Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zawór N75 - Gdzie najlepiej kupić ?


cabanmat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W moim 1.9TDI ALH najprawdopodobniej nie domaga zawór N75...

Gdzie najlepiej kupić ?

Ile może kosztować nowy oryginał ?

Z tego co się orientuję to dla Audi robiła firma PIERBURG.

Myślę, że samemu można wymienić zawór ?

Stosować opaski uciskowe na wężyki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy, oryginał z ASO kosztuje tyle, że po tej informacji nie staje przez tydzień.

Inter cars też ma drogo

W dobrym sklepie kupisz za połowę ceny - mi tak znajomy poszukał po hurtowniach. Zaworek Pierburg Made in Germany.

Jak masz dobre wężyki to nie są potrzebne żadne opaski zaciskowe. Sam dasz radę to wymienić, przydać się może grzechotka z nasadką 10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej... czyli kierować zapytanie do naszych sklepików na forum z zawór Pierbunga Made in Germany ?

Nie trzeba VAG podpinać później ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie można złożyć takie zapytanie?

Czy po prostu mówimy o sklepach które działają na forum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz średnie zdolności manualne to można zregenerować ten zaworek i go wyczyścić. A koledze chodziło chyba o części używane które są sprzedawane na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regeneracja takiego zaworka to druciarstwo pomagające tylko na chwilę. Płacisz te 260 zł i masz spokój. U mnie od razu turbo odżyło i zaczęło wcześniej pompować. Nie zmienia to faktu że i tak je zmieniałem. Wymiana n75 obnażyła jego zużycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

regeneracja mojego zaworka przyniosła podobny efekt, turbo wcześniej wstaje, tylko że ja się przyłożyłem do regeneracji wraz z polerowaniem wnętrza elektromagnesu i polerowaniem tłoczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dosyłam zdjęcie zaworka :

8395401600_1366139026.jpg

Kolega z oil-landu zaproponował mi nowy :

"A pierburg to 7.02184.01.0 - 135 zł"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co to zdjęcie ? nikt oprócz Ciebie nie pyta jak wygląda zawór.

---------- Post dopisany at 21:28 ---------- Poprzedni post napisany at 21:26 ----------

regeneracja mojego zaworka przyniosła podobny efekt, turbo wcześniej wstaje, tylko że ja się przyłożyłem do regeneracji wraz z polerowaniem wnętrza elektromagnesu i polerowaniem tłoczka.

Jak dobrałeś odpowiednią spreżynę tylko nie napisz, że z długopisu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie zamieściłem aby podać numer części.

Nie wiem czy cię zainteresuje oferta bo grymasiłeś ostatnio na sprzedawców z allegro ale tu masz oryginał Zawór regulacji TURBO N75 PIERBURG VW AUDI TDI (3145893250) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciesz się, że przy Twoim ALH jest już wiązka z półokrągłymi wtyczkami na elektrozawory bo w przeciwnym razie koszt tego starszego typu N75 na kwadratową wtyczkę jest prawie dwukrotnie większy. W przypadku instalacji z kwadratowymi wtyczkami lepiej jest zatem przerobić ją na półokrągłe niż kupować starsze elektrozawory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andrzej22 sprężynka została oryginalna bo jest zaprasowana wewnątrz tłoczka, ja mam ten nowszy typ zaworka, regeneracja polegała na wyczyszczeniu zaworka wewnętrznego i polerowaniu połączenia tłoczek - korpus cewki. U mnie korpus zostawiał drobne rysy na tłoczku po tej operacji tłoczek chodzi płynnie i nie jest już rysowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andrzej22 sprężynka została oryginalna bo jest zaprasowana wewnątrz tłoczka, ja mam ten nowszy typ zaworka, regeneracja polegała na wyczyszczeniu zaworka wewnętrznego i polerowaniu połączenia tłoczek - korpus cewki. U mnie korpus zostawiał drobne rysy na tłoczku po tej operacji tłoczek chodzi płynnie i nie jest już rysowany.

Kup nowy zaworek bo stary juz swoje przelatał, taka regeneracja to odpychanie problemu na nie wiadomo jaki czas. Jedziesz i myslisz ile jeszcze da rade...

---------- Post dopisany at 22:05 ---------- Poprzedni post napisany at 21:56 ----------

Zdjęcie zamieściłem aby podać numer części.

Nie wiem czy cię zainteresuje oferta bo grymasiłeś ostatnio na sprzedawców z allegro ale tu masz oryginał Zawór regulacji TURBO N75 PIERBURG VW AUDI TDI (3145893250) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Kupowalem u allegrowicza danielloss jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andrzej22 sprężynka została oryginalna bo jest zaprasowana wewnątrz tłoczka, ja mam ten nowszy typ zaworka, regeneracja polegała na wyczyszczeniu zaworka wewnętrznego i polerowaniu połączenia tłoczek - korpus cewki. U mnie korpus zostawiał drobne rysy na tłoczku po tej operacji tłoczek chodzi płynnie i nie jest już rysowany.

Kup nowy zaworek bo stary juz swoje przelatał, taka regeneracja to odpychanie problemu na nie wiadomo jaki czas. Jedziesz i myslisz ile jeszcze da rade...

---------- Post dopisany at 22:05 ---------- Poprzedni post napisany at 21:56 ----------

Zdjęcie zamieściłem aby podać numer części.

Nie wiem czy cię zainteresuje oferta bo grymasiłeś ostatnio na sprzedawców z allegro ale tu masz oryginał Zawór regulacji TURBO N75 PIERBURG VW AUDI TDI (3145893250) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Kupowalem u allegrowicza danielloss jest ok.

Również polecam tego allegrowicza bezproblemowo i w dobrej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale on ma oryginalne nowe czy używane?

cabanmat kpisz czy taki masz sposób bycia ? ktoś poważny pchał by Cie do gościa po jakieś badziewie w niewiadomym stanie ? Ma nówki nie śmigane możesz sobie emaila posłac do niego z zapytaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...