Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z kontrolka poduszek Zapala sie po 15 minutach jazdy


kubajvc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . borykam sie z problemem poduszek od momentu zakupu samochodu .
Po przekręceniu kluczyka kontrolka poduszek zapala sie normalnie i ładnie gasnie w odpowiednim momencie lecz po około 15 minutach jazdy autem zapala sie i ciagle swieci

. czytałem cos na temat zaprogramowania w kompie nowych poduszek . nie wiem czy dobrym tropem ide ? moze ktos z was mogłby mi powiedziec o co chodzi jak sie do tego zabrac i czy duzo moze byc z tym roboty ? Mam Vaga i srednie pojęcie o nim i o diagnostyce .

kolejne pytanie . czy taka sutuacja moze swiadczyc o tym ze poduszki były wymienione ze względu na jakiegos dzwona ? czy moze to byc spowodowane tylko tym ze poprzedni własciciel wymienił np kierownice na mutlifunkcyjna i zapomniał o takim szczególe jak wprogramowanie airbaga ?


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli kiera była wymienina ,możliwe że jest złe kodowanie ,uszkodzona taśma airbag,po dzwonie by świeciła cały czas lub wcale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej świadczy o wymianie sterownika SRS lub grzebaniu w liczniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobrze . ale powiedzcie mi od czago zacząc ? jak usunąc ten błąd ? rozbierac auto i patrzec na kable czy jakos to vagiem diagnozowac ? moze trzeba przyuczyć kompa?

---------- Post dopisany 22-04-2013 at 20:16 ---------- Poprzedni post napisany 20-04-2013 at 11:02 ----------

Witam . dzis probowałem przyuczyc kompa numeru vin . robiłem to tym sposobem

wszedłem w air bag 15

tam w adaptacje 10

następnie wpisalem kanał 081

i wprowadziłem wartość 02905

schematycznie

wpisujemy 081 i klikamy read wczytuje sie 081

okienko niżej

wpisujemy wartość 02905 klikamy test wczytuje sie 2905

klikamy save

klikamy done

niestety u mnie po tej operacji wyskakuje ERROR <a  href=http://img854.imageshack.us/img854/7240/airbagbd.png' alt='airbagbd.png'> Uploaded with ImageShack.us[/img]

mozecie powiedziec mi dlaczego ? co robie zle ?

zaznaczam ze jak sprawdzam błędy to wyskakuja mi 3

00474 - Control Module for Immobilizer

004 - No Signal/Communication - Intermittent

01794 - Control Module Incorrect Chassis (VIN) Number

000 - - - Intermittent

01222 - Crash Sensor Side Airbag: Passenger Side (G180)

011 - Open Circuit - Intermittent

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik G180 - blad 01222 : Techniczne (archiwum) - Najwieksze forum uzytkownikow aut Volkswagen Golf - co prawda tak jest w golfie ,w a4 ten czujnik jest w środkowym słupku może też ci siada lub coś nie łączy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o wodzisz . moze gdzies przetarty kabel . trzeba bedzie rozebrac i zobaczyc a co z reszta błędów ? myslisz ze to tylko to jest powodem tej swiecącej sie kontrolki ? dlaczego nie chce przyuczyc sie VINU ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłączam się pod temat mam ten sam problem bład 01749 (tak mi w głowie świta nie pamiętam dokładnie) pamiętam za to jego opis niezgodność sterownika poduszek z numerem nadwozia. co zrobiłem? otóż błedu nie udało się wcale wykasować. kodowanie na nowo też nie dawało rady... kupiłem następny sterownik błąd jest nadal ten sam jednak da się go usunąć niestety po kolejnym odpaleniu 15 minut i znów..... mam tylko ten jeden błąd poratujcie mnie bo chcę sprzedac autko i nie wiem co dalej a nie jestem z tych co kontrolki przepalaja... czekam na ratunek i dziekuje za rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Miałem ten sam problem ze swoja B6 . Napisze co pamiętam jak zostało to naprawione . Przyuczanie vin w samych poduszkach nie pomagało z tego co pamiętam trzeba było przyuczyć jeszcze inne elementy samochodu pod vin . Dokładnie nie pamiętam bo robił mi to znajomy z forum Wielki1980. Próbujcie i mam nadzieje ze coś chociaż Troszeczkę pomogłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak miałem vaga starego nie mogłem przyuczyć kupiłem vcds-a i od razu śmigło miałem tak samo moim zdaniem to vin :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiecie licznika nie mialem raczej cofanego sam auto przywozilem mam ksiazke itd.. z tamtego watku wynika ze sterownik silnika nie ma przypisanego numeru vin o to tez moze chodzic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak miałem vaga starego nie mogłem przyuczyć kupiłem vcds-a i od razu śmigło miałem tak samo moim zdaniem to vin :wink:
Racja musi być dobry kabel zwykłym kkl-em nie poszło
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie było tak że woda stała w podłodze i robiła zware co wykasowałem błędy to na nowo robilo sie to samo. woda lala się pod uszczelke oslony jednostki sterujacej do kabiny. silikon zwykly w tubce na uszczelke i bedzie sucho. trzeba tylko spuscic wode otworami spustowymi i osuszyc kable

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie był problem ale juz go rozwiazałem . przyuczenie vin nic nie dawało bo vin w liczniku był skopany . trzeba było prowadzic prawidłowy numer vin do licznika i dopiero wtedy przyuczyc sterownik poduszek . inaczej nie pojdzie . najpierw sprawdzcie czy jaki macie numer vin w liczniku i czy jest cały i czy pokrywa sie z tym w dowodzie rejestracyjnym , u mnie brakowało 2 ostatnich cyferek i dlatego nie chciał sie przyuczyc sterownik poduszek . Po naprawie viny w liczniku (kabel VAG CAN PRO ) sterownik poduszek chwycił spokojnie vin i problem z głowy . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie był problem ale juz go rozwiazałem . przyuczenie vin nic nie dawało bo vin w liczniku był skopany . trzeba było prowadzic prawidłowy numer vin do licznika i dopiero wtedy przyuczyc sterownik poduszek . inaczej nie pojdzie . najpierw sprawdzcie czy jaki macie numer vin w liczniku i czy jest cały i czy pokrywa sie z tym w dowodzie rejestracyjnym , u mnie brakowało 2 ostatnich cyferek i dlatego nie chciał sie przyuczyc sterownik poduszek . Po naprawie viny w liczniku (kabel VAG CAN PRO ) sterownik poduszek chwycił spokojnie vin i problem z głowy . :)

To dobrze Ci mówiłem na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich niedawno w mojej b6 2003 rok zmienilem licznik na kolor ale od tego czasu mam problem z poduszkami :facepalm:.po jakims czasie jazdy zapala sie lampka pozniej znowu znika i tak na zmiane.Patrzylem sa dwa bledy zwiazane z licznikiem jeden to cos z immobilizerem a drugiego niepamietam ale sprawdze i podam dokladne kody.I mam pytanie czy elektryk mogl cos zle zrobic przy zmianie licznika??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...