Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z kontrolka poduszek Zapala sie po 15 minutach jazdy


kubajvc

Rekomendowane odpowiedzi

. Channel 081: Vehicle Data Learning

To start the process for vehicle data (VIN) learning, enter/save 00111 as new value.

Witam wszystkich niedawno w mojej b6 2003 rok zmienilem licznik na kolor ale od tego czasu mam problem z poduszkami :facepalm:.po jakims czasie jazdy zapala sie lampka pozniej znowu znika i tak na zmiane.Patrzylem sa dwa bledy zwiazane z licznikiem jeden to cos z immobilizerem a drugiego niepamietam ale sprawdze i podam dokladne kody.I mam pytanie czy elektryk mogl cos zle zrobic przy zmianie licznika??

trzeba przyuczyć moduł kierownicy do auta

Channel 081: Vehicle Data Learning

To start the process for vehicle data (VIN) learning, enter/save 00111 as new value.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za szybka odp przekaze to elektrykowi ale boje sie ze niezrozumi pozdrawiam

---------- Post dopisany at 22:30 ---------- Poprzedni post napisany at 22:19 ----------

Tak mysle i niewiem czy dobrze mysle rozumiem ze trzeba modul kierownicy przyuczyc do licznika i do poduszek czy tylko do tej od kierownicy??Sorki za tyle pytan ale musze to jakos wytlumaczyc elektrykowi by jeszcze wiekszego balaganu nie narobil bo poki co on niewie co moze byc powodem tej lampki.Pozdrawiam pojechalbym gdzie indziej ale niema gdzie:facepalm:

---------- Post dopisany 21-09-2013 at 13:13 ---------- Poprzedni post napisany 20-09-2013 at 22:30 ----------

Dzisiaj podlaczylem komputer i sa dwa bledy 01794,00474 moze teraz bedzie jasniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za szybka odp przekaze to elektrykowi ale boje sie ze niezrozumi pozdrawiam

---------- Post dopisany at 22:30 ---------- Poprzedni post napisany at 22:19 ----------

Tak mysle i niewiem czy dobrze mysle rozumiem ze trzeba modul kierownicy przyuczyc do licznika i do poduszek czy tylko do tej od kierownicy??Sorki za tyle pytan ale musze to jakos wytlumaczyc elektrykowi by jeszcze wiekszego balaganu nie narobil bo poki co on niewie co moze byc powodem tej lampki.Pozdrawiam pojechalbym gdzie indziej ale niema gdzie:facepalm:

---------- Post dopisany 21-09-2013 at 13:13 ---------- Poprzedni post napisany 20-09-2013 at 22:30 ----------

Dzisiaj podlaczylem komputer i sa dwa bledy 01794,00474 moze teraz bedzie jasniej.

Kolego poczytaj o tym miałem te same błędy i ten artukuł mi pomógł.

VCDS / VAG-COM: uitleg - tips - trics

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze to ciezki temat moze ktos jeszcze cos podpowiedziec u mnie to co wszyscy tu pisza nie pomaga koszty naprawy to ok 250 zl + wycieczka do poznania czyli sporo moze jest ktos kto to jakos ogarnie dowiedzialem sie ze sensor trzeba wyjac i pozniej cos z nim w aucie zrobic czekam na wiadomosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mozecie opisac jak zmienic ten vin w liczniku bo moj elektryk niewie o co chodzi a tu w irlandii nie ma wyboru wiec jestem uzalezniony od niego:kwasny: jakis czas temu zmienil mi licznik a teraz mam problem z lampka od poduch wiec bardzo prosze pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to starego kotleta odgrzebałeś....

sprawdź wtyczkę pod siedzeniem pasażera:

http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/01222

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobrze . ale powiedzcie mi od czago zacząc ? jak usunąc ten błąd ? rozbierac auto i patrzec na kable czy jakos to vagiem diagnozowac ? moze trzeba przyuczyć kompa?

---------- Post dopisany 22-04-2013 at 20:16 ---------- Poprzedni post napisany 20-04-2013 at 11:02 ----------

Witam . dzis probowałem przyuczyc kompa numeru vin . robiłem to tym sposobem

wszedłem w air bag 15

tam w adaptacje 10

następnie wpisalem kanał 081

i wprowadziłem wartość 02905

schematycznie

wpisujemy 081 i klikamy read wczytuje sie 081

okienko niżej

wpisujemy wartość 02905 klikamy test wczytuje sie 2905

klikamy save

klikamy done

niestety u mnie po tej operacji wyskakuje ERROR http://img854.imageshack.us/img854/7240/airbagbd.png Uploaded with ImageShack.us

mozecie powiedziec mi dlaczego ? co robie zle ?

zaznaczam ze jak sprawdzam błędy to wyskakuja mi 3

00474 - Control Module for Immobilizer

004 - No Signal/Communication - Intermittent

01794 - Control Module Incorrect Chassis (VIN) Number

000 - - - Intermittent

01222 - Crash Sensor Side Airbag: Passenger Side (G180)

011 - Open Circuit - Intermittent

Kolego blad 01222 oznacza ze masz klopot z poduszka fotela pasazera.

Przeczysc styki kostki pod fotelem w podlodze.

Zajmij sie tez kostka pod siedziskiem fotela ona czesto traci polaczaczenie i pojawia sie blad.

Kostke pod siedziskiem mozesz usunac i polutowac przewody na stale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrzuć cały błąd ... wszystko co tam jest napisane

spróboj :

Airbag(15) ->Adaptacja(10) -> Grupa 00 -> Wykonaj

prawdopodobnie trzeba będzie szukać czujnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...