Skocz do zawartości
IGNOROWANY

STAG 4, migająca dioda przez kilka minut po zgaszeniu samochodu


Daniel131

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Od pewnego czasu mam pewien dziwny problem z instalacją STAG 4, wtryski i reduktor AC. Otóż po zgaszeniu samochodu przez kilka minut jeszcze świecą się diody od wskaźnika gazu oraz mruga zielona dioda wskazująca bena/lpg. Po kilku minutach normalnie wszystko gaśnie. W czym może być problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie martw się. Też tak mam. Po prostu ten wyświetlacz pobiera tak znikomą ilość prądu że świeci się po zgaszeniu auta dzięki resztkom prądu które zostały "w instalcji". Jego śiecenie po zgaszeniu nie odbywa się się poprzez pobór "świeżego" prądu z akumulatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie powinno tak być-po wyłączeniu zapłonu diody powinny zgasnąć

może źle podłączony + po stacyjce a wtedy może zdarzyć się tak,że sterownik dostaje sygnał i może nie podomykać cewek na listwie wtryskowej i gaz może się dostawać do dolotu a wtedy może ciężko odpalać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obowiązkowy przegląd, żadne cuda niewidy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak nie ma. Może tak jak koledzy sugerują złe podłączenie ale predzej stag zgłasza jakiś problem , np. przegląd instalacji. Od kiedy tak masz ? Obowiazkowa wizyta u gaziarza i podpięcie pod kompa.

Tapnięte z Note 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dzięki wszystkim za odpowiedź. A no od jakiegoś meisiąca mam taką przypadłość. Instalację mam od grudnia. Przejechane ok 6tys km. Podejrzewam, że być może jest to związane z elektryką ponieważ czasem te diody gasną wraz z wyłączeniem zapłonu a czasem migają sobie jeszcze przez kilka sekund do kilku minut. Aby wyłączyć diody mogę nacisnąć B/G, wtedy od razu wszystkie gasną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuźwa też tak mam i nie wiem co to może być. Jak we wtorek zapytam gazownika, to dam tu znać :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gazownik stwierdził, że jak jest plus pociągnięty od wtrysków to tak się dzieje i jest to normalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak się ma STAG4 do AEB ?

Jaki koszt takiej instalki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AEB ma 150 km?

tam gdzie mi montowali na hanie niebieskiej wyszloby Cie około 2800-3000

ale jak znajomi patrzą pod maskę to pytają gdzie ten gaz ;)

PS. Ty z tego cycowa koło Urszulina pojezierze włodawskie?xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AEB ma 150 km?

tam gdzie mi montowali na hanie niebieskiej wyszloby Cie około 2800-3000

ale jak znajomi patrzą pod maskę to pytają gdzie ten gaz ;)

PS. Ty z tego cycowa koło Urszulina pojezierze włodawskie?xD

150km

ogólnie jak auto się zachowuje na STAGU 4 ?

jak z gwarancją na ile dają ?

PS. Nie z tego Cycowa :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gwarancja 2lata/100 tys km. przeglady co 10-15 tys km. jesli zaczniesz sam kombinowac to gwarancja przepada. tak wiec poszukaj dobrego zakladu zebys nie musial jezdzic po innych. ewentualnie moze byc warsztat partnerski to wtedy nie przepada gwarancja z tego co wiem.

jak sie zachowuje na stagu? tak jak na benzynie. poza tym wiele wiecej nie powiem bo u mnie dopiero tydzien zamontowany hehe. ale to przez to, ze kolejki maja 2 miesiące. a tak to pare aut zagazowanych w domu juz jest o ogolnie ok.

chlopaki wykryli mi wysokie korekty paliwowe na przegladzie przed montarzem i swierdzili ze to prawdopodobnie wina przeplywomierza. tam wiec logowanie auta itd i chyba faktycznie maja racje. na razie zagazowalem tak jak jest bo z kasa cienko, tak wiec wystroili na sonde szerokopasmowa, ale powiedzieli ze moze duzo palic i pasuje to ogarnac, po czym przyjechac na ponowne strojenie.

proponuje poszukaj lepiej dobrego zakladu, a nie patrz wykladniczo na cenę. wiadomo tez jest wazna, ale srednia instalacja zamontowana przez kogos z glowa bedzie lepiej pracowac od dobrych komponentow wrzuconych pod maske.

do Ciebie jesli stag to 4plus (czasem wciskaja eco). ale pomysl tez nad techem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AEB ma 150 km?

tam gdzie mi montowali na hanie niebieskiej wyszloby Cie około 2800-3000

ale jak znajomi patrzą pod maskę to pytają gdzie ten gaz ;)

PS. Ty z tego cycowa koło Urszulina pojezierze włodawskie?xD

150km

ogólnie jak auto się zachowuje na STAGU 4 ?

jak z gwarancją na ile dają ?

PS. Nie z tego Cycowa :grin:

może lepiej Stag 4 Qbox tutaj możesz Sobie poczytać AC Spółka Akcyjna - Autogaz, LPG, autoczęści

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem Staga 4plus i jak zamieniłem na Qboxa,auto zaczęło lepiej jechać

---------- Post dopisany at 23:20 ---------- Poprzedni post napisany at 23:18 ----------

mam możliwość podmian sterowników ale pozostanę przy Qboxie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm to ciekawe, zwlaszcze ze 1,8 to i na eco pojedzie jesli sie go prawidlowo wystroi. no wlasnie 4 plus jest w zupelnosci wystarczajacy tylko podstawa to kumaty gazownik. wiadomo, jesli narzedzie (stereownik) lepsze to i latwiej nim dobry efekt uzyskac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co byś nie wrzucił to i tak pojedzie,napisałem że mam możliwości i z nich korzystam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...