Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Bluetooth/GPS nie znajduje telefonu i odwrotnie


Rekomendowane odpowiedzi

Spedzilem pół wieczoru zeby urzadzenia zaczely sie widziec Audi bluetooth z telefonem galaxy s3,bez efektu,wiem tylko ze musi byc stacyjka wlaczona i byla ale nic nie moglo sie znalezc.Jakies porady mile widziane.Mam full vaga jakby byl potrzebny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem taką sytuację po resecie ustawień w navi. Tylko mój telefon widział Audi, nie mogłem się z nim połączyć. Na szczęście w moim przypadku z Noki Lumia wystarczyło usunąć manualnie stary zapis z telefonu i na nowo włączyć wyszukiwanie. :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz napewno bluetootha ? Po włączeniu zapłonu przez 5 min auto ma go włączonego wówczas w telefonie musi być włączone wyszukiwanie gdy telefon znajdzie modół to wystarczy wpisać kod z tego co pamiętam to 1234.Poniżej kodowanie do modółu.

Wybierasz w vag-comi :

1) zakładkę "Electronics I"

2) wybierasz sterownik telefonu, czyli 77-Telephone

3) wybierasz kodowanie, funkcja 07 : 07-Coding

4) w okienku kod zmieniasz ciąg cyfr :

te x'y oznaczają jakieś cyfry w twoim kodowaniu, nie zmieniaj ich (ja ich nie znam, bo zależą od rodzaju auta)

00?xxxx: FUNKCJE

0 - podstawowe (dla RNS-E Basic/Radia)

1 - komfort (dla RNS-E High/RNS-E Low)

00x?xxx: KIEROWNICA

0 - bez multifunkcji lub starszy typ kierownicy (przyciski bez rolek)

1 - multifunkcja (przyciski z rolkami)

00xx?xx: URZĄDZENIA WSPÓŁPRACUJĄCE

1 - diagnostyka przez CAN

2 - kierownica wielofunkcyjna, diagnostyka przez CAN

3 - RNS-E, diagnostyka przez CAN

4 - kierownica wielofunkcyjna, RNS-E, diagnostyka przez CAN

5 - diagnostyka przez K-line

6 - kierownica wielofunkcyjna, dianogstyka przez K-line

7 - RNS-E, diagnostyka przez K-line

8 - kierownica wielofunkcyjna, RNS-E, diagnostyka przez K-line

00xxx?x: JĘZYK (OBSŁUGA GŁOSOWA)

0 - Obsługa głosowa wyłączona lub sterowana przy pomocy zewnętrznego sprzętu (np. RNS-E)

1 - niemiecki

2 - angielski (UK)

3 - francuski

4 - włoski

5 - hiszpański

7 - angielski (US)

9 - obsługa głosowa wyłączona

00xxxx?: JĘZYK (WYŚWIETLACZ)

0 - bez informacji na wyświeltaczu

1 - niemiecki

2 - angielski (UK)

3 - francuski

4 - włoski

5 - hiszpański

7 - angielski (US)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli nie dołożyłeś to napewno niemasz blutka , więc nie masz czego szukać:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jakiego masz androida w S3? Spróbuj innym(starszym) telefonem, żeby sprawdzić, czy na pewno masz u siebie zamontowany bluetooth, ewentualnie zrób to Vagiem.

U siebie miałem problem tego typu, że starsze telefony widziały blutka i łączyły się z nim, a S3 nic nie robił w tym kierunku, dopiero po aktualizacji softu na 4.1.2 pojawiło się w urządzeniach "Audi UHV" i do teraz działa bajecznie. Problem występował również z S3 mojej dziewczyny i rozwiązał się sam po aktualizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w temacie gallaxy S3 i RNS-E mam problem trochę innego rodzaju. telefon łączy się z BT bez problemu, ale na wyświetlaczu między zegarami nie jest dostępny żaden numer z książki telefonicznej. Łącząc się galaxy ace nie ma tego problemu i wszystko hula. Drugie pytanie to dlaczego nie mogę obsługiwać telefonu z poziomu nawigacji. Nie mam żadnych opcji a setupie telefonu jak również nie wyświetla mi się ekran z wybieraniem numeru. gdzie jest "zonk".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w temacie gallaxy S3 i RNS-E mam problem trochę innego rodzaju. telefon łączy się z BT bez problemu, ale na wyświetlaczu między zegarami nie jest dostępny żaden numer z książki telefonicznej. Łącząc się galaxy ace nie ma tego problemu i wszystko hula. Drugie pytanie to dlaczego nie mogę obsługiwać telefonu z poziomu nawigacji. Nie mam żadnych opcji a setupie telefonu jak również nie wyświetla mi się ekran z wybieraniem numeru. gdzie jest "zonk".

wszystko zalezy od wersji modułu bt , odczytaj vagiem z jaka literka koncowa masz , stawiam na D:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doczytałem że BT w wersji D jest powodem że nie widzi książki z S3. Czy to, że w ogóle nie wyświetla panelu jest też tym spowodowane? Również sygnał połączenia przychodzącego podawany jest prze tel a nie przez głośnik.

bez_tytu_u.jpg

powiązałem nokie 6303 i nic nie pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również sygnał połączenia przychodzącego podawany jest prze tel a nie przez głośnik.

To akurat jest chyba normalnie - przynajmniej u mnie w RNS-E wszystko działa ale dźwięk połączenia przychodzącego jest z telefonu. Co jest głupie jak telefon mam wyciszony i nagle przestaje grać radio i nie wiem dlaczego :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również sygnał połączenia przychodzącego podawany jest prze tel a nie przez głośnik.

To akurat jest chyba normalnie - przynajmniej u mnie w RNS-E wszystko działa ale dźwięk połączenia przychodzącego jest z telefonu. Co jest głupie jak telefon mam wyciszony i nagle przestaje grać radio i nie wiem dlaczego :facepalm:

Masz wpięty kabelek MUTE do radia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam ale nie twierdze, że przez to Ci wycisza radio podczas przychodzącego połączenia, bo właściwie po to jest ten kabelek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam inny problem.

Zmieniłem moduł BT na nowszy i zmieniłem też akurat telefon na inny.

I teraz jak wybiorę jakiś numer i chce dzwonić to jest straszne sprzeżenie - zakłócenia w głośnikach.

Czy to może być z winy telefonu czy moze inna przyczyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie mam moduł BT z końcówką D. pytanie czy jeżeli kupię H wszystko powinno działać? doczytałem tu że że BT "H" obsługuje w pełni IPhone4 i Galaxy III.

bedzie:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam następujący problem: BT bez problemu łączy się z nokia C5 zaciąga kontakty i historię połączeń wszystko działa bez zarzutu. Natomiast wymieniłem telefon na Samsung galaxy trend i Samsung w ogóle nie widzi przez bluetootch BT w samochodzie?? Czy ktoś ma pomysł jak temu zaradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...