Skocz do zawartości
IGNOROWANY

JAK ROZPOZNAĆ JAKI TO KOLOR?????pilne


piotraudi

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM musze wymienić drzwi i chcem dobrać element zgodny z lakierem jaki mam na swoim aucie.u mnie jest LZ9W EBONYSWARSPERFEKT czy jakoś tam:)

lecz na szrotach w pobliżu maja elementy ale nie znają kodu lakieru na tych elementach ponieważ jak mówią bude i dokumenty sprzedali!!!

czy sa jakes dodatkowe oznaczenia np;na drzwiach chociażby nr vin czy cos po czym mozna dojsc do nr lakieru bo na oko to wiadomo jak moze być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takich informacji.

Najszybciej zdemontować klapkę wlewu paliwa i sprawdzić odcień z drzwiami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kod lakieru jest na wlepce pod siedziskiem kanapy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kod lakieru jest na wlepce pod siedziskiem kanapy

tak tylko pisałem ,ze budy nie mają .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź ze sobą kobietę.. one rozpoznają wszystkie kolory nawet takie o jakich facet nie słyszał. Tak na poważnie to musisz coś mieć od siebie, żeby porównać ( cześć) inaczej chyba nie da rady.

Możesz jeszcze pojechać autem na szrot i sprawdzić no chyba, że jest rozebrane :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swoim autem bym pojechał ale jest taki problem ,ze jest wiele odcieni boje sie zewyda mi sie ze jest ok a pozniej jednak wyjdzie ze znacznie widać roznice na elementach sasiadujacych,wiec dlatego chodzi mi o kod lakieru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze mozesz pomalowac element wlasnym kolorem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze mozesz pomalowac element wlasnym kolorem

zawsze auto zamiast jdenego koloru może mieć 10 takie gadanie

niektórzy maja zaje......e pomysły i propozycje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze mozesz pomalowac element wlasnym kolorem

zawsze auto zamiast jdenego koloru może mieć 10 takie gadanie

niektórzy maja zaje......e pomysły i propozycje

czego nie rozumiesz ?? skoro będzie w innym kolorze to pomalujesz na taki jakie masz auto :facepalm: masz problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba to logiczne i zrozumiałe dla osoby myślącej,że gdybym chciał malować element to bym sie nie pytał czy gdzieś jeszcze oprócz nalepek jest informacja o kodzie lakieru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotrekaudi wiem o co Ci chodzi, najlepiej byłoby dobrać element z takim samym lakierem bo wtedy nie musisz malować i odpadają dodatkowe koszty, a także pozostaje Ci oryginalna powłoka lakiernicza, ale myślisz Kolego że jak znajdziesz element z takim samym kodem lakieru to będzie identyczny jak na Twoim aucie? Może Ci się tak udać, ale weź pod uwagę że element ze szrotu może pochodzić z samochodu użytkowanego przez kilka lat np.: na południu Włoch czy Francji gdzie słońce na pewno miało wpływ na przynajmniej lekkie odbarwienie lakieru. Kupisz taki element z kodem lakieru który potrzebujesz a po zamontowaniu może się okazać że i tak jest różnica w odcieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba to logiczne i zrozumiałe dla osoby myślącej,że gdybym chciał malować element to bym sie nie pytał czy gdzieś jeszcze oprócz nalepek jest informacja o kodzie lakieru

najpierw prosisz o poradę a jak ci ludzie podpowiadają rozsądnie to jeszcze masz pretensje. Skoro wiesz lepiej to po co pytasz?

MAsz wyraźnie napisane na początku, że nie ma dodatkowych oznaczeń na elementach i pozostaje ci dobieranie na oko mając coś ze swojego auta w ręku. Jak trafisz w odcień to dobrze, jak nie trafisz to przemalujesz element. Innej opcji nie ma. Chyba, że weźmiesz element do lakiernika co potrafi komputerowo dobierać odcień to ci powinien powiedzieć czy z twojego elementu i tego co kupujesz daje mu to samo czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego marekg prosiłem o poradę ale jak czytam posty typu jak nie bedzie pasować to pomalujesz to mnie szlak trafia!!! zostało napisane jasno jak rozpoznać jaki to kolor a nie co zrobić jak bede miał inny kolor drzwi (chyba to logiczne ,że pomalować) ale jak byś przeczytał cały wątek od początku to byś sie dowiedział ,że chcę dobrać element a nie go malować!

---------- Post dopisany at 14:34 ---------- Poprzedni post napisany at 14:31 ----------

piotrekaudi wiem o co Ci chodzi, najlepiej byłoby dobrać element z takim samym lakierem bo wtedy nie musisz malować i odpadają dodatkowe koszty, a także pozostaje Ci oryginalna powłoka lakiernicza, ale myślisz Kolego że jak znajdziesz element z takim samym kodem lakieru to będzie identyczny jak na Twoim aucie? Może Ci się tak udać, ale weź pod uwagę że element ze szrotu może pochodzić z samochodu użytkowanego przez kilka lat np.: na południu Włoch czy Francji gdzie słońce na pewno miało wpływ na przynajmniej lekkie odbarwienie lakieru. Kupisz taki element z kodem lakieru który potrzebujesz a po zamontowaniu może się okazać że i tak jest różnica w odcieniu.

kolego już mam ten element dobrałem osobiście pojechałem autem i jest ok czy w deszczu ,czy słońcu nie widać różnicy zobaczymy jak będzie po woskowaniu

w kązdym bądz razie warto pojeżdzić po szrotach i spróbować dobrać pod kolor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli dobrze mówiłem, żeby pojechać autem... :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego marekg prosiłem o poradę ale jak czytam posty typu jak nie bedzie pasować to pomalujesz to mnie szlak trafia!!! zostało napisane jasno jak rozpoznać jaki to kolor a nie co zrobić jak bede miał inny kolor drzwi (chyba to logiczne ,że pomalować) ale jak byś przeczytał cały wątek od początku to byś sie dowiedział ,że chcę dobrać element a nie go malować!

---------- Post dopisany at 14:34 ---------- Poprzedni post napisany at 14:31 ----------

piotrekaudi wiem o co Ci chodzi, najlepiej byłoby dobrać element z takim samym lakierem bo wtedy nie musisz malować i odpadają dodatkowe koszty, a także pozostaje Ci oryginalna powłoka lakiernicza, ale myślisz Kolego że jak znajdziesz element z takim samym kodem lakieru to będzie identyczny jak na Twoim aucie? Może Ci się tak udać, ale weź pod uwagę że element ze szrotu może pochodzić z samochodu użytkowanego przez kilka lat np.: na południu Włoch czy Francji gdzie słońce na pewno miało wpływ na przynajmniej lekkie odbarwienie lakieru. Kupisz taki element z kodem lakieru który potrzebujesz a po zamontowaniu może się okazać że i tak jest różnica w odcieniu.

kolego już mam ten element dobrałem osobiście pojechałem autem i jest ok czy w deszczu ,czy słońcu nie widać różnicy zobaczymy jak będzie po woskowaniu

w kązdym bądz razie warto pojeżdzić po szrotach i spróbować dobrać pod kolor

No i ekstra; to było najlepsze rozwiązanie :wink: bo po samym kodzie to mógłby się okazać zonk po zamontowaniu bo gryzło by się odcieniem od reszty elementów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nie rozpoznasz koloru, najlepiej przez porównanie, ja popełniłem ten błąd i teraz muszę lakierować cały błotnik chociaż niby jest w kolorze, więc nawet gdybyś był w stanie określić jaki to kolor to i tak nie do końca powinieneś się tym sugerować. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...