Skocz do zawartości
IGNOROWANY

jak przerobic schowek na klimatyzowany Prosze o POMOC


skorapl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. jak w temacie. mam pytanie. Czy da sie przerobic zwykly schowek na klimatyzowany?? jeżeli tak to prosze o mała pomoc.

P.S jeżeli w zlym dziale zadaje pytanie prosze o przeniesienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:a na jakiej zasadzie to dziala,czy tylko wtedy jak jest wlaczona klimatyzacja,czy bez tez bedzie chlodzilo:eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopek nie ma znaczenia na jaką temperaturę ustawisz klimatronik , zawsze dmucha zimnym :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mam pytanie do tych co tak przerobili schowek, a mianowicie czy na ściankach nie osadza sie wilgoć i nie skrapla się w środku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tak zrobiony schowek żadna wilgoć się nie osądzać to nie lodowka że masz minusowe temp. W roli wyjaśnienia ten schowek tylko podtrzyma temp schlodonego napoju jak wlozysz ciepły to musialbys 200km przejechac żeby się schlodzil :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nazwa mówi wiele "klimatyzowany schowek" w skrócie:jaka temperatura na nawiewie taka w schowku poprostu rurka wychwytuje cześć powietrza z nawiew do schowka i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopek nie ma znaczenia na jaką temperaturę ustawisz klimatronik , zawsze dmucha zimnym :naughty:

no to fajnie,dzieki za odp:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nazwa mówi wiele "klimatyzowany schowek" w skrócie:jaka temperatura na nawiewie taka w schowku poprostu rurka wychwytuje cześć powietrza z nawiew do schowka i tyle
Kopek nie ma znaczenia na jaką temperaturę ustawisz klimatronik , zawsze dmucha zimnym :naughty:

Tak nawiasem to która z tych teorii jest w końcu prawdziwa temperatura w schowku jest zalezna od ustawionej temp na klimatroniku czy do schowka zawsze będzie wiało chłodem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tak zrobiony schowek żadna wilgoć się nie osądzać to nie lodowka że masz minusowe temp. W roli wyjaśnienia ten schowek tylko podtrzyma temp schlodonego napoju jak wlozysz ciepły to musialbys 200km przejechac żeby się schlodzil :-P

wrzuciłem ciepły napój po ok 1godz jazdy dość mocno się schłodził ,ale mam ori lodówkę

---------- Post dopisany at 07:08 ---------- Poprzedni post napisany at 07:04 ----------

nazwa mówi wiele "klimatyzowany schowek" w skrócie:jaka temperatura na nawiewie taka w schowku poprostu rurka wychwytuje cześć powietrza z nawiew do schowka i tyle
Kopek nie ma znaczenia na jaką temperaturę ustawisz klimatronik , zawsze dmucha zimnym :naughty:

Tak nawiasem to która z tych teorii jest w końcu prawdziwa temperatura w schowku jest zalezna od ustawionej temp na klimatroniku czy do schowka zawsze będzie wiało chłodem ?

sprawdzałem , po zmianie temperatury na klimatroniku ,w schowku nic się nie zmienia ,cały czas leci zimne, jedynie możesz zamknąć dopływ powietrza do schowka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby nie zakładać nowego tematu .

Czym rożni się lodówka w schowku od klimatyzowanego schowka ????

szukałem szukałem i odnośnie typowej lodówki praktycznie nic nie znalazłem. :shock3:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego schowek klimatyzowany to podpięta instalacja do chłodzenia schowka (czyli rurka + regulator nawiewu)

5u19.jpg

Schowek z lodówką to ta sama instalacja do chłodzenia z tym, że zamiast przestrzeni schowka jest coś na wzór lodówki (izolacja + plastikowe wnętrze)

63b8.jpg

wfvb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mnie zastanawialo czy ktos korzysta z tego ze jest klimatyzowany schowek. Naprawde trzeba wiele km przejechac zeby cos minimalnie schlodzic. Na codzien to jest zbedny bajer. Zmieniarka plyt juz jest duzo lepsza opcja jezeli chodzi o przydatnosc. A na dluzsze trasy mozna poprostu podpiac tak samo skuteczna lodowke pod zapalniczke... Ciekawe co kieruje takimi osobami ktore robia takie mody zeby doprowadzic do schowka rurke z klimy. "komfort psychiczny?" bo uzytecznosc tego raczej ejst zerowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że tu raczej chodzi o utrzymanie niskiej temperatury napoju, który jest już schłodzony. Bo faktycznie aby coś się schłodzilo to trzeba z godzinę jechać;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile piw wchodzi do takiego schowka ? jedno ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno piwo… 2 małe Nestae… ogólnie miejsca wiele nie ma, ale ja zawsze jakiś półlitrowy napój w środku mam i opcja druga(schowek klimatyzowany z plastykową izolacją) z postu worm87 naprawdę robi robotę.

Wiadomo, że na 10minutowym dojeździe do pracy nic nie zdziałasz. Choć w drugą stronę… wychodząc z samochodu na krótszy czas temperatura się*utrzymuje.

Nie robie dziennie setek kilometrów, ale jak już wsiadam do samochodu to kawałek jadę a wtedy naprawdę miło jest wiedzieć, że w schowku zawsze leży zimna woda/whatever, a taka rzeczywiście wtedy jest.

Miła opcja jak już*jest… ale jakbym miał wkładać to może rzeczywiście lepiej lodówka 12V do bagażnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No minusem podstawowym lodówki w schowku jest kompletny brak miejsca na inne grat. A zakładam że aż takiej tragedii nie ma z tym chłodzeniem w porównaniu do klimatyzowanego, co?

Jeśli chodzi o lodówkę w bagażniku to dobre rozwiązanie ale kto wozi lodówkę codziennie? A przecież o takie zastosowanie nam tu chodzi. To nie jest biwakowa lodówa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak masz ten klimatyzowany to miejsca jest tyle co w normalnym także oprócz jakiegoś napoju możesz inne graty też wrzucić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź i wytłumaczenie . Myślałem że przy schowku z lodówką jest jakiś dodatkowy układ chłodzący a tu okazuje się że jest tylko lepsza izolacja kosztem praktycznie pozbycia się schowka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...