Skocz do zawartości
IGNOROWANY

czy warto zmienić producenta oleju?


majko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od zakupu auta z przebiegiem 201 tys. i wymianie oleju (castrol edge 5w40) dolałem ogółem po 7 tys przejechanych 1 l oleju (teraz wskaźnik jest torchę powyżej połowy). Czy przy kolejnej wymianie oleju zmiana na inny tj. mobil lub motul może zmniejszyć te dolewki od wymiany do wymiany?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lej Motula i będzie spokój

Przed zakupem zapytaj się co jest polecane do Twojego silnika.

Motula kupuj od kolegów z forum (na alledrogo są podróbki)

Tutaj masz dobre ceny :

http://a4-klub.pl/sprzedam-ogloszenia-komercyjne-firm-157/www-oil-land-pl-tanie-oleje-filtry-czesci-motul-millers-mann-febi-itp-138727/

Podejrzewam że do Ciebie zalecany będzie Motul Specyfic tylko nie wiem czy 5W40 czy 5W30 (nie wiem jakich norm wymaga Twój silnik)

Możesz napisać do kolego z Oil-Landu to coś poleci, a jak nie to jest specjalny temat w tym dziale "Jaki olej do TDI"

Castrol to patologia :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lej Motula i będzie spokój

Przed zakupem zapytaj się co jest polecane do Twojego silnika.

Motula kupuj od kolegów z forum (na alledrogo są podróbki)

Tutaj masz dobre ceny :

http://a4-klub.pl/sprzedam-ogloszenia-komercyjne-firm-157/www-oil-land-pl-tanie-oleje-filtry-czesci-motul-millers-mann-febi-itp-138727/

Podejrzewam że do Ciebie zalecany będzie Motul Specyfic tylko nie wiem czy 5W40 czy 5W30 (nie wiem jakich norm wymaga Twój silnik)

Możesz napisać do kolego z Oil-Landu to coś poleci, a jak nie to jest specjalny temat w tym dziale "Jaki olej do TDI"

Castrol to patologia :grin:

Człowieku jak czegoś nie wiesz a tylko podejrzewasz to przestań pier##ielic te farmazony bo to sie staje nudne. Ktoś pyta to chce uzyskać informacje od fachowca a jest ich troche na forum a nie od kogoś kto zachowuje sie jak pracownik marketingu forumowych sklepikarzy. Czytaj, zdobywaj wiedze a potem nabijaj posty. Mądre posty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej 22. Nic nie wniosłeś i nabiłeś posta. Siłą rzeczy ja też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

od zakupu auta z przebiegiem 201 tys. i wymianie oleju (castrol edge 5w40) dolałem ogółem po 7 tys przejechanych 1 l oleju (teraz wskaźnik jest torchę powyżej połowy). Czy przy kolejnej wymianie oleju zmiana na inny tj. mobil lub motul może zmniejszyć te dolewki od wymiany do wymiany?

Pozdrawiam

Na to pytanie nikt nie da 100% odpowiedzi

Ja wiem jedno, poczujesz roznice jak wlejesz motula.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

od zakupu auta z przebiegiem 201 tys. i wymianie oleju (castrol edge 5w40) dolałem ogółem po 7 tys przejechanych 1 l oleju (teraz wskaźnik jest torchę powyżej połowy). Czy przy kolejnej wymianie oleju zmiana na inny tj. mobil lub motul może zmniejszyć te dolewki od wymiany do wymiany?

Pozdrawiam

Na to pytanie nikt nie da 100% odpowiedzi

Ja wiem jedno, poczujesz roznice jak wlejesz motula.

Zgadzam sie z kolegą. Nie można dać gwarancji że po wymianie oleju nie będzie dolewek ja mam castrola 5w40 i po 6 tys musiałem dolac 0,5l. Jednak czytając nasze forum dowiedziałem się że każdy szanujący swój samochód klubowicz leje motua i czesto jest tak ze sprawa z dolewkami ulega zmianie. Ja rowniez zaleje motul przy nastepnej wymianie wtedy bede mogl napisac co u mnie sie zmienilo ponizej link do wątku z olejami :

http://a4-klub.pl/silniki-diesla-29/all-tdi-olej-tdi-9726/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jeszcze tylko pytanko czy dolanie tego litra na po 7 tys. (powiedzmy ze gdzieś przy 10 tys. zaświeci się żółta kontrolka olej min.) jest w normie? Wcześniej miałem lagunke ii 1.9 dci 120 KM i tam jak Boga kocham kropli oleju nie musiałem dolewać od wymiany do wymiany co 15 tys., swoja drogą co 15 tys. jest wystarczające czy należało by skrócić np. do 10 czy 12 tys.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy skracać interwał wymiany to już musisz sam podjąć decyzję... Dobrze jak skrócisz ale możesz i jeździć 15kkm (Ja jeżdżę 15kkm).

