącego nie słyszałes ? opony nie są naząbkowane ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możliwe że wyje ci łożysko w moście, co do lokalizacji łożysk w kołach hmmmmm jedź po ostrym łuku w prawo jeśli głośniej huczy to łożysko z lewej strony i odwrotnie jedź po łuku w lewo i głośniej huczy to prawe łożysko czy przód czy tył to sam się musisz wsłuchać :tongue4: to chyba najprostszy sposób sprawdzenia łożysk :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie mialem ostatnio okazję przejechac sie z tylu i siedząc na srodku o duzo głośniej bylo to slychac. możliwe ze to moze byc łożysko w moście? gdzie jest konkretniej, wlasnie na zakrętach nie slychac innego odgłosu. moze to faktycznie nie kolo, ale ten wyk jest wnerwiajacy i to bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Pablo. podał faktycznie najprostszy sposób na sprawdzenie które łożysko wyje. Ja w moim A4 także wychwyciłem niepokojący odgłos wzrastający w miarę wzrastania predkości i faktycznie jak skręcam w lewo to jest cichutka, zaś jak w prawo to głośno. Poprostu padło łożysko przednie z lewej strony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem z tym buczeniem z tyłu auta :wallbash: Jakie są koszta zakupu i wymiany tych łóżysk w moście robił juz ktoś??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ty piszesz??? :wallbash: najprosciej sprawdzić podnosząc na lewarku samochód tak aby jednym kołem mozna było swobodnie zakrecic jesli koło szumi to juz wiesz że to łożysko do wymiany i nie trzeba jakis kosmicznych predkosci zeby sprawdzic. Wiem bo tydzień temu miałem wymienione :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do sprawdzania łożysk to mam inne zdanie mianowice jak sprawdzic łożysko które chrobocze pod obciążeniem i przy chamowaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, sorki ze odgrzewam kotleta potrzebuje porady... jadąc na wprost huczy mi coś z przodu i jeśli jadę szybko po łuku w lewo to następuje cisza!!! Jadąc w prawo huczenie nie jest większe niż jadać na wprost... Więc które łożysko do wymiany??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja znów odgrzebię temat. Mam problem z prawym przodem. Czasami jadąc w korku albo manewrując na parkingu słyszę wyraźne tarcie w kole. Ale nie takie szuranie tylko dość dźwięczne. Aż rezonuje. Z echem. Jak nacisnę na hamulec uspokaja się. Czasami słychać to też podczas normalnej jazdy ale dużo ciszej. Ostatnio zaczęło trzeć jak skręcam w lewo. Ale już nie takie dźwięczne tylko zwykłe szuranie. Czy to może być łożysko? Jak na podnośniku kręcę kołem nic takiego się nie dzieje. Dodam, że wahacze miałem dopiero co robione, jeszcze się wybrudzić dobrze nie zdążyły. Z resztą przed ich wymianą było dużo gorzej. Może mechanik jak rozbierał trochę inaczej poskładał ale problem nadal występuje. Z tego co pamiętam zaczęło się po zrobieniu hamulców (tarcze + klocki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej to jechać na stację diagnostyczną która posiada sprzęt do sprawdzania łożysk, u mnie w mieście koszt sprawdzenia to 10 zł z wydrukiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najprosciec sprawdzic lozysko podnoszac auto i ruszajac danym kolem w rozne strony odchylajac je, jesli rusza sie w roznych plaszczyznach to lozysko do wymiany, nie koniecznie musi strasznie huczyc wywalone lozysko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak,tylko że ruchy na strony ukazujące luzy już dosyć posunięte w rozwoju,też mnie to dopadło,nie mam luzu ale wycie jest dosyć głośne.jak panowie pisali metoda zakrętowa się sprawdziła.jutro jadę uciszyć demona,tylko nie wiem jakiej firmy zakupić,ktoś ma jakiś sprawdzony model?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...