Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Głośne łożysko.(chyba)


idziollo

Rekomendowane odpowiedzi

Od pewnego czasu dzieje się coś dziwnego.Po przekroczeniu ok 50kmh słychać z przodu metaliczny szum który wzrasta z szybkością,jeśli zjadę poniżej ok.50 znowu zanika.Na postoju silnik chodzi jak pszczółka na każdych obrotach,nie ma zakłóceń.Wymieniałem niedawno opony na nówki(dębica navigator)ale to chyba nie to.Jak sprawdzić łożyska kół?,może brak smarowania?może to coś innego za skrzynią? :facepalm:Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz olej w skrzyni .podnies auto i poruszaj kolem z ktorego uwazasz ze szum sie pojawia na boki czy ma luzy czy lata,zakrec nim tez . A powiem Ci ze wymienialem opony na debice i rozwalaja sie od srodka i od zewnatrz takze dobrze popatrz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poprzednich oponach też miałeś te objawy?W zakrętach też Ci huczy,albo cichnie jak skręcasz w prawo/lewo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaczelo Ci wyc po wymianie na szersze letnie kapcie zapewne ..wiekszy cieżar i opór na droge i łozysko sie odzywa ..tez tak miałem o przy 80km/h to już radio pogłoszone pzrestawało pomagac;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj podniosłem przód z jednej i drugiej strony.Luz jest prawie niewyczuwalny,czyli taki jak powinien być,lekko słychać momentami klocki nic poza tym.Spróbuje zajrzeć do skrzyni.Ale z tego co piszecie to chyba jednak opony(moje są całoroczne)U mnie radia też nie idzie słuchać przy tym szumie.Dzięki.

---------- Post dopisany 29-04-2013 at 14:45 ---------- Poprzedni post napisany 20-04-2013 at 07:59 ----------

Zmieniłem na przodzie koła na stare i dalej to samo.Jednak to łożysko chyba prawe(przy skręcie na prawo jest głośniej)Już zamówiłem,ale jak wymienić? nigdzie nie mogę znaleźć jakiejś instrukcji.Może ktoś już to robił?Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj podniosłem przód z jednej i drugiej strony.Luz jest prawie niewyczuwalny,czyli taki jak powinien być,lekko słychać momentami klocki nic poza tym.Spróbuje zajrzeć do skrzyni.Ale z tego co piszecie to chyba jednak opony(moje są całoroczne)U mnie radia też nie idzie słuchać przy tym szumie.Dzięki.

---------- Post dopisany 29-04-2013 at 14:45 ---------- Poprzedni post napisany 20-04-2013 at 07:59 ----------

Zmieniłem na przodzie koła na stare i dalej to samo.Jednak to łożysko chyba prawe(przy skręcie na prawo jest głośniej)Już zamówiłem,ale jak wymienić? nigdzie nie mogę znaleźć jakiejś instrukcji.Może ktoś już to robił?Z góry dzięki.

łozysko nie musi mięc luzu a moze szumieć, sam mialem tak ze po wpadnięciu w dziure zaczeło szumiec łozysko, po wymiane sprawdzałem je to 0 luzów i chodzi lekko i cicho, a na aucie pod obciążeniem buczało.

Do wymiany łożysk musisz wykręcić całą zwrotnice, stare łożysko wybić, a nowe tylko i wyłącznie wprasowac na prasie, bo przy wbijaniu mozna je uszkodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...