Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaka kosiarka spalinowa?


Damian

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Życie zmusiło mnie do zakupu kosiarki bo stary rzęch się posypał:kox:

U tutaj pytanie!!! Co wybrać w kwocie do 1300zł? Jakie silniki są najlepsze? Bo głównie tym się kieruje przy wyborze:wink:

Szerokość robocza schodzi na drugi plan choć fajnie by było gdyby była jak najszersza bo podwórko 30/40m :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 6 lat posiadam Nac S510 i jestem bardzo zadowolony, co roku wymieniam tylko olej i kosze ze spokojem, za taka kwote jak chcesz wydac szukalbym czegos z silnikiem Briggs&Straton a moze i nawet napedem :-)

Wysyłane z mojego Nexus 7 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś firmowego, do czego będa potem części. Mam od kilku lat marketówke z silnikiem firmowym. I wszystko poza silnikiem było juz sztukowane spawane i naprawiane jak sie da bo nie ma do niej gratów. Ale kosze dużo. Silnik po 5 latach pali z pół obrotu. Napęd obudowa itd szrot złom;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kosiarkę kup do wielkości powierzchni, a nie do danej ceny. Mam drugą Al-Ko z silnikiem B&S. Pierwsza jakieś 8 lat i dalej na chodzie, wszystko sprawne. Druga też Al-Ko B&S z napędem. Trzeci rok bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie taką kupiłem MURRAY EMP22675HW (napęd na przednie koła) - Mediaexpert.pl silnik B&S, duża moc- ale i kosiarka jest spora, fajna sprawa napęd na przód łatwo nad nią zapanować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taką już trzy lata

Kosiarka spalinowa P53-550 CM

jeszcze nie zmieniałem oleju i śmiga. następnym razem kupowałbym mocniejszą, bo pod koniec sezonu ma czasami problem z bardzo gęstą i zachwaszczoną trawą.

rady jakie mogę Ci udzielić to:

-napęd raczej nie potrzebny

-rególacja obrotów też niepotrzebna

-fajnie jak by miała centralną regulację wysokości

-obowiązkowo kółka na łożyskach -bardzo ważne

-silnik brigsa lub hondy i nie oszczędzaj na mocy, bo przy gęstej i wysokiej trawie nóż będzie zwalniał i wyżucał ściętą trawę na trawnik a nie do kosza

im prostrza konstrukcja tym dłużej potrzyma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem rano Partner-a 53cm z motorem b&s 5km. Bez napędu bo mi nie potrzebny .

Można zamknąć temat.

Dziękuję za rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taką już trzy lata

Kosiarka spalinowa P53-550 CM

jeszcze nie zmieniałem oleju i śmiga. następnym razem kupowałbym mocniejszą, bo pod koniec sezonu ma czasami problem z bardzo gęstą i zachwaszczoną trawą.

rady jakie mogę Ci udzielić to:

-napęd raczej nie potrzebny

-rególacja obrotów też niepotrzebna

-fajnie jak by miała centralną regulację wysokości

-obowiązkowo kółka na łożyskach -bardzo ważne

-silnik brigsa lub hondy i nie oszczędzaj na mocy, bo przy gęstej i wysokiej trawie nóż będzie zwalniał i wyżucał ściętą trawę na trawnik a nie do kosza

im prostrza konstrukcja tym dłużej potrzyma

Jeżeli faktycznie nie zmieniałeś oleju przez trzy lata w kosiarce, to lepiej nie udzielaj już rad. Chyba że masz specyficzne poczucie humoru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taką już trzy lata

Kosiarka spalinowa P53-550 CM

jeszcze nie zmieniałem oleju i śmiga. następnym razem kupowałbym mocniejszą, bo pod koniec sezonu ma czasami problem z bardzo gęstą i zachwaszczoną trawą.

rady jakie mogę Ci udzielić to:

-napęd raczej nie potrzebny

-rególacja obrotów też niepotrzebna

-fajnie jak by miała centralną regulację wysokości

-obowiązkowo kółka na łożyskach -bardzo ważne

-silnik brigsa lub hondy i nie oszczędzaj na mocy, bo przy gęstej i wysokiej trawie nóż będzie zwalniał i wyżucał ściętą trawę na trawnik a nie do kosza

im prostrza konstrukcja tym dłużej potrzyma

Jeżeli faktycznie nie zmieniałeś oleju przez trzy lata w kosiarce, to lepiej nie udzielaj już rad. Chyba że masz specyficzne poczucie humoru.

