Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jak Zaślepić EGR w 1.9 TDi

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Jedno ważnie pytanko do zaślepionych AFN.

Kopci wam bardziej ?

U mnie śmierdzi z rury jak skur....

Opublikowano

Ja właśnie zauważyłem, że po każdym zaślepieniu chmurka z tyłu była mniejsza niż na działającym EGR. Może masz jakąś niewielką nieszczelność? Jak pierwszy raz zaślepiałem EGR w 80 1Z to nie dokręciłem jednej śruby od zaślepki i auto kopciło bardzo mocno. Byłem przerażony, że coś jest nie tak a wystarczyło dokręcić śrubkę ;)

Opublikowano

Jedno ważnie pytanko do zaślepionych AFN.

Kopci wam bardziej ?

U mnie śmierdzi z rury jak skur....

Nie kopci ale śmierdzi "starym dieslem" i to dość mocno, dodam też że kat wywalony.

Może Ci kopci jak kolega wyżej napisał - mała nieszczelność dolotu?

Opublikowano

Jedno ważnie pytanko do zaślepionych AFN.

Kopci wam bardziej ?

U mnie śmierdzi z rury jak skur....

Nie kopci ale śmierdzi "starym dieslem" i to dość mocno, dodam też że kat wywalony.

Może Ci kopci jak kolega wyżej napisał - mała nieszczelność dolotu?

U mnie też egr wywalony , brak kata i też troszkę bardziej kopci szczególnie na zimnym silniku i też śmierdzi z wydechu starym klekotem

Opublikowano

Na logikę biorąc skoro nie dopala spalin drugi raz tzn, że będą one brudniejsze i bardziej szkodliwe dla środowiska ( bardziej kopci)

Dlatego dziwie się że po zaślepieniu piszą ludzie że im mniej kopci.

U mnie zaślepiony od x lat i kat wywalony. Śmierdzi jak z autosanu albo i gorzej. Zwłaszcza jak zimny.

A co do nieszczelności to jak sprawdzać najlepiej i gdzie ich szukać ?

Opublikowano

Na jaki kolor ci kopci?

Opublikowano

Czarno szary

Opublikowano

Czarno szary

U mnie raczej na jasno i biało

Opublikowano

Tak tak

jasno biało. Z tym że u mnie siedzą jeszcze oryginalne wtryski o to też może być powodem.

Pozdr.

Opublikowano

Tak tak

jasno biało. Z tym że u mnie siedzą jeszcze oryginalne wtryski o to też może być powodem.

Pozdr.

u mnie też są ori wtryski i zastanawiam się czy nie oddać ich do sprawdzenia

Edytowane przez Mario82A4

Opublikowano

Tak tak

jasno biało. Z tym że u mnie siedzą jeszcze oryginalne wtryski o to też może być powodem.

Pozdr.

u mnie też są ori wtryski i zastanawiam się czy nie oddać ich do sprawdzenia

Daj znać jak wyszło z tymi wtryskami ?

  • 3 miesiące temu...
Opublikowano

Siema,

Czy ktoś z was panowie, posiada może rys techniczny takiej zaślepki do EGRa?

Albo ma gdzieś na wierzchu wyjęty i może odrysować z uwzględnieniem najważniejszych wymiarów??

Czy obie zaślepi są identycznego rozmiaru?'

Zamiast uszczelek można użyć jakiegoś silikonu lub czegoś podobnego?

Pytam bo racuję w firmie, branży metalowej i mam możliwość zrobienia zaślepek samemu;)

Opublikowano

zaślepki nie są takie same

na wydechowy wygląda tak, ssący możesz sobie sam bez problemu odrysować ;)

6147421_f8bcidza.png

Opublikowano

zaślepki nie są takie same

na wydechowy wygląda tak, ssący możesz sobie sam bez problemu odrysować ;)

6147421_f8bcidza.png

Ja nie wiedząc, że są inne i kupiłem 2 takie same :decayed: ale w jednej zrobiłem otwór w kształcie fasolki i było git :wink:

Btw. zmieniłem kolektor na awx więc jak ktoś chce to mam 2 takie zaślepki :)

Opublikowano

Dzięki za info i foty!

Wczoraj wziąłem sprawy w swoje ręce i odręciłem EGR celem odrysowania łączeń.

Z rana wykorzystałem zaplecze firmowe i zaślepeczka 4mm z nierdzewki za całe 0zł jest gotowa do montażu (nie jest perfect ale robotę zrobi). Uszczelka za całe 6zeta do odbioru w Inter Carsie od ręki.

Jest jakaś różnica między zaślepieniem zaraz na kolektorze wydechowym a między wężem a samym EGRem??

Planuję wykonać tą drugą wersję.

Na logikę wydaje mi się że zaraz przy EGR będzie niższa temp i zaślepienie będzie trwalsze, mniej narażone na wypalenie uszczelki.

Edytowane przez Michał RdoM

Opublikowano

zaślepiaj kolektory

brat zaślepił przy zaworze i rozerwało rurkę łączącą

Opublikowano

I tu moja logika własnie padła.

Wielkie dzięki!!

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Zaslepilem egr. Nie wyskoczył błąd na kompie ale za to przepływomierz swiruje. Będzie to miało wpływ na cokolwiek czy po prostu olać sprawę i jeździć niczym sie nie przejmując?

Przymierzam sie do wymiany kolektora od sharana bo flansze juz mam ale nurtuje mnie to co sie dzieje z przeplywka.

Opublikowano

Zaslepilem egr. Nie wyskoczył błąd na kompie ale za to przepływomierz swiruje. Będzie to miało wpływ na cokolwiek czy po prostu olać sprawę i jeździć niczym sie nie przejmując?

Przymierzam sie do wymiany kolektora od sharana bo flansze juz mam ale nurtuje mnie to co sie dzieje z przeplywka.

ta przepływka zaczęła wariować dopiero po zaślepieniu czy porosty od starości? Jeśli nigdy jej nie wymieniałeś to porostu mogła zakączyć swój żywot
Opublikowano

Wymienialem. Z nią wszystko git na pewno.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.