Jak masz zamiar pojeździć autkiem kilka najbliższych lat to możesz skrócić do 12 na Motulu, 10 to już będzie chyba przesada :decayed:

Na Castrolu zaleca się skracać :wink:

Serwisowo masz interwał 15kkm ? Musisz sobie wszystko posprawdzać i z grubsza trzymać się zaleceń.

Zalejesz Motula i na pewno poczujesz poprawę na lepsze... tylko całe sedno to wybór odpowiedniego oleju.

Tak z czystej ciekawości ? Nie powinieneś jeździć na oleju 5W30 :co:

Jak olej musi mieć normy VW 504 507 (5W30)

Motul Specific 504.00-507.00 5W30 5L OIL-LAND

lub

Motul 8100 X-Clean + 5W30 5L OIL-LAND

Jak wystarczą starsze normy VW 505.01-502.00-505.00 (5W40)

Motul Specific VW 505.01-502.00-505.00 5W40 5L OIL-LAND

lub

Motul 8100 X-Clean C3 5W40 5L OIL-LAND

Jak kupisz u tego kolegi tylko że na forum (link dałem wyżej, to masz 5% rabatu, czyli jak Specyfic 5W40 kosztuje 142zł to będziesz go miał za 135zł+wysyłka (realizuje wysyłki paczko-matami, mi liczył 9zł za paczkomat)

I powiem tak... Jak jest z tym Castrolem to sam nie wiem.

Do mnie są zalecenia olejowe : olej z normą 505, wymiana co 15kkm lub co 12 miesięcy.

Nagle Castrol zaleca mi wymianę co 7,5kkm lub 12 m-c :facepalm:

9336198100_1368692849_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z czystej ciekawości ? Nie powinieneś jeździć na oleju 5W30 :co:

Trochę się w tym tekście pogubiłem.

Pomijam ten znak zapytania.

Zapytam czemu nie powinien jeździć na 5W30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję to silnik wymaga już norm które spełnia olej 5W30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ma DPF-u to nie ma sensu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

od zakupu auta z przebiegiem 201 tys. i wymianie oleju (castrol edge 5w40) dolałem ogółem po 7 tys przejechanych 1 l oleju (teraz wskaźnik jest torchę powyżej połowy). Czy przy kolejnej wymianie oleju zmiana na inny tj. mobil lub motul może zmniejszyć te dolewki od wymiany do wymiany?

Pozdrawiam

Z castrolem miałem podobną sytuację. Co 5kkm dolewka do 0,5L. Zmieniłem na Mobil1 Formuła ESP o tych samych parametrach i zero dolewek od ok 6kkm. Olej wymieniam jak przykazano nie 8-10kkm lub max 1 rok ;).

Co do wyboru to Motula też polecam - mam go w drugiej A4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz sam się pogubiłem - w wątku jaki olej wybrać koledzy piszą że najlepiej motul 5W40 8100 bo jest lepszy na zime, jednak czytajac wasze posty i trochę pogrzebałem nie jestem już tego do końca pewny. Czy nie jest lepszym olejem Motul 5W30? Obecnie mam Castrol 5W40 i przy nastepnej wymianie napewno chce zalać Motul, przebiegu mam 227 tys silnik 1,9 TDI 116KM - BKE? Co w moim przypadku polecacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam BKE i bierz motula spec. albo coś z odpowiednią normą i nie szukaj dziury w całym. Im dłużej będziesz czytał tym większy mętlik będziesz miał w głowie. Bierz sprawdzony towar i nie będzie problemu chyba że jesteś jakimś chemikem i interesują cie dodatkowe właściwości oleju.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli 5W30 ? A nie będzie to problemem że wcześniej miałem zalany 5W40?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz DPF-a to lejesz Specifica 505.01 5W-40

Amen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam DPF czy dla mnie najlepszy jest Motul 8100 X-Clean C3 5W40 ? Tak pisali koledzy w wątku "jaki olej".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Clean lub specyfic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pier...... :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...