Olej wymieniamy minimum raz na sezon, jak dużo kosimy to częściej, przy nowej kosiarce należy pamiętać ze jest na dotarciu - wtedy najlepiej wymienić olej po ok. 6-ciu godzinach pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszą wymianę zrobiłem po 2 koszeniach. Teraz nie wymieniam bo olej pomimo 3 lat mam czyściutki i to nie audi. A co do kolegi alf, to nikomu nie radziłem nie wymieniać oleju :wink: więc Twój post nic nie wniósł do wątku, a w jaki sposób eksploatuję swój sprzęt to moja sprawa i nie potrzebuję umoralnień. Kolejną wymianę zrobię może za kolejne 3 lata (chyba że wcześniej olej mi się zabrudzi) i nic nikomu do tego bo nie pytam o zdanie nikogo. Jeżeli masz jakiś problem do moich rad to się do nich ustosunkuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też muszę kupić kosiarkę

ale raczej używaną , jeden gość niedaleko mnie zajmuje się sprzedażą używanych

to jego aukcje

Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

polecał einchela bo faktycznie jest jak nowy

doradźcie co lepiej tgo enchela czy starszą ale z z silnikiem B&S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też muszę kupić kosiarkę

ale raczej używaną , jeden gość niedaleko mnie zajmuje się sprzedażą używanych

to jego aukcje

Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

polecał einchela bo faktycznie jest jak nowy

doradźcie co lepiej tgo enchela czy starszą ale z z silnikiem B&S

na twoim miejscu brał bym tą szaro czerwoną , jakbym wybierał dlasiebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z używanymi kosiarkami jest tak, że nigdy nie wiesz ile motogodzin pracowała. Czy nie chodziła wcześniej w jakiejś spółdzielni mieszkaniowej non stop lub co gorsze - za granicą w kraju gdzie sezon jest przez większą część roku, a najgorsze w spółdzielni za granicą non stop przez cały rok - no ale tego nie wiesz, więc także nie wiesz ile ci jeszcze pochodzi. Dlatego ja bym nigdy nie kupił używanej, (chyba że od sąsiada, który był pierwszym właścicielem), ale jak się upierasz to też bym wybrał tą co grzegorzmen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam kosiarkę B&S mam taką już 6 lat z napędem i bardzo dobra.

Co do oleju to jak ktoś napisał wcześniej nie wymieniał jeszcze to :shock3:

w każdej instrukcji nowej kosiarki pisze że "PIERWSZA WYMIANA OLEJU MA NASTĄPIĆ PO 3 GODZINACH PRACY ''

w mojej instrukcji pisze że później olej wymieniać co 40 godzin pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz wydać 400 zł za używaną kosiarkę, która nie wiadomo jak pracowała, czy ktoś o nią dbał czy może oleju nie zmieniał :). Weź te 400 zł i idź do marketu budowlanego i kup nową z silnikiem B&S, a różnicę rozłóż sobie na raty. Będziesz miał gwarancję na 2 lata, przez które pewnie spłacisz pozostałe 400 zł, a rata nie będzie wysoka. Używanych kosiarek czy pił spalinowych się nie kupuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy się czepiliście tak tego oleju? Jeżeli co 40 godzin, a cały trawnik mam skoszony w godzinę, to przez 3 lata napewno jeszcze 40 razy nie kosiłem nią... więc :wtf: pozdrawiam nadgorliwych i powtarzam to nie audi, a zwykła kosiarka :facepalm: trzeba wybrać odpowiednią do naszych potrzeb i cieszyć się pięknym trawnikiem... :cygaro:

a poza tym :offtopic: chcecie dyskutować to załużnie temat o eksploatacji kosiarek :buhaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wymienia się olej w kosiarce to każdego indywidualna sprawa , ja też miałem nie zmieniać na ten sezon bo olejek czyściuteńki , i przezroczysty , ale jak się go spuściło to w przezroczystej butelce po napoju , już tak ładnie nie wygladał.

Był czyściuteńki jak lakier bezbarwny metalizowany od opiłków .

Koszt oleju nie jest duży więc warto go wymienić przynajmniej raz w sezonie:jerk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy się czepiliście tak tego oleju? Jeżeli co 40 godzin, a cały trawnik mam skoszony w godzinę, to przez 3 lata napewno jeszcze 40 razy nie kosiłem nią... więc :wtf: pozdrawiam nadgorliwych i powtarzam to nie audi, a zwykła kosiarka :facepalm: trzeba wybrać odpowiednią do naszych potrzeb i cieszyć się pięknym trawnikiem... :cygaro:

a poza tym :offtopic: chcecie dyskutować to załużnie temat o eksploatacji kosiarek :buhaha:

Ale wiesz sam że olej nie drogi więc raz w sezonie pasowałoby wymienić, ja mam trawnik jak dwa boiska piłkarskie i pół jest prosta ja stół a połowa to górki pagórki między drzewkami. Wiec wiesz troszkę trudniejsze warunki więc lepiej co sezon wymieniać bo troszkę kosztowała koniec OT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam kosiarkę Stiga i silnikiem B&S u mnie 15 rok i chodzi jak nowa ,koszenia jest 2godz co tydzień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik kosiarki nie ma filtra oleju

Olej w kosiarce pracuje w cięższych warunkach niż w audi

Silnik jest delikatny i nie opłaca się naprawiać

Kosiarka to nie zawsze 1500 ale czasem 6000 zł

Koszt oleju 20 zł na sezon. Jeszcze taniej wyjdzie na Kujawskim.

Kol. Giede. Nie spinaj się bo nie było to złośliwe. Myślę że każdy wie, że olej wymienia się co sezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...