Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ciśnienie oleju kontrolka


rutek08

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie ori siedziała masa uszczelniająca i nawet w ETCE sprawdzałem i było o tym info. Może zależy od modelu silnika i rocznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Twoim roczniku w ori wydaniu na pewno byla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co masz w awatarze hm ?:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samą prawdę :grin: A4 z 95r z silnikiem ADR po SWAPie jakieś 2 miesiące temu na APU :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą masą uszczelniającą to jest tak. Miałem ją kupić ale jak zajechalem do mechanika zapytac co jeszcze kupic powiedzial ze ma mase poniewaz w swojej Audiolce czyscil miche i mu zostało, wiec nie kupilem. A z uszczelek nad miche to w sklepach mieli jakis badziewny zamiennik za 22 zł... wole juz ta masę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny problem z ciśnieniem oleju.Na nagrzanym silniku po przekroczeniu 2tyś. obrotów zapala się kontrolka.Stukanie zaworów występuje, ale nie jest on mocno słyszalne.Jak silnik ostygnie,zapale go słychać stukanie które powoli cichnie i po czasie znika.Olej wymieniałem 2 miesiące temu, bo miałem właśnie z tym problem i po wymianie zrobiło się jeszcze gorzej.Olej to shell helix 10w40, nie wiem czy to ważne, ale data na bańce to 2012 rok.Teraz mam pytanie jaki olej kupić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierz ciśnienie a przede wszystkim zmień olej na 5w40.Może smok zapchany albo pompa już niedomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AEB 1.8t 1995r.

wiec uzupełnij awatar bo tutaj nikt nie wrózy ze szklanej kuli z kotem na ramieniu

Kolega Biały napisał Ci co masz zrobic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

s3bA666 na razie sie wstrzymaj ze zdejmowaniem michy. W czwartek/piatek powinienem znać efekty mojej naprawy wtedy napisze co i jak i sobie zadecydujesz. Co myślicie o wlaniu Mobil Super 3000 lub MOBIL 1 PEAK LIFE na 7 miesiecy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mam niby zmienić? W opisie chodzi o rocznik auta a nie o rocznik silnika. Nie zmienie tam przecież na 2000 skoro mam auto z 1995. Forum poprostu nie przewiduje takiej opcji wiec się nie czepiaj mnie :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rutek ja i tak będę musiał sam się bawić z autem na kanale. Więc poczekam. U mnie pod korkiem od oleju na ściankach jest jakby czarny osad, jest brudno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez tak jest, mysle że to podczas spuszczania oleju troche pocieklo i sie poprzyklejalo. Nie wiem :decayed: zobaczymy jak to bedzie w środe.

A jeszcze takie pytanie. Jak tam z odma? Ją sie czyści i wymienia filter w AEB czy jak? Jest w ogole sens to czyścić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczyscic mozna bo pewnie zawalona jest szlamem. warto zajrzec do wszystkich przewodow od odmy przy okazji a sama odme sprawdzic czy nie jest peknieta bo to czesty problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto odebrane w piatek. Koszt naprawy 150 zł z czesciami wyszlo jakies 1000 zł bo byly wymienione dodatkowo 2 wahacze. Efekt? Cisza, spokoj, zadnych czerwonych kontrolek! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Micha była zawalona, dosłownie "sadzą". Tak samo było ze smokiem. Możliwe że przez to również ucierpiała pompa. Na dana chwile nie klepią w żadnym momencie zawory, nawet jak jest zimna (stala cala noc) i odpalam doslownie nic nie slychac. Silniczek równiutko chodzi. Ja dodatkowo wzialem sobie miske do pracy i ją wypiaskowałem. Zawsze to lepiej wyczyszczona. Zastanawiam sie tylko skad taki nagar i od razu mi do glowy przychodzi taka anegdota "kujawski":facepalm: Dzisiaj zrobilem nią 160kilometrow i ani razu nie zapalila sie lampka od cisnienia, staralem sie zatrzymywac gdzie tylko moglem, cpn, parking itp i posluchac czy klekocze. Zero dzwieku klekotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd nagar? c**jowy olej + rzadkie wymiany i takie tego efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...