Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piszczenie w głosnikch


Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy dziś zamontowałem car audio w swoim aucie. Wszystko pięknie ale po włączeniu radia i przekręceniu kluczyka na zapłon zaczyna piszczeć w głośnikach. Tak samo jest przy zmianie biegów lub dodawanie gazu, jest piszczenie. Głośniki mam 13 power bass zwrotnicami wzmacniacz blaupunkt 4100 kondensator 1F Kable grube crunch- puszczone w jednym progiem razem z sygnałowymi. Dodam że głośniki są podłączone pod wzmacniacz. Co może być przyczyną? kable puszczone razem z sygnałowymi? czy może jakiś inny problem? Z góry dziękuje za odpowiedzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy akurat to może być przyczyną ale kiedyś jak miałem u siebie tylko w innym aucie wzmaka i mocną tubę to też miałem zakłócenia typu jakieś szelesty i trzaski i u mnie okazało się że winą było że wszystkie kable szły w jednym progu po zmianie że sygnałowe szły osobno to od razu jak ręką odjął wiec może najpierw spróbuj je rozdzielić i daj znać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro to zrobie... i zobaczymy co to da...

nie wiem czy akurat to może być przyczyną ale kiedyś jak miałem u siebie tylko w innym aucie wzmaka i mocną tubę to też miałem zakłócenia typu jakieś szelesty i trzaski i u mnie okazało się że winą było że wszystkie kable szły w jednym progu po zmianie że sygnałowe szły osobno to od razu jak ręką odjął wiec może najpierw spróbuj je rozdzielić i daj znać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wina "+" z sygnalowymi razem w jednej wiazce ja u siebie mam + i glosnikowy od strony kierowcy a sygnalowe z kabelkiem glosnikowym drugich drzwi od strony pasazera i jest ok nie ma piskow i "obrotow " silnika,i zwroc uwage zeby kabel + nie krzyzowal sie z sygnalowym juz przy samym wzmaku bo to tez moze byc przyczyna niepozadanych dzwiekow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wina "+" z sygnalowymi razem w jednej wiazce ja u siebie mam + i glosnikowy od strony kierowcy a sygnalowe z kabelkiem glosnikowym drugich drzwi od strony pasazera i jest ok nie ma piskow i "obrotow " silnika,i zwroc uwage zeby kabel + nie krzyzowal sie z sygnalowym juz przy samym wzmaku bo to tez moze byc przyczyna niepozadanych dzwiekow

wina byla kabli pusciłem drugą stroną i teraz jest idealnie zero pisków czy jakikolwiek szumów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...