Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wyząbkowane opony, wyciszanie opon, wyrównywarka bieżnika, ściernica bieżnika


Djuber

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem używane opony i dwie z nich są wyząbkowane - powyżej 70 km/h huczą. Znalzałem tylko kilka miejsc (w Polsce), gdzie na specjalnej maszynie (podobnej do tej, na której się wyważa opony) wyciszają/ścierają wyząbkowany bieżnik opon - w sobotę jadę oddać opony ale przed tym chciałem zapytać czy ktoś korzystał z takich usług? Lub czy ktoś wie gdzie w okolicach Warszawy świadczą takie usługi?

Czy to faktycznie wyrównuje bieżnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddaj te opony temu od którego kupiłeś i kup inne (nowe) i będziesz miał spokój przez 6 lat.

Że też chce ci się bawić w jakieś ścierania itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony, kóre kupiłem mają 6mm bieżnika DOT 2010 - jeśli uda się je wyrównać to może nie 6 lat :) ale 2-3 sezony pojeżdżę i nawet doliczając koszt wyrównania, komplet używek będzie mnie kosztował niewiele więcej niż jedna nowa taka opona - tak więc ze względów ekonomicznych spróbuję. Ale dzięki za zainteresowanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarnów, Lublin, Białystok i Olsztyn - niestety w Mazowieckim niczego nie znalazłem. Dzwoniłem też do dystrybutora tych maszym i potwierdzili, że z Mazowieckiego jeszcze nikt takiej maszyny od nich nie kupił.

Cena od 45-60 zeta za sztukę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarnów, Lublin, Białystok i Olsztyn - niestety w Mazowieckim niczego nie znalazłem. Dzwoniłem też do dystrybutora tych maszym i potwierdzili, że z Mazowieckiego jeszcze nikt takiej maszyny od nich nie kupił.

Cena od 45-60 zeta za sztukę.

to samo znalazłem. szukam jeszcze tam gdzie bieżnikują bo może mają taki sprzet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka firma z Tarnowa ??

Bieżnik

---------- Post dopisany at 11:26 ---------- Poprzedni post napisany at 11:25 ----------

Tarnów, Lublin, Białystok i Olsztyn - niestety w Mazowieckim niczego nie znalazłem. Dzwoniłem też do dystrybutora tych maszym i potwierdzili, że z Mazowieckiego jeszcze nikt takiej maszyny od nich nie kupił.

Cena od 45-60 zeta za sztukę.

to samo znalazłem. szukam jeszcze tam gdzie bieżnikują bo może mają taki sprzet

Daj znać jak na coś trafisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W necie jest informacja o tych firmach:

Olsztyn

Opony i Mechanika - Serwis Walesiak Olsztyn - Serwis opon i felg

Białystok

TOMKIEWICZ OPONY

Lublin

SERWIS OPON: Wynagrodzenia

---------- Post dopisany at 11:48 ---------- Poprzedni post napisany at 11:32 ----------

Hubert wyczyść skrzynkę bo masz pełną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

+ Tarnów, i w Białymstoku jest jeszcze jeden zakład ale jak dla mnie niewiele to zmienia, "we stolycy" nie mają takiej maszyny!!! :(

"Panie Premierze - jak tu żyć?!?!!"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwa z rzedu hamowania z 200km/ h do zera i nic więcej nie trzeba z nimi robic :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwa z rzedu hamowania z 200km/ h do zera i nic więcej nie trzeba z nimi robic :decayed:

tiaaa

co 5 cm poprzeczny rowek:grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaaa... zapomniałem dodać, tarcze i klocki tez będa gładkie .... :decayed:

i fioletowe :polew::polew::polew::polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj ogarnąłem temat wyząbkowanych opon

Naprawa wyząbkowanych opon - YouTube

Otwieraj zakład.... i nie potrzebna ściernica za kilkadziesiąt koła :-)))))

Ja dziś (za chwilę) odbieram moje opony - na szczęcie dogadałem się ze sprzedawcą, pokrył koszty.

---------- Post dopisany 14-05-2013 at 16:06 ---------- Poprzedni post napisany 12-05-2013 at 20:36 ----------

Założyłem i opony "ucichły" :)

Czy sposobem Buby czy na specjalnej maszynie da się uratować wyząbkowane opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile ubyło? Nie mierzyłem ale nie jest to jakaś odczuwalna grubość (przynajmniej u mnie). Środek zostawiłem bez ruszania. Opony się na samych bokach najczęściej ząbkują.

Opony faktycznie ucichły. Jeszcze nie sprawdzałem jak przy większych prędkościach. Robiliśmy już ten zabieg w 4 samochodach i każdy stwierdził że warto to zrobić i że przestały wyć:decayed:

---------- Post dopisany at 17:14 ---------- Poprzedni post napisany at 17:11 ----------

Tutaj fajnie wiadać jak diax podskakuje na ząbkach

Jak przestanie podskakiwać to juz jest dobrze. Trzeba ręką przejechać i sprawdzić czy są różnice wysokości bieżnